Koronarni klub mežiške doline
Description
VABLJENI TUDI NA NAŠO SPLETNO STRAN - www.srce-si.si - KORONARNI KLUB MEŽIŠKE DOLINE, OB SUHI 11A, RAVNE NA KOROŠKEM Zdrav življenjski slog:
Vse naše aktivnosti so namenjene krepitvi zdravja,kar se odraža v kakovostnem in dolgem življenju. Prizadevamo si za zdravo prehrano,primerno telesno težo,redno telesno aktivnost,psihično sproščenost,zdravstveno varnost,opuščanje tobaka in alkohola, odgovorno zdravljenje in zdravstveno vzgojo.
Telesna vadba:
V vseh desetih skupinah izvajamo redno telesno vadbo. Izvaja se dvakrat tedensko v Mežici, Dravogradu, Prevaljah in Ravnah na Koroškem
Druge aktivnosti v skupinah:
Poleg telesne vadbe v skupinah pripravljamo tudi pogovorna srečanja, pripravljamo pohode v naravo, teste hoje, ter družabna srečanja.
Zdravstvena vzgoja in varnost prebivalstva:
Veliko pozornost namenjamo zdravstveni vzgoji prebivalstva. Izvajamo predavanja o srcu, srčnih boleznih ali zdravem življenskem slogu.
Zelo smo tudi razširili izobraževanja o temeljnih postopkih oživljanja z uporabo avtomatičnega zunanjega defibrilatorja.
Avtomatični zunanji defibrilatorji:
Nadaljevali bomo s širitvijo mreže javno dostopnih avtomatičnih defibrilatorjev, obveščali občane o lokacijah in jih usposabljali za njihovo uporabo.
Strokovna skupina:
Že poleti 2007, smo ob prvem uspešnem primeru uporabe javno dostopnega AED, ki se je zgodil v Mežici, razmišljali o tem, kako naprej. Rešitev smo našli v modelu, podobnem ameriškemu, kjer zdravniku lokalne bolnice, ki vodi vse skupaj, pomagajo 'operativci' - reševalci, na terenu. Povsem enostavno kljub vsemu ni šlo, saj so razmere na področju javno dostopne defibrilacije pri nas, v vseh ozirih na samem začetku. Morda so izjema le prodajalci, ki bolj ali manj uspešno aparate le prodajajo kupcem, ti pa včasih niti ne vejo, zakaj so jih kupili in jih zaklepajo v omare in svoje prostore.
Zato je bilo nujno, da smo z ustanovitvijo strokovne skupine, pod vodstvom Cirile Slemenik Pušnik, naše zdravnice in strokovne mentorice, specialistke internistke, slovenjegraške bolnice, pričeli s sistematičnim delom na področju širitve mreže javno dostopnih AED na Koroškem, predvsem pa z obveščanjem, osveščanjem in izobraževanjem ljudi na področju temeljnih postopkov oživljanja in uporabi AED. Od januarja 2008, do marca 2011, smo izvedli 110 predstavitev in tečajev, na katerih smo zajeli več, kot 3660 ljudi, ki vsaj vedo, kaj je AED. Rezultati uspešnih primerov uporabe javno nameščenih AED govorijo sami zase.