Top Local Places

FizjoPuls

Narcyzowa 3 - Przychodnia "Zadębie", Skierniewice, Poland
Physical Therapist

Description

ad

Kompleksowa rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, pediatryczna . Kinezyterapia, fizykoterapia, masaż. Możliwy dojazd do domu pacjenta.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

facebook.com

Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na portalu ZnanyLekarz. Jeśli korzystaliście z moich usług i jesteście zadowoleni ;) proszę o ocenę:) https://www.znanylekarz.pl/agnieszka-kawka-jagodzka/fizjoterapeuta/skierniewice

facebook.com

Dziś słów kilka o suplementach diety mających poprawić stan naszych stawów. Często zadajecie mi pytania odnośnie ww. specyfików- który najlepszy? czy działają? Zacznijmy od tego, czym właściwie jest suplement diety? Jak sama nazwa wskazuje jest to uzupełnienie składników odżywczych, które dostarczamy do organizmu np. skoncentrowana dawka witamin, minerałów czy innych zawiązków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brzmi świetnie jednak w czym tkwi haczyk? Często mylimy suplementy z lekiem. Lek ma na celu zapobiegać/zmniejszać proces chorobowy oraz normalizować, przywracać prawidłowe procesy metaboliczne zachodzące w naszym ciele. Produkcja i zawartość substancji leczniczych zawartych w lekach podlega ścisłej kontroli, zanim lek wejdzie na rynek musi przejść szereg badań klinicznych potwierdzających jego skuteczność, w każdej "tabletce" musi być to, co zadeklarował producent. Z suplementami jest inaczej- ich produkcja nie jest monitorowana i tak na prawdę tylko od producenta zależy czy dostaniemy to, co widnieje na opakowaniu. Nie twierdzę, że wszyscy producenci chcą nas oszukać i wcisnąć bubel, jednak warto przed zakupem suplementu zasięgnąć wiedzy u farmaceuty. Suplementy mające na celu poprawę stanu naszej chrząstki stawowej można podzielić na te zawierające glukozaminę, chondroitynę oraz kolagen z kwasem hialuronowym- te grupy są najbardziej popularne, występują jeszcze suplementy ziołowe i enzymatyczne. Często w suplementach można dostać mieszankę tych substancji. Wszystkie te substancje albo biorą udział w tworzeniu chrząstki, albo są jednym z jej składników. Z założenia mają na celu przyśpieszyć jej regenerację, zmniejszyć ból spowodowany zwyrodnieniem oraz ją wzmocnić. Jeśli chcecie przeżyć przygodę z suplemantami warto zwrócić uwagę na deklarowane wartości danej substancji- tak na prawdę im więcej, tym lepiej ponieważ i tak nie możemy być pewni czy dostajemy to, co widnieje na opakowaniu.... Przed zakupem warto zaczerpnąć opinii lekarza czy farmaceuty. W żadnym wypadku nie chcę robić reklamy produktów, ponieważ sama jestem sceptycznie nastawiona do takich specyfików ale dość duże dawki mają preparaty z Olimpu, Flexistaw, Flexus. Stosowaliście/ stosujecie suplementy? Jakie są wasze opinie i doświadczenia?

facebook.com

Ostatnio bardzo często spotykam się z osobami cierpiącymi na schorzenie zwane popularnie "łokciem tenisisty". Objawia się ono bólem zlokalizowanym w obrębie łokcia podczas zaciskania, chwytania, obracania i zginaniu grzbietowym ręki. Na początku ból pojawia się podczas ruchu, a w bardziej zaawansowanych stadiach w spoczynku, podczas snu, może również promieniować na okolice ramienia i przedramienia. Błędne jest myślenie, że dotyka tylko graczy w tenisa. Bardzo często narażone są osoby wykonujące dużo ww. ruchów np. mechanicy, hydraulicy, osoby wykonujące pracę przy komputerze. W wyniku powtarzających się mikrouszkodzeń w obrębie przyczepu ścięgien prostowników nadgarstka do nadkłykcia bocznego kości ramiennej może dojść do degeneracji struktury ścięgna (entezopatia) . Uwalniane w tym procesie substancje drażnią okoliczne tkanki, powodują wzrost ich napięcia i ból. Same ścięgna w wyniku gojenia mogą ulec osłabieniu oraz zwapnieniu, co naraża je na dalsze urazy. Co można zrobić aby zmniejszyć dolegliwości? Farmakologiczne iniekcje ze sterydów (blokady) przynoszą tymczasową ulgę jednak powodują osłabienie ścięgien i narażają na dalsze uszkodzenia. Zabiegi fizykoterapeutyczne tj. ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, jonofore zmniejszają dolegliwości bólowe oraz przyśpieszają gojenie. Najskuteczniejsza (jak zwykle:) ) jest fala uderzeniowa- przyśpiesza gojenie, stymuluje ścięgna do prawidłowego odbudowywania włókien oraz pozwala pozbyć się zwapnień. Dodatkowo bardzo dobre efekty daje głęboki masaż okolicy przedramienia, który rozluźnia zbyt napięte tkanki. W zaawansowanych przypadkach, gdy ścięgna są mocno uszkodzone, stosuje się ostrzykiwania osoczem wysokopłytkowym lub zabiegi operacyjne. Łokieć golfisty jest to bardzo podobne schorzenie dotyczące przyczepu zginaczy nadgarstka do nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Narażone są osoby gdzie powtarzają się ruchy zgięcia ręki np.stomatolodzy, mechanicy. Objawy oraz leczenie są podobne jak w łokciu tenisisty. Jak się chronić? Trzeba zadbać o prawidłowe ustawienie kończyny podczas ruchu oraz dbać o elastyczność okolicznych tkanek.

