Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy
Description
Na oficjalnym profilu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy znajdziesz bieżące informacje, spotkasz znajomych, weźmiesz udział w ciekawych konkursach. Rembertów został włączony do Warszawy jako część Pragi Południe w 1957 r. Na powierzchni niespełna 20 km² zamieszkuje obecnie około 21 100 mieszkańców.
Dzielnica Rembertów usytuowana jest we wschodniej części stolicy, pomiędzy lasami pełnymi szlaków turystycznych i pomników przyrody. Od północy sąsiaduje z gminą Ząbki, od wschodu zaś z gminą Zielonka i dzielnicą Wesoła. Południową granicę Rembertowa wyznacza: północna strona ulicy Korkowej (dzielnica Wawer), wschodnia i północna granica terenów fabrycznych, przedłużenie ul. Goździków (dzielnica Wawer), wschodnia strona ul. Rekruckiej (Dz. Wawer), południowo-wschodnia strona ul. Marsa (Dz. Wawer i Praga Płd). Natomiast zachodnie krańce - zachodnia strona ul. Torowej (Dz. Praga Płd.), południowa, wschodnia i północna granica lasu Olszynka Grochowska (Dz. Praga Płd.), północna strona ul. Gwarków (Dz. Targówek, gmina Ząbki), wschodnia strona ul. Skorpiona na północ, wzdłuż zachodniej granicy lasu, do granicy z gminą Ząbki.
Dzielnica Rembertów znajduje się w północno-wschodniej części Doliny Środkowej Wisły, sąsiadującej z Kotliną Warszawską. Charakteryzuje się licznymi terenami zielonymi, które zajmują ponad 30% ogólnej powierzchni Dzielnicy. Z uwagi na unikatową roślinność, obszar między ulicami Marsa, Żołnierską oraz linią kolejową, stanowi zamknięty rezerwat przyrody „Kawęczyn”.
Do niekwestionowanych atutów naszej Dzielnicy należy zaliczyć położenie na obrzeżach miasta oraz łatwy i szybki dostęp do centrum zapewniony przez Szybką Kolej Miejską. Dzięki niej do centrum Warszawy można dotrzeć już w ciągu 15 minut. Rembertów posiada również dobrze rozwiniętą sieć autobusowej komunikacji miejskiej.
Dzięki współpracy Policji, Straży Miejskiej, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy oraz Rady i Zarządu Dzielnicy, Rembertów został uznany za jedną z najbezpieczniejszych Dzielnic Warszawy. W latach 2007 i 2008 znacznie spadła liczba dokonywanych przestępstw i wzrosła ich wykrywalność. W grudniu 2008 r. oddano do użytku nowy Komisariat Policji.
Zapraszamy zatem do Dzielnicy, którą mieszkańcy nazywają Zieloną wyspą Warszawy.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comŚniadania Po Sąsiedzku Z Garażówką
Zapraszamy 21 sierpnia pod ratusz! Będzie smacznie! https://www.facebook.com/events/644929605669755/
Photos from Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy's post
Projekt Warszawa Ty i ja Przedstawiamy program na najbliższą sobotę i niedzielę. W sobotę odbędą się warsztaty połączone z terenową grą na orientację na Targówku - start godzina 10.00, a następnie o godzinie 16.00 zaplanowano spacer historyczny po Wesołej. W niedzielę warsztaty i terenowa gra na orientację odbędą się na Bielanach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.duch.edu.pl
Budżet partycypacyjny Dzielnicy Rembertów
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
Rybka zwana Wandą / A Fish Called Wanda
Chociaż pogoda póki co nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to prognozy pogody mówią, że wieczór ma być ładny! Zapraszamy na górkę przy Strażackiej o godz. 21:15! Dzisiaj obejrzymy wspólnie film "Rybka zwana Wandą". http://www.filmweb.pl/film/Rybka+zwana+Wand%C4%85-1988-1101
Informacje o inwestycjach i remontach ulic Warszawy
Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy
Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza do wspólnego odkrywania Warszawy! Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii już po raz trzeci zaprasza stołeczne rodziny do udziału w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Warszawa, Ty i ja”, stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej. W tym roku motywem przewodnim programu jest odkrycie pochodzenia nazw samych dzielnic oraz ich ulic, a cały cykl nosi nazwę: „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości”. Spotkania odbywają się w każdy weekend, począwszy od 25 czerwca. Projekt zakończy gra miejska zaplanowana na 3 września, która zostanie zrealizowana w obrębie Bulwarów Wiślanych. Więcej na temat programu, a także informacje o zapisach znajdują się na stronie Fundacji: http://www.duch.edu.pl/
Koneser / La Migliore offerta
Przypominamy, że już dziś wieczorem (g. 21:15) spotykamy się przy ul. Strażackiej na kolejnym filmie z cyklu "Rembertowskie zagadki kryminalne". Tym razem obejrzymy film "Koneser" Giuseppe Tornastore'a z muzyką mistrza Ennio Morricone. Warto zobaczyć ten film, ponieważ przez wielu znawców kinematografii nazywany jest arcydziełem. Zapraszamy!!!! http://www.filmweb.pl/film/Koneser-2013-624525
Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
72. rocznica Powstania Warszawskiego
Rembertowska uroczystość upamiętniająca 72. rocznicę Powstania Warszawskiego
Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy's cover photo
DUCH - Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
„Warszawa, Ty i ja” Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza stołeczne rodziny do udziału w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Warszawa, Ty i ja”, stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej. Przedstawiamy program na najbliższy weekend. W najbliższą sobotę 6.08.2016: 1. Zajęcia historyczne i terenowa gra na orientację w dzielnicy Białołęka Start: Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 10:00, czas trwania około 2-2,5 godzin Warsztaty historyczne dla rodzin z dziećmi 6-10 lat oraz terenowa gra na orientację noszą tytuł „Pan Tadeusz na Białołęce” Szczegółowe informacje i zapisy wtij.duch.edu.pl 2. Spacer historyczny po Białołęce pt.: „A zaczęło się od jednego z głównych traktów…” - Start: ulica Kamienica przy ulicy Modlińskiej 257, godz. 16.00, czas trwania ok. 2 godziny Szczegółowe informacje i zapisy wtij.duch.edu.pl W najbliższą niedzielę 7.08.2016: 1. Zajęcia historyczne i terenowa gra na orientację w dzielnicy Bemowo Start: Bemowskie Centrum Kultury (budynek gimnazjum nr 82), ul. Czumy 8, godz. 10:00, czas trwania około 2-2,5 godzin Warsztaty historyczne dla rodzin z dziećmi 6-10 lat oraz terenowa gra na orientację noszą tytuł „Co Murad Pasza ma wspólnego z Fortem Bema?” Szczegółowe informacje i zapisy wtij.duch.edu.pl.