Top Local Places

Veruda

ostrov Veruda , Fratarski otok, Pula, Croatia
Beach

Description

ad

České potápěčské centrum na ostrově Veruda u města Pula v Chorvatsku / Czech diving center on the Veruda island near the Pula city in Croatia Kouzelný ostrůvek u Puly pouhých 650 km od Českých Budějovic s bývalým klášterem a bohatým porostem borovic a pinií si Vás okamžitě získá. "Fratarski otok"- tak ho nazývají domorodci a díky mnichům se stal jednou velkou rajskou zahradou. Na kamenitém pobřeží západu a jihu najdete - jak bezpečné vstupy do vody, tak romantická, krytá zákoutí pro opalování, nerušenou četbu, pozorování skotačících delfínů. Dech se Vám zatají při neopakovatelných západech slunce se siluetami štíhlých jachet, vracejících se do bezpečného přístavu.

Nehledejte ostrůvek ztracený v oceánu - lodí se sem v sezóně dostanete z přístavu "Bunarina" každou hodinu za pouhých 15 minut. Pitnou vodu sem přivádí vodovod z Puly. V kempu jsou udržovaná sociální zařízení. Loď přiváží chleba a další základní potraviny i zásoby do bufetu (restaurace). Jsou zde kurty na volejbal, stoly na stolní tenis i hřiště na fotbálek. Labužