Imamo škole streličarstva, rekreaciju za početnike, te treninge za aktivne sportaše

18:00 - 20:00

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

WA 720 prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina

Državno prvenstvo za djecu do 14 godina održano je 1. 9. 2019. u Čakovcu u organizaciji HSS i SK Katarina Zrinski. Naši streličari nastupili su u sastavu: • Vega Valentina Vukić, djevojčice do 14 OL • Reljac Bartol, dječaci do 14 OL • Smokvina Matej, dječaci do 14 OL • Radović Mika, djevojčice do 12 OL • Šepac Tia , djevojčice do 12 OL • Đuzo Dajana , djevojčice do 12 OL Streličare je vodio pomoćni trener Dorjan Močinić. Uspješnim nastupom i osvajanjem 3 zlatne medalje, jednog srebra i jedne bronce naši mladi streličari zaključili su vanjsku sezone te će se nakon kratke pauze vratiti treninzima u dvorani. Rezultati: • Vega Valentina Vukić djevojčice do 14 OL, Državna prvakinja, 631 krugova • Radović Mika, djevojčice do 12 OL, Državna prvakinja, 609 krugova • Đuzo Dajana , djevojčice do 12 OL, 2. mjesto, 594 krugova • Reljac Bartol, dječaci do 14 OL, 3. mjesto, 540 krugova • Smokvina Matej, dječaci do 14 OL, 8. mjesto, 419 krugova • Šepac Tia , djevojčice do 12 OL, 3. mjesto, 497 krugova Ekipa djevojčica do 12 godina u stilu zakrivljeni luk osvojila je prvo mjesto u sastavu Mika Radović, Đuzo Dajana i Tia Šepac.

Streličarski kamp Bjelolasica 2019

Ljetna pauza u radu SK Rijeka sa najmlađim streličarima završila je održavanjem ljetnog streličarskog kampa. Kamp je uspješno proveden na lokaciji Hrvatskog olimpijskog centra Bjelolasica. U neposrednoj blizini apartmana nalazi se nogometno igralište kao i skijalište što pruža uvjete za treniranje metnog i poljskog (FIELD) streličarstva. Trener SK Rijeka Josip Šarić vodio je pripreme mladih streličara za državno prvenstvo u metnom streličarstvu. Pomoćni trener SK Rijeka Dorjan Močinić održao je pripreme za natjecanja u poljskom (FIELD) streličarstvu. Tijekom priprema mlade je streličare učio tajnama i zahtjevima koje pred njih stavlja gađanje u toj disciplini. Kamp je održan po lijepom vremenu te u prijateljskom ozračju među mladim streličarima iz raznih krajeva Hrvatske koji su osim novih streličarskih saznanja stvorili i nova prijateljstva. U radu kampa sudjelovali su streličari streličarskih klubova Rijeka i prijateljskih klubova SK Poreč-Parenzo te SK OŠ Grigor Vitez.

Varaždin WA720+OR

Žetva medalja u Varaždinu Streličari SK Rijeka nastupili su na međunarodnom streličarskom turniru u Varaždinu. Nastupi su ostvareni u stilovima olimpijskog luka i golog luka u kategorijama od djece do 12 godina do veterana pod vodstvom trenera Josipa Šarića. Po vrućem i vedrom vremenu naši streličari ostvarili su izvrsne rezultate: • Vega Valentina Vukić, do 14, pobjednica • Laura Haramija, kadetkinja, pobjednica • Erikia Raimund, kadetkinja, 2. mjesto • Paula Močinić , kadetkinja, 3. mjesto • Luka Kaštelan, kadet, 3. mjesto • Bartol Reljac, do 14, 3. mjesto • Mika Radović, do 12 2. mjesto • Tea Šepac , do 12, 3. mjesto • Đuzo Dajana, do 12, 4. mjesto • Lillian Stošić veteranka, pobjendica • Dorjan Močinić , senior , 3. mjesto • Velibor Mitrović, senior , 5.mjesto • Davor Haramija, senior, 5. mjesto

rijecanin.rtl.hr

"I šumski kraljevi plaču" Ide Zdilar najbolja priča 18. FEKP-a za mlade autore – Moja Rijeka

https://www.mojarijeka.hr/kultura/i-sumski-kraljevi-placu-ide-zdilar-najbolja-prica-18-fekp-a-za-mlade-autore/ Svestrana članica našeg kluba, Laura Haramija, dobila nagradu na festivalu europske kratke priče 2019. Čestitamo.

2. turnir Srednjeeuropskog kupa 2019. - Petišovci

U Petišovcu u Sloveniji, održan je drugi turnir Srednjeuropskog kupa 2019. Godine. Hrvatska reprezentacija po prvi puta nastupila je na turniru CEC serije pod vodstvo izbornika Dorjana Močinića, člana SK Rijeka. Za Hrvatsku reprezentaciju nastupilo je 11 streličara među ukupno 133 streličara iz Slovenije, Austrije, Mađarske, Slovačke, Srbije i Hrvatske u seniorskoj, kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Streličarke SK Rijeka Paula Močinić, Erika Raimund i Laura Haramija, članice reprezentacije nastupile su u konkurenciji kadetkinja u stilu zakrivljeni luk. Mečevi u eliminacijskom dijelu natjecanja ponudili su dva meča između naših streličarki. U četvrt finalu je u meču Laure Haramije protiv Erike Raimund Laura izborila polufinale. U polufinalnom meču Laura Haramije i Paula Močinić finale je izborila Paula. U mečevima za broncu i zlato nastupile su Slovačke protiv hrvatski streličarki. U borbi za broncu Laura Haramija bila je bolja od Slovakinje Pokorádi Viktóie rezultatom 6:2 u setovima. U finalu je slovakinja Bendíková Elenka rezltatom 6:4 pobijedila paulu Močinić. Slijedeći vikend slijedi klupski nastup naših streličara u Varaždinu.

