Rubinkowo
Description
Informacje zawarte w opisie Rubinkowo - część urzędowa miasta Torunia, składająca się z osiedli: Rubinkowo I oraz Rubinkowo II. Zbudowane w latach 70. XX wieku na terenie dawnych posiadłości Jakuba Kazimierza Rubinkowskiego, od północy graniczy z terenami przemysłowymi (Elana - dawniej największy zakład w Toruniu, Metalchem), oraz dzielnicami: Jakubskie Przedmieście i Mokre od zachodu, Bielawy od wschodu, Winnica i Na Skarpie (mylnie nazywane Rubinkowem III) od południa.
Tworzy, wraz z osiedlem Skarpa, największe skupisko ludności we wschodniej części miasta . Duże centrum handlowo-usługowe.
Osiedle jest położone przy Szosie Lubickiej, otoczone ulicami Cyprysową, Leszczynową, Rydygiera, Skłodowskiej-Curie, Bukową, Niesiołowskiego, skrzyżowaniem ulic Szosa Lubicka z Olsztyńską.
Osiedle zajmuje 2,4% Torunia.
Mieszka tu 14,3% torunian.
Na terenie Rubinkowa znajdują się dwa forty - Fort I (Jan III Sobieski, do 1920 König Wilhelm) z lat 1888-92, jedyny w tej części Europy pruski fort pancerny; oraz Fort II (Stefan Czarniecki, do 1920 Bülow) z lat 1878-82.
Na osiedlu znajduje się wiele marketów znanych sieci, targowisko, a w bezpośredniej bliskości znajdują się pawilony handlowe – "Maciej", "Anna", "Monika", "Karolina" oraz hipermarkety – OBI, Carrefour, Leroy Merlin oraz Galeria Copernicus.
Miejsca publiczne na Rubinkowie:
kościół Matki Bożej Królowej Polski (rzymskokatolicki)
kościół Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa (rzymskokatolicki)
Targowisko przy ulicy Działowskiego (tzw. Manhattan)[6]
Liceum numer IX
Szkoła podstawowa i gimnazjum numer 16 z basenem przy ulicy Dziewulskiego 2
Szkoła podstawowa i gimnazjum nr 31
Szkoła podstawowa i gimnazjum nr 8 (z basenem)
III Liceum Ogólnokształcące im.Samuela Bogumiła Lindego
MR. RABBIT Professional Children's School of English (Szkoła języka angielskiego dla dzieci) - filia, ul. Dziewulskiego 12 (Klub Jantar)
Tereny wchodzące w skład osiedla:
Rubinkowo I
Na osiedlu znajduje się wiele marketów znanych sieci (Tesco, Biedronka) oraz hipermarket ogrodniczy - Torseed.
Osiedle jest skomunikowane zarówno z centrum miasta jaki i innymi dzielnicami. Przez Rubinkowo I przejeżdża 19 linii autobusowych (nocne: 01, 02 oraz dzienne: 15, 16, 19, 20, 21, 25, 26, 30, 31, 33, 34, 40, 41, 42, C i 2 "hipermarketowe"), a jego obrzeżami poprowadzone jest 5 linii tramwajowych (1, 2, 3, 4, 5) oraz 8 autobusowych (22, 23, 29, 35, 101, 102, 103, 104).
Południową granicę Rubinkowa I stanowią drogi krajowe (15 oraz 80).
Rubinkowo II
Na osiedlu znajduje się wiele marketów znanych sieci, jedno duże targowisko, a po terenie Rubinkowa II kursują dwie linie hipermarketowe, dowożące klientów do pobliskiego Carrefoura oraz położonego nieco dalej Realu.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Przed nami uroczystości związane ze Świętem Niepodległości i z tej okazji zachęcamy mieszkańców Rubinkowa do udziału w miejskich uroczystościach patriotycznych, które odbędą się już jutro m.in. w kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny, na placu Rapackiego i na Rynku Staromiejskim. Chętni mogą też wziąć udział w spływie Wisłą i Drwęcą lub tradycyjnym Festiwalu Gęsiny w podtoruńskim Przysieku (11-12 listopada w godz. 10:00-17:00). godz. 11:15- złożenie kwiatów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 pod obeliskiem ku czci poległych w latach 1918 – 1921 godz. 11:40 - złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Hallera godz. 12:00 - uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym na placu św. Katarzyny godz. 13:00 przemarsz ulicami Starego Miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego godz. 13:30 uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Rapackiego połączona ze złożeniem wiązanek kwiatów godz. 14:30 Rynek Staromiejski - ekspozycja wystawy "11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości" - popisy w wykonaniu Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego - pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez CSAiU godz. 14:15-16:00 przejazd ulicami Torunia zabytkowym tramwajem, w którym będą śpiewane pieśni patriotyczne – start z pl. Rapackiego godz. 19:00 Raduje się serce! Koncert TOS z okazji Święta Niepodległości, sala na Jordankach Włodzimierz Korcz (fortepian), Alicja Majewska, Hanna Śleszyńska, Zbigniew Wodecki, Piotr Gąsowski, Dorota Osińska, Tomasz Steciuk, Artur Andrus (prowadzenie), Mariusz Smolij (dyrygent), Chór UMK (przygotowanie - A.Kaczyński), Toruńska Orkiestra Symfoniczna W programie: najsłynniejsze pieśni niepodległościowe i patriotyczne, m.in: Pierwsza kadrowa, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, Maki, Maszerują strzelcy (szara piechota), Płynie Wisła płynie, My pierwsza brygada. Bilety: od 79 zł.
Timeline Photos
17 listopada 2016 r. odbędą się wybory do rady okręgu nr 8 – Rubinkowo. Zgłoszenia oraz listy poparcia należy dostarczyć minimum 7 dni przed datą wyborów w danym okręgu (dokumenty do pobrania na stronie www.torun.pl lub www.rubinkowo.cba.pl) Jesienią 2016 r. kończy się IV kadencja jednostek pomocniczych Gminy Miasta Toruń - rad okręgów powołanych przez Radę Miasta Torunia uchwałą nr 372/12 z 6 września 2012 r. W związku z tym Rada Miasta zarządziła przeprowadzenie wyborów na kolejną, V kadencję (2016-2020) oraz powołała Komisję Wyborczą do ich organizacji. Wybory odbędą się w listopadzie 2016 r. Zebranie wyborcze w pierwszym okręgu wyznaczono na listopada, a w ostatnim na 28 listopada. Kto może zostać członkiem rady okręgu? Członkami jednostek pomocniczych mogą zostać osoby zamieszkujące na terenie okręgu, wybrane na ogólnym zebraniu. Wybory na ogólnym zebraniu mieszkańców jednostki pomocniczej są ważne, jeśli uczestniczy w nich co najmniej 150 mieszkańców okręgu mających czynne prawo wyborcze i zamieszkujących na terenie tego okręgu. Weryfikacji tożsamości i zamieszkiwania wyborcy na terenie dokonuje się na podstawie dokumentów potwierdzających ten fakt. Jeżeli w zebraniu ogólnym mieszkańców okręgu uczestniczy mniej niż 150 osób, dodatkowe wybory odbywają się po upływie 0,5 godziny od pierwszego zebrania. Dodatkowe wybory są ważne, o ile uczestniczy w nich minimum 100 mieszkańców danego okręgu mających czynne prawo wyborcze. Zgłoszenia na tydzień przed wyborami! Osoby, które chcą kandydować do rad okręgów muszą zgłosić swoją kandydaturę pisemnie, na specjalnym formularzu. Kandydaci muszą mieć poparcie minimum 15 mieszkańców zamieszkałych na terenie rady okręgu, do której kandydują. Podpisy z poparciem zbiera się na formularzu zgłoszeniowym. Gdzie składać swoje kandydatury? Listy z podpisami osób popierających kandydaci składają do komisji wyborczej w terminie minimum 7 dni przed terminem wyborów, w siedzibie Rady Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, II p., pokój 45 w godz. 8.00-15.00.
Mój Toruń
Nasze miasto nocą :D
Spółdzielcze Popołudnie 2016
24 września 2016 r. w Arenie Toruń odbyło się po raz trzeci "Spółdzielcze Popołudnie" – impreza dla mieszkańców trzech największych toruńskich spółdzielni mieszkaniowych. Rolę lidera tegorocznej edycji przejęła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Na Skarpie", która obchodzi 35-lecie swojego powstania.
Timeline Photos
Witamy w poniedziałek, mamy już październik! :) Fot. Wyprawy Małe I Duże Pawła SP2PR
Photos from Rubinkowo's post
Od 1 września 2016 r. - bilety czasowe - w komunikacji miejskiej w Toruniu. Dzięki temu dojazd do każdego miejsca staje się sprawniejszy i tańszy. Do dyspozycji pasażerów jest wiele różnych wersji biletów, spośród których można wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Od 1 września obowiązują następujące bilety: indywidualne 30-, 60- oraz 90-minutowe, dobowe, weekendowe, tygodniowe, miesięczne, grupowe oraz rodzinne. Jednocześnie nadal obowiązują podstawowe bilety jednoprzejazdowe - na przejazd jedną linią w jednej strefie, niezależnie od czasu podróży. Wprowadzone zostały także dwie strefy taryfowe w komunikacji miejskiej: Strefa I - obejmuje obszar miasta Torunia Strefa II - obejmuje obszar gmin sąsiadujących, obsługiwanych przez toruński MZK (Lubicz, Obrowo oraz Zławieś Wielka) Warto też wiedzieć, że od 1 września bilety nocne kosztują tyle samo, co dzienne - a to oznacza, że nie trzeba już kasować podwójnie na liniach nocnych. Rodzaje biletów: http://www.torun.pl/pl/node/216780 Strefy taryfowe: http://www.torun.pl/pl/node/216778 Czasy przejazdów, zasięg biletów: http://www.torun.pl/pl/node/216775 Autobusy miejskie z Torunia będą jeździły m.in. do Lubicza i Obrowa. Powstały dzięki temu dwie nowe linie: 45 i 46, które będą stawać na pętli Rubinkowo II. Porozumienie pomiędzy gminami podpisano 29 sierpnia 2016 r. Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy powyższych linii.
Letnie Baseny Na Skarpie - Toruń
W upalne dni takie jak dziś, ochłody można szukać na letnich basenach na Skarpie. :D
Timeline Photos
Dobry wieczór Rubinkowo! :) Fot. Wyprawy Małe I Duże Pawła SP2PR
Timeline Photos
Dzień dobry Rubinkowo! :) Fot. Angela Z Tomaszków
Timeline Photos
Letnie wieczorne niebo nad ul. Łyskowskiego. :) Fot. Krzysztof Baran
Timeline Photos
Rubinkowo tym razem od Eweliny Adaszak. :)
Timeline Photos
Od 18 do 22 lipca 2016 r. przy pawilonie obok Biedronki i PKO na ul. Dziewulskiego 12 w Toruniu zaparkuje mammobus. Zapraszamy na bezpłatną mammografię panie w wieku 50-69 lat. Za darmo przebadają się też kobiety w wieku 40-49 oraz 70-75 posiadające skierowanie od lekarza. Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Toruniu: * Toruń – 18 – 22 lipca przy Pawilonie obok Biedronki i PKO, ul. Dziewulskiego 12 Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: * 50 – 69 lat Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. * 40 – 49 oraz 70 – 75 lat Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest siedem dni w tygodniu.