facebook.com

Zapraszam do zapoznania się z ofertą niezwykle utalentowanej Pani psycholog oraz pedagog:) Jeśli macie problemy z Waszymi pociechami możecie skorzystać z fachowej pomocy.

facebook.com

Ponieważ w tą sobotę ( 9 lipca) biorę ślub:) zmieniają się trochę godziny działania gabinetu. Od 5 do 12 lipca tylko wizyty po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym W piątek (8 lipca) oraz w poniedziałek (11 lipca) gabinet będzie nieczynny.

facebook.com

Z przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym (17.06.16) gabinet jest nieczynny. Zapraszam w poniedziałek:)

facebook.com

Photos from FizjoPuls's post

Dawno nie dawałam znaku życia:) W skrócie mogę powiedzieć że żałuję, że doba nie ma 25 godzin, a tydzień 8 dni (oczywiście na rzecz weekendu ;) ) Dziś chciałabym przybliżyć Wam problem ostrogi piętowej. Co to właściwie jest? Ostroga piętowa jest to zmiana zwyrodnieniowa występująca w okolicy przyczepu rozścięgna podeszwowego do guza piętowego. W wyniku powtarzających się mikrourazów, rozścięgno może ulegać naderwaniom. Następnie pojawia się stan zapalny, powodujący bolesność okolicy pięty. Ubytek, pojawiający się w strukturze rozścięgna, jest nadbudowywany przez tkankę kostną i w ten sposób powstaje tzw. ostroga Czy ostroga zawsze boli? Co ciekawe, u wielu osób ze zdiagnozowaną ostrogą piętową ( boczne RTG stopy), dolegliwości mogą w ogóle się nie pojawiać. Ból przy chodzeniu, dotykaniu czy nawet w spoczynku jest powodowany nie samą naroślą, tylko stanem zapalnym rozścięgna. Jak leczyć? Leczenie ostrogi piętowej to często długotrwały proces, mający niestety skłonności do nawracania. Predysponowane są osoby po 40 r.ż, wykonujące pracę która obciąża stopy oraz osoby z nadwagą. Zalecane są wkładki amortyzujące okolicę guza piętowego (tzw. podpiętki), farmakoterapia mająca na celu zmniejszenie stanu zapalnego oraz szeroko pojęta fizjoterapia. Bardzo skuteczną metodą, dostępną również u mnie w gabinecie, jest fala uderzeniowa. Umożliwia ona rozbicie osteofitów i już w przeciągu 5-7 zabiegów można pozbyć się dolegliwości. Dodatkowo "porządkuje" ona strukturę rozścięgna. Wspomagająco można zastosować ultradźwięki, które działają na zasadzie mikromasażu- zwiększają miejscową przemianę materii, krążenie i przyśpieszają proces gojenia. Również bardzo istotnym elementem terapii są regularne ćwiczenia mające na celu zwiększenie elastyczności rozścięgna podeszwowego. Ponieważ ostroga piętowa ma tendencje do nawracania, trzeba zadbać o profilaktykę: nosić wygodne, dobrze dopasowane obuwie, utrzymywać odpowiednią masę ciała oraz wprowadzić odpowiednie ćwiczenia fizyczne.

Photos from FizjoPuls's post
facebook.com

Gazeta.pl

eh...

facebook.com

FizjoPuls - Cennik

http://www.fizjopuls.com.pl/cennik.html Nowy, bardziej czytelny cennik

facebook.com

Photos from FizjoPuls's post

Dzisiaj słów kilka o bólach w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i mięśniu poprzecznym brzucha. W dzisiejszych czasach bardzo wiele, nawet młodych, osób cierpi z powodu bóli kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Związane jest to często z siedzącym trybem pracy oraz niewystarczającym poziomem aktywności fizycznej. Z powodu osłabienia gorsetu mięśniowego brzucha pogłębia się lordoza lędźwiowa, co prowadzi do zwiększenia napięcia prostowników pleców, nienaturalnego ustawienia kręgów co może prowadzić do rozwinięcia się zmian zwyrodnieniowych. Warto zadbać o to póki nie jest za późno. Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami, ich opisami oraz o wdrożenie ćwiczeń:) Oczywiście podczas ćwiczeń bardzo ważny jest regularny oddech! Podczas napinania mięśni nie można go wstrzymywać ponieważ dochodzi do wzrostu ciśnienia W internecie jest również wiele filmików instruktarzowych Gdybyście byli zainteresowani dokładniejszym omówieniem i pokazaniem wykonania ćwiczonek to zapraszam do gabinetu:)

Photos from FizjoPuls's post
facebook.com

Jeśli bylibyście zainteresowani zabiegami oraz ich ceną zapraszam do zakładki usługi, w której znajdują się szczegółowe informacje w tym zakresie:) Również zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej www. fizjopuls.com.pl

facebook.com

Quiz