Top Local Places

Filip Diks Praktyka Kardiologiczna

Armii Krajowej 33, Skierniewice, Poland
Doctor

Description

ad

Prywatna praktyka lekarska, badanie echo (usg) serca

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Kilka słów o ten jak prawidłowo mierzyć ciśnienie.

facebook.com

W związku z urlopem, w sprawie konsultacji i echo serca proszę o kontakt po 05.08.2016. Holter Ekg i ciśnieniowy zakładane są na bieżąco - badania można umówić pod numerem: 735 407 289.

facebook.com

Journal of Cardiovascular Disease

Tak powstaje zawał.

facebook.com

Czy jogurt może obniżać ciśnienie?

A tu ciekawa informacja z badania sugerującego, że kobiety regularnie spożywające jogurty mają dużo mniejsze rozwoju nadciśnienia tętniczego, niż te które jogurtów nie jadają.

facebook.com

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed wakacyjnym wyjazdem, jeśli choruje się na serce.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
facebook.com

W związku ze zbliżającym się urlopem, chcę poinformować że opisy Holterów zakładanych w dniach 22-30.06.2016 będą dostępne w poniedziałek 04.07.2016. Terminy założenia Holterów można jak dotychczas ustalić telefonicznie: 735 407 289.

facebook.com

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
facebook.com

Holter ciśnieniowy (24-godzinna rejestracja ciśnienia tętniczego, ABPM) Holter ciśnieniowy to badanie pozwalające na ocenę poziomów ciśnienia tętniczego w ciągu całej doby. Dzięki temu lekarz otrzymuje dokładniejszy obraz ciśnień pacjenta w ciągu całego dnia, w przeciwieństwie do pojedynczego pomiaru w gabinecie. Badanie jest szczególnie przydatne do rozpoznawania nadciśnienia tętniczego u osób, z jego nieznacznie podwyższonymi wartościami i ogólnie nie-wysokim ryzyku sercowo-naczyniowym. Badania pozwala wykluczyć tzw. nadciśnienie białego fartucha (wysokie ciśnienie w gabinecie lekarskim i prawidłowe ciśnienie w innych warunkach). Badanie można wykonać również w celu oceny czy spadki ciśnienia nie są przyczyną omdleń Jak przygotować się do badania Holtera ciśnieniowego Podczas rejestracji badania trwającej 24 godziny, nosi się założony na ramię mankiet służący do wykonywania pomiarów, który przewodem połączony jest z rejestratorem. W ciągu dnia pomiary wykonywane są co 15 minut, a w nocy co pół godziny. Podczas pomiaru należy trzymać wyprostowaną rękę, na której założony jest mankiet. W czasie badania nie należy moczyć mankietu, ani rejestratora, w związku z czym w dniu badania należy zrezygnować z kąpieli i prysznica. Ewentualnie, na czas kąpieli należy zdjąć mankiet i rejestrator i ponownie je założyć po zakończeniu kąpieli. Poza tym podczas trwania badania, należy funkcjonować, jak w zwykły dzień. Badanie jest bezpieczne i nie wiąże się z narażeniem na promieniowanie. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania Holtera ciśnieniowego w ciąży.

facebook.com

Timeline Photos

Holter EKG Holter EKG to badanie pozwalające kardiologowi na rozpoznawanie zaburzeń rytmu serca oraz monitorowanie efektów ich leczenia. Polega ono na noszeniu przez pacjenta urządzenia rejestrującego zapis ekg. Standardowo czas trwania badania to 24 godziny, ale możliwe są rejestracje trwające kilka dni. Rejestratory dostępne w mojej praktyce pozwalają na badania trwające do 72 godzin. Jak przygotować się do badania Holtera EKG Na czas trwania badania na klatkę piersiową naklejone są elektrody służące do rejestracji ekg. Do elektrod przypięte są kable, łączące je z urządzeniem, które pacjent nosi na szyi. Przed przyklejeniem elektrod pielęgniarka przeciera skórę specjalnym żelem ściernym, co poprawia przewodnictwo skóry. U mężczyzn konieczne może być wygolenie części włosów z klatki piersiowej. Pacjent może zrobić to sam w domu goląc włosy w miejscu, gdzie przyklejone będą elektrody - schemat przyklejania elektrody, który stosujemy znajduje się poniżej. W czasie badania nie należy moczyć elektrod, ani rejestratora, w związku z czym w dniu badania należy zrezygnować z kąpieli i prysznica. W wypadku badań trwających kilka dni na czas kąpieli należy odłączyć urządzenie i odpiąć, elektrody, a po kąpieli przypiąć nowy komplet elektrod. Poza tym podczas trwania badania, należy funkcjonować, jak w zwykły dzień. Badanie jest bezpieczne i nie wiąże się z narażeniem na promieniowanie. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania Holtera EKG w ciąży.

Timeline Photos
facebook.com

Photos from Filip Diks Praktyka Kardiologiczna's post

Od poniedziałku do diagnostyki pacjentów oprócz echo serca dostępny będzie Holter EKG i Holter ciśnieniowy (ABPM). Rejestracja telefoniczna na badania pod numerem: 735 407 289 i 882 348 042

Photos from Filip Diks Praktyka Kardiologiczna's post
facebook.com

Medycyna Praktyczna

Medycyna Praktyczna
facebook.com

Przyszła wiosna, więc najwyższa pora wyciągnąć rower, buty do biegania, kijki do spacerowania i wyjść na świeże powietrze. Każda zdrowa dorosła osoba, niezależnie od wieku, powinna poświęcić przynajmniej 150 minut tygodniowo na umiarkowane wysiłki fizyczne, a osoby po zawale serca, z niewydolnością serca powinny spróbować przeznaczyć na aktywność fizyczną 30 minut przynajmniej 3 razy w tygodniu.

facebook.com

Quiz