Centrum Ogrodnicze Sysiak
Description
Centrum Ogrodnicze Sysiak jest firmą prywatną - istniejącą od 1994 roku. Założoną i prowadzoną przez absolwentów SGGW-AR.
Początkowo nasza działalność związana była tylko ze sprzedażą rolno-ogrodniczą, później stopniowo rozszerzaliśmy ofertę o farby, lakiery, artykuły metalowe i artykuły dla zwierząt.
Po wstąpieniu w 1999r do Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych zaczęła się w istotny sposób zmieniać nasza koncepcja funkcjonowania firmy. Częste rozmowy i dyskusje z innymi właścicielami centrów ogrodniczych oraz wyjazdy zagraniczne pozwoliły wypracować kierunek rozwoju naszej firmy. Efektem tego było uruchomienie w kwietniu 2004 centrum ogrodniczego w Wojcieszynie (8km od Warszawy) na powierzchni 5500m2 z 300m2 halą sprzedaży.
Znaczną część w strukturze sprzedaży stanowią rośliny, jest to materiał szkółkarski - najwyższej jakości - dostarczane przez renomowanych producentów polskich i zagranicznych. Można u nas kupić rośliny iglaste, liściaste, wrzosowate, rabatowe i kwiaty doniczkowe.
Mamy duży wybór donic, nawozów, ziem oraz podłoży, artykułów drewnianych i innych do urządzenia i pielęgnacji ogrodów.
Nasi pracownicy zapewnią rzetelną i fachową obsługę klientów, udzielają porad w zakresie pielęgnacji, ochrony, sadzenia i nawożenia roślin a także innych dotyczących branży ogrodniczej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszych sklepów.
Janina i Andrzej Sysiak
WOJCIESZYN k/W-wy
Warszawska 609
tel/fax: (22) 796-05-61
Pon.-Pt. - 9-18
Sobota - 9-15
Niedziela - 10-14
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comPhotos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Miłego dnia ;-)
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Echmea wstęgowata Dobrze rośnie w miejscach zacienionych lub półcienistych, lecz aby rozkwitnąć, potrzebuje jasnego światła. Wymaga temperatur z przedziału 12 °C-27 °C. Roślinę należy podlewać umiarkowanie, zapewniając stałą wilgotność podłoża. W zimie ograniczać podlewanie. W okresie letnim środkową część rośliny najlepiej uzupełnić miękką wodą lub deszczówką o temperaturze nieco powyżej 18 °C. Wodę ze środka rozety należy wymieniać co około 3 tygodnie. W okresie zimowym należy usunąć wodę ze środka rośliny, gdyż może ją uszkodzić i spowodować obumieranie liści. Od wiosny do jesieni co trzecie podlewanie roślina wymaga zasilanie nawozem do kwitnących roślin doniczkowych.
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
KOLOROWY ŚWIAT BYLIN ;-) Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
W naszym sklepie, w alejce z drzewkami liściastymi zakwitł TULIPANOWIEC...i oto efekt. A teraz trochę ciekawostek na jego temat ;-) TULIPANOWIEC -Jest to drzewo o kolumnowej budowie. Dorasta do około 20 metrów wysokości. Liście są czteroklapowe, zielone. Jesienią przebarwiają się na żółty i pomarańczowy kolor. Kwiaty na tulipanowcu pojawiają się gdy okaz ma 15-20 lat. Są one żółte, podobne do tulipanów. Preferuje gleby żyzne. Młode egzemplarze najlepiej okryć na zimę. Zastosowanie: Znakomicie nadaje się na szpalery, w miejsca gdzie nie mamy dużo miejsca, jako solitery do ogrodów, nasadzeń alejowych i parkowych. Zapraszamy do zakupów ;-)
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
BUDLEJA - motyli krzew Atrakcyjna roślina polecana nie tylko na rabaty, ale ze względu na swój wzrost i pokrój także do donic. Tworzy duże, pachnące kwiatostany. Buddleja to roślina o zwartym pokroju, niewysokie, dobrze krzewiące się i długo kwitnące. Tworzą duże, pachnące kwiatostany. Polecane do sadzenia w donicach na balkony i tarasy, a także do gruntu.
