Top Local Places

Ośrodek Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek

Osadnicza 12, Wroclaw, Poland
Pet services

Description

ad

Przychodnia Weterynaryjna Leczeniem chorób zwierząt towarzyszących zajmujemy się od roku 1951, a zatem już ponad 60 lat. We Wrocławiu na osiedlu Strachocin w dzielnicy Psie Pole działamy od 1990 roku. Nasi pracownicy są wieloletnimi wykładowcami i pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Specjalizujemy się w stomatologii, chirurgii oraz leczeniu chorób wewnętrznych.

Przyjmujemy psy, koty, króliki i gryzonie.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 oraz 15.30-19.00

-----------------

The Clinic was found in 1951. In our current location - in Strachocin (Wroclaw) in Poland we work since 1990. Over 60-year experience in treating animals and a team of great specialists (including academic teachers from Wroclaw University of Environtmental and Life Sciences) make our Clinic one of the best places of that type in the city.

Our clinic specialises in veterinary dentistry, including veterinary orthodontics, but we also find interest in internal medicine and veterinary surgery. We also perform specialist tests and examinations, e.g. X-ray and ultrasound, ECG and heart ultrasound (Echocardiographic examination).

Feel welcome with your pets: dogs, cats, rabbits and rodents.

We speak English and German

We work from Monday to Friday: 10.00-14.00 and 15.30-19.00.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Timeline Photos

Jeżeli jesteście zainteresowani zamówieniem leków w naszej przychodni, recept na leki, diet weterynaryjnych bądź suplementów diety zapraszamy do wysłania maila na nasz adres wetjaneczek@gmail.com. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.wetjaneczek.pl/zamowienia.html Fot. Wikipedia.pl

Timeline Photos
facebook.com

Pies prawdziwym przyjacielem człowieka:-) A jak to wygląda prawnie, kiedy pies jest przewodnikiem bądź psem asystentem dla osoby niepełnosprawnej? Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/304642

facebook.com

Timeline Photos

Pamiętajmy, że zdrowe serce psa to Zdowie całego organizmu. Wiedzą o tym także psy, które sercowe kłopoty zdrowotne odczuwają równie często, jak ludzie. W leczeniu takich schorzeń ogromne znaczenie ma właściwa dieta. Kłopoty z sercem są bardzo częstym problemem zdrowotnym psów. Mogą pojawić się niezależnie od wieku, płci czy wielkości naszego pupila. Ponieważ objawy schorzenia mięśnia sercowego są czasem trudne dla zauważenia „gołym okiem”, pamiętajmy o profilaktyce (regularne osłuchiwanie klatki piersiowej przez lekarza weterynarii). Do oznak mogących świadczyć o problemach z sercem należą: przyspieszone oddychanie (sapanie) po wysiłku, niechęć do wysiłku, zsiniały język, „dławiący” kaszel najczęściej w nocy i nad ranem. Brzmi on jakby coś utknęło zwierzęciu w gardle powodując wykrztuśny odruch.

Timeline Photos
facebook.com

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 17-26. sierpnia Przychodnia będzie czynna jedynie w godzinach 15.30-19.00. W godzinach 10.00-14.00 Przychodnia będzie nieczynna. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

facebook.com

Timeline Photos

Uwielbiamy spacerować po lesie i często na takie wędrówki zabieramy ze sobą psa. A czy wiecie, że do wielu lasów, a zwłaszcza tych które są rezerwatami przyrody nie można zabierać psa bez smyczy? Jest to niebezpieczne zarówno dla naszego czworonoga jak i mieszkającej w lesie zwierzyny. Kiedy pies na swojej drodze spotyka zwierzynę budzą się w nim instynkty drapieżnika, a wtedy zwierzyna czuje się zagrożona. Jeżeli pies zacznie gonić na przykład zająca czy sarnę, wystraszone zwierzę może skończyć nawet pod kołami samochodu. Ale to tylko jedna strona medalu, bo pies puszczony luzem w lesie również nie jest bezpieczny. Należy pamiętać, że wypuszczanie psów w lesie może być groźne także dla nich samych. W rezerwacie żyją lisy, które mogą zarazić naszego czworonoga wścieklizną, świerzbem lub inną chorobą.

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Pamiętacie filmik z USG Ari? https://www.facebook.com/WeterynariaJaneczek/videos/pcb.1253317061375875/1253315551376026/?type=3&theater Dzielna dziewczynka doczekała się czwórki pięknych kociąt :) Gratulujemy!!! :)

Timeline Photos
facebook.com

Psie Sucharki

Doradzamy zrozumieć sugestię i głasknąć swojego Czworonoga ;) Dobrego popołudnia! :)

Psie Sucharki
facebook.com

USG serca - Fedris

Na początku ubiegłego tygodnia trafił do naszej Przychodni Fedris - przepiękny kocur. Właściciele w ostatnim czasie zauważyli, że ma problemy z oddychaniem. :( Na zdjęciu rentgenowskim widoczne były zmiany w okolicy serca - konieczne było wykonanie USG. Szczegółowe badanie serca pokazało nam dużą ilość płynu i w worku osierdziowym i klatce piersiowej, który musiał być usunięty. Po zabiegu Fedris dostał od nas leki i pojechał do domu. W piątek widzieliśmy się na kontroli - jego stan już był trochę lepszy. Niestety jego serducho pozostaje chore - do końca życia będzie musiał przyjmować leki. :( Trzymamy kciuki żeby jak najdłużej czuł się dobrze!

USG serca - Fedris
facebook.com

Timeline Photos

„Pies ogrodnika - sam nie zje i drugiemu nie da” A Wy znacie jakieś przysłowie ze słowem pies:-):-):-)

Timeline Photos
facebook.com

Photos from Ośrodek Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek's post

Bunga przyszła dziś do nas na kontrolę po porodzie :-) USG pokazało że wszystko ładnie się goi. Po krótkiej wizycie właściciel Rafał zarządził czas na powrót do domu - Maluchy czekają :-)

Photos from Ośrodek Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek's post
facebook.com

Timeline Photos

Koty są indywidualistami. Dzikie koty są niezależne i niezbyt towarzyskie. Koty domowe niewiele się od nich różnią. Stosunek kota do człowieka jest szczególny, nieporównywalny z więzią z innymi kotami. Kot z człowiekiem porozumiewa się za pomocą mimiki i mowy ciała. Koty bardzo aktywnie szukają kontaktu z człowiekiem i przywiązują się do niego silniej niż do swego terytorium. Pamiętajmy, że koty będące w dobrej kondycji do póżnej starości zachowują chęć do zabawy, czujność i mają niespożyte zasoby energii:-)

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Pamiętajmy o systematycznym odrobaczaniu psa☺ Przy nasilonych i długotrwałych problemach z robakami najlepiej przed podaniem środka zbadać kał i ocenić stopień inwazji pasożytów. Najczęściej odrobaczamy psy co 3 do 6 miesięcy, choć w niektórych sytuacjach (np. małe dziecko w domu czy wyjazd do krajów Basenu Morza Śródziemnego) warto podawać specjalne leki nawet co miesiąc. Decyzję o tym podejmuje lekarz opiekujący się psem.

Timeline Photos
facebook.com

Quiz

NEAR Ośrodek Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek