Jeg er slankekonsulent og hjælper folk med at tabe sig vha. Livsstilsændring. Man kan ligeledes kontakte mig for et lille foredrag om udvalgte emner
Et initiativ til gastronomiens fremme og det at gøre hverdagen til en kulinarisk fest: undervisning, vinsmagninger, private
..:: -_- ::..
Sundhed skal smage og føles fantastisk. Kom og få råd og vejledning i, hvordan du kan sammensætte og spise lige det, DU kan lide.
Et lille lokalt galleri i Vildbjerg
VI BYTTER VORES TØJSKATTE MED HINANDEN Et bæredygtigt koncept som handler om, at vi kan sætte vores forbrug ned, men af den
Klubben startede i 1988, men spillede første kamp i 1989, deraf navnet 89ers. Klubben har aktive hold for alle aldersgrupper.
Værkstedet er et tilbud til personer over 15 år i Esbjerg. Her er muligheder for at udfolde sine evner
Jeg hedder Louise, er fysioterapeut (og meget andet ;) ) og siden her vil jeg bruge som et lille outlet for mit speciale inden
MFStudios kan tilbyde indspilning, mixing og mastering
Gammel Estrup er en af Danmarks bedst bevarede renæssanceherregårde. Her kan man opleve, hvordan herskab og tjenestefolk levede gennem århundreder. I parken findes barokhave med Orangerier og legeplads.
OK-Fonden er en non-profit organisation med landsdækkende virke indenfor Plejehjem, Psykiatriske tilbud, Seniorboliger og Hospice.