Polska Szkoła IDEA w Athlone
Description
W sercu Irlandii
...od przedszkola do matury...
Polskie Przedszkole
Zerówka
Klasy I-III
Klasy IV-VIII
Leaving Cert- matura-język polski jako obcy W sercu Irlandii
...od przedszkola do matury...
Polskie Przedszkole
Zerówka
Klasy I-III
Klasy IV-VIII
Leaving Cert- matura-język polski jako obcy
Tell your friends
CONTACT
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comSerdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej Szkole! Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną oraz możliwość rozmowy z wychowawcami poszczególnych klas. Na miejscu będą również dostępne wszelkie informacje o organizacji roku szkolnego 2018/2019 wraz z formularzami zgłoszeniowymi. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań w poszczególnych salach lekcyjnych: Przedszkole: sala numer 1 Zerówka: sala numer 4 Klasa IA: sala numer 9 Klasa IB: sala numer 10 Klasa II: sala numer 13 Klasa III: sala numer 14 Klasy IV-VI: sala numer 16 Otwarte zajęcia lekcyjne odbywać się będą w godzinach 9.30-10.30. Następnie od godziny 10.30 do 11.00 dyrektor szkoły spotka się z Państwem w celu powiadomienia o zasadach naboru, planie dydaktyczno-wychowawczym, opłatach za szkołę, funkcjonowaniu kół zainteresowań, wyborze podręczników oraz innych kwestiach związanych z działalnością szkoły. Dla celów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego przybycia SMS-em pod numer 0876703314 z podaniem swego nazwiska oraz klasy, do której chcą się Państwo udać. Dziękujemy i zapraszamy raz jeszcze!
🎶🎵🎶🎵Nasze kółko taneczne.🎵🎶🎵🎶
Wielkie brawa dla Dawida Klejny, który nie tylko był najlepszy w naszej klasie II, ale również zdobył III miejsce wśród uczestników z 15 szkół podczas Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Dublinie, odbywającego się ostatniej soboty. Serdeczne gratulacje!! 👏👏👏👍🏆👍👏👏👏
Nabory uczniów na rok szkolny 2018/2019 trwają. :) Zapraszamy do kontaktu z nami. :)
Tematem przewodnim w grupie starszej podczas ostatniej soboty były polskie legendy. Przypomnieliśmy sobie legendy założycielskie, związane z początkiem państwowości polskiej, jak również wyjaśniliśmy obrzędy i zwyczaje wtedy panujące, takie jak postrzyżyny czy honor szlachecki. Mówiliśmy o prawdzie historycznej i fikcji, które przeplatają się w legendach. Następnie pracowaliśmy z mapami i oznaczaliśmy na nich nazwy geograficzne pojawiające się w legendach. Herby miast i znajdujące się na nich syreny, gryfy i smoki były okazją do odszukania powiązań świata fikcyjnego i realistycznego. Zakończyliśmy naszą podróż konkursem geograficznym o Polsce z wykorzystaniem puzzli. Niezwykle miłym akcentem podczas zajęć była relacja naszego ucznia z uczestnictwa w Światowym Turnieju Tańca Irlandzkiego. Każdy gratulował i bił mocno brawa, bowiem Antoni Wawrzyniak, nasz kolega z klasy zdobył tytuł Wicemistrza Świata!!! To ogromny sukces i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia! Puchar wzbudził duże zainteresowanie, a pochwałom nie było końca. 👏👏👏🥇👍🏆👏👏👏
Na ostatnich zajęcia logopedycznych ćwiczyliśmy nasz aparat artykulacyjny, prawidłowe oddychanie oraz wymowę. Było przy tym mnóstwo zabawy, bo jak się okazało każdy z nas lubi puszczać bańki mydlane, a jest to proste i świetne ćwiczenie oddechowe. Rozwijaliśmy percepcję wzrokową i słuchową oraz wzbogacaliśmy nasz słownik, a to wszystko oczywiście poprzez zabawę. :)
W ubiegłą sobotę w klasie 1A poznaliśmy kolejny dwuznak: „ch” oraz rozmawialiśmy o wierszach Jana Brzechwy. Rozwijaliśmy percepcję słuchową oraz prawidłową wymowę. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby, litery oraz głoski. Rozwijaliśmy wyobraźnię poprzez tworzenie nowych tytułów a później szukaliśmy pasujących do podanych wierszy nazw. Udoskonalaliśmy głośne czytanie oraz pisanie. Całość zajęć podsumowaliśmy wierszem Jana Brzechwy „Stonoga”, gdzie każdy z nas pobudzał swoją kreatywność poprzez wykonanie własnej stonogi. :D ;)
Przesyłamy kilka zdjęć z ostatnich zajęć artystycznych. Tym razem dzieci tworzyły prace z wykorzystaniem barwnych pasków papieru. Kreatywność i zabawa kolorami to jest to co nasi uczniowie bardzo lubią!👍😊
Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy IB wykonali mnóstwo ćwiczeń utrwalających zasady pisowni wyrazów ze spółgłoskami miękkimi. Dodatkowo ćwiczyliśmy podział wyrazów na sylaby, litery i głoski. Tematem lekcji była wiosna i jej zwiastuny. Dzieci obejrzały film opowiadający o topieniu Marzanny. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy przepiękne przebiśniegi.
W klasach IV-VI ostatnia sobota była poświęcona zagadnieniom gramatycznym związanym z częściami mowy. Powtórzyliśmy wiadomości o tych już poznanych, a następnie poznaliśmy 3 nowe: przyimek, zaimek i spójnik. W praktycznych ćwiczeniach utrwaliliśmy zdobytą wiedzę. Drugim ważnym poruszanym tematem było przybliżenie uczniom postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego, Polaka który uratował 200.000 Irlandczyków podczas Wielkiego Głodu. Strzelecki oprócz swej pracy filantropijnej zasłużył się jako odkrywca, podróżnik i geolog. Nietuzinkowy człowiek, o którym z pewnością będziemy jeszcze mówić, gdyż lista jego zasług, nie tylko na Zielonej Wyspie, jest naprawdę długa.
PICTURES BY OTHER USERS ON INSTAGRAM
Dziś Balowo w przeczkolu🦄🦄🦄