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Jiaogulan czyli ziele długowieczności Pnąca bylina o dekoracyjnych liściach mających zastosowanie w ziołolecznictwie. Liście i młode pędy zawierają wiele witamin i mikroelementów. Świeże i suszone liście wykorzystuje się do przygotowania naparów ziołowych (można również dodawać do herbat owocowych) lub do sałatek. Może rosnąć w pojemnikach – latem na balkonie lub tarasie, a zimą w chłodnym, ale nie mroźnym miejscu. Przez cały rok może być uprawiana w pomieszczeniu, np. kuchni razem z innymi ziołami. JAK WYGLĄDA: Liście jasnozielone, pięciolistkowe, pokryte włoskami. Liście i młode pędy zawierają wiele witamin i mikroelementów. Świeże i suszone liście wykorzystuje się do przygotowania naparów ziołowych (można również dodawać do herbat owocowych) lub do sałatek. Liście i pędy można pozyskiwać przez cały okres wzrostu. Wzmianki o jej stosowaniu w ziołolecznictwie i medycynie tradycyjnej można znaleźć w chińskich zapiskach z XVI w. JAK ROŚNIE: Pnącze bylinowe; pędy owijają się wokół podpór. Rośnie silnie, dorastając do 4˗8 m wys. (na naturalnych stanowiskach). GDZIE POSADZIĆ: Lubi miejsca ciepłe, ale niezbyt silnie nasłonecznione. Wymaga gleby próchnicznej, żyznej. Wytrzymuje mrozy do ˗15°C. W gruncie może być uprawiana tylko w cieplejszych rejonach Polski i starannie okrywana na zimę. Na zdrowie Kochani ;-)
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Malina ponętna (malinotruskawka) to kolejna nasza propozycja dla Państwa. Odporny i mało wymagający niski półkrzew rodzący efektowne jadalne owoce. Polecany do sadzenia w przydomowych ogrodach. Owoce duże, śr. 3 cm, kuliste, błyszczące, intensywnie czerwone, jadalne – w smaku przypominają owoce morwy. Dojrzewają w VIII na pędach tegorocznych. Kwiaty białe, śr. 4˗5 cm, pachnące, pojawiają się w VII. Liście złożone, ciemnozielone. JAK ROŚNIE: Półkrzew o kulistym pokroju. Wytwarza odrosty korzeniowe. Dorasta do 60 cm wys. GDZIE POSADZIĆ: Najlepiej owocuje na stanowiskach nasłonecznionych, ale może rosnąć również w półcieniu. Roślina tolerancyjna, rośnie zarówno na glebach piaszczystych, jak i cięższych, wymaga jednak podłoża przepuszczalnego, wilgotnego. Mrozoodporna. JAK STOSOWAĆ: Polecana do uprawy amatorskiej w przydomowych ogrodach. Owoce można jeść surowe oraz wykorzystywać do produkcji przetworów.
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Nowe odmiany ziół Salicornia ( o smaku soli) i Rungia (o smaku grzybów). Zapraszamy do zakupów ----> NOWOŚĆ!!!
Centrum Ogrodnicze Sysiak's cover photo
Centrum Ogrodnicze Sysiak's cover photo
Photos from Centrum Ogrodnicze Sysiak's post
Zdjęcie pomidorów na balkonie nadesłane przez naszą klientkę. Pani Elu - dziękujemy ;-) Każdy z Was może pochwalić się swoim ogrodem, balkonem czy tarasem wysyłając do nas fotki na fb lub w wiadomości priv. Bardzo chętnie podziwiamy i udzielamy rad ;-)
Timeline Photos
Zgodnie z umową dziś II część tematu RÓŻANEGO. Na tapetę bierzemy szkodniki.Oto kilka z nich, które mogą atakować nasze róże. Mszyca różana Jest jednym z najczęściej spotykanych szkodników róży. Żeruje w koloniach na pąkach kwiatowych i pędach wierzchołkowych. Barwa owadów może być zielona lub różowa, długość ciała owada dorosłego 1,7 - 3,6 mm. Jaja zimują na pędach róż. Wiosną, pod koniec kwietnia wylegają się larwy, a w czerwcu pojawiają się formy uskrzydlone, przelatujące na inne krzewy. Nowe kolonie powstają we wrześniu. Mszyce uszkadzają pędy i pąki kwiatowe, które są zdeformowane wskutek nakłuwania. Wzrost roślin jest zahamowany. Po pojawieniu się pierwszych mszyc stosujemy opryski: Mospilan, Decis. Przędziorek chmielowiec Wszystkie jego stadia rozwojowe (larwy, nimfy i owady dorosłe) żerują na spodzie liści, powodując przebarwienia na górnej stronie liści na kolor bladożółty. Temperatura sprzyjająca występowaniu szkodnika to 23 stopnie. Przędziorki powodują silne zahamowanie wzrostu róży i zniekształcenia pąków kwiatowych. Osobniki dorosłe są jasnopomarańczowe o długości 0,4 mm. Opryski: Magus co 7-10 dni Skoczek różany Jest to pluskwiak, który żeruje na dolnej stronie liści. Początkowo widać białe plamki wzdłuż nerwu liściowego, potem całe liście stają się białe i opadają. Owady dorosłe mają kolor biały lub żółtawy o długości 3-3,5 mm z dachówkowato ułożonymi skrzydłami. Przy dotknięciu rośliny, owady skaczą. Na wiosnę trzeba przyciąć pędy i spalić wraz z jajami skoczka, które zimowały. Atak owadów nasila się w maju (I pokolenie) i sierpniu (II pokolenie). Opryski Decis od spodu liścia.