Ankaran WA720+OR

Streličari SK Rijeka nastupili su na međunarodnom streličarskom turniru u Slovenskom Ankaranu. Nastupi su ostvareni u stilovima olimpijskog luka i golog luka u kategorijama od djece do 12 godina do veterana pod vodstvom trenera Josipa Šarića. Svoj osobni rekord ispalio je kadet Luka Kaštelan sa rezultatom od 604 krugova. Rezultati kvalifikacijskog dijela turnira: • Paula Močinić , kadetkinja, 2. mjesto, 602 kruga • Luka Kaštelan, kadet, 4. mjesto, 604 kruga • Vega Valentina Vukić, do 14, 4. mjesto, 603 krugova • Tea Šepac , do 12, 7. mjesto, 384 krugova • Dorjan Močinić , senior , 4. mjesto, 576 krugova • Velibor Mitrović, senior , 5. mjesto, 573 kruga • Lillian Stošić veteranka, 1. Mjesto, 838 kruga Eliminacijski dio turnira puca se u apsolutnoj kategoriji. Kombiniraju se juniori i seniori te muška i ženska kategorija. Najbolje se u eliminacijama snašla Paula Močinić koja je u kategoriji kadeta i kadetkinja na 60m osvojila zlatnu medalju. Izvrstan rezultat ostvario je i Velibor Mitrović koji je u kategoriji seniori i juniori na udaljenosti 70m došao do finala gdje je izgubio od slovenskog predstavnika Mihe Šimeca. Slijedeći vikend na rasporedu je reprezentativni nastup naših kadetkinja Paula Močinić, Erike Raimund i Laure Haramije na 2. Turniru sredenjeuropskog kupa u Petišovcima, Slovenija.

MLADI U SPORTU

Europski kup mladih Čatež 2019, 13. - 18. svibnja 2019

U Čatežu, Slovenija, održano je prvo natjecanje Europskog kupa mladih 2019. godine. Za hrvatsku streličarsku reprezentaciju pod vodstvom izbornika Dorjana Močinića, člana SK Rijeka, nastupilo je 11 streličara među ukupno 195 streličara iz 24 zemlje u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Streličarke SK Rijeka Paula Močinić, Erika Raimund i Laura Haramija nastupile su u konkurenciji kadetkinja u stilu zakrivljeni luk. Eriki i Lauri to je prvi reprezentativni nastup. Nakon eliminacijskog dijela natjecanja Paula Močinić završila je 17. mjestu ispadanjem u 1/16 finala. Erika i Laura ispadanjem u 1/24 finala završile su na diobi 33. mjesta. Kadetsku ekipu za eliminacijski dio natjecanja činile su Paula Močinić, Erika Raimund te Tihana Kovačić iz SK Navaho. Ekipa hrvatske u kvalifikacijama je zauzela 8. mjesto. Pobjedom protiv reprezentacije Rumunjske rezultatom 6:2 plasirale su se u 1/8 finala. U meču osmine finala dočekala ih je ekipa Francuske koja je u kvalifikacija zauzela 1. mjesto. Naše djevojke su izvrsnim nastupom iznenadile favorizirane Francuskinje te pobijedile rezultatom 5:4. U meču polufinala rezultatom 6:2 naša ekipa pobijedila je ekipu Poljske. U finalu je ekipa Rusije, drugoplasirana iz kvalifikacija, bila jača od naših djevojaka te ostvarila pobjedu 6:2. Naše djevojke koje su time osvojile srebrnu medalju, prvu medalju u stilu olimpijski luk na natjecanjima ovog tipa. Ovo je bio premijerni nastup naše ekipe u ovakvom sastavu. Ovaj rezultat daje pravo nadati se i budućim uspjesima naših djevojaka.

Photos from Streličarski klub Rijeka's post

Europski juniorski kup

WA 720+mix team, Sesvete,

Prvi ovosezonski vanjski turnir u organizaciji SK Sesvete održan je na terenu NK Brcko. Predstavnici SK Rijeka nastupili su u stilu zakrivljenog luka u kategorijama seniora, kadetkinja u te djece do 14 i 12 godina u pratnji trenera Josipa Šarića. Vega Valentinu Vukić po prvi puta nastupila je u kategoriji djevojčica do 14 godina te pobijedila sa rezultatom 611 krugova. Mika Radović pobijedila je na svom prvom vanjskom turniru u kategoriji djevojčica do 12 godina. Riječke kadetkinje zauzele su sva mjesta na pobjedničkom postolju. Pobijedila je Erika Raimund sa osobnim rekordom od 590 krugova. Druga je bila Paula Močinić ispred Laure Haramije na trećem mjestu. Dorjan Močinić je u seniorskoj konkurenciji zauzeo 4. Mjesto. Rezultati: • Mika Radović , do 12, pobjednica, 531 krug • Vega Valentina Vukić, do 14, pobjednica, 611 krugova • Erika Raimund, kadetkinja, pobjednica, 590 krugova • Paula Močinić , kadetkinja, 2. mjesto, 571 krug • Laura Haramija, kadetkinja, 3. mjesto, 556 krugova • Dorjan Močinić , senior , 4. mjesto, 587 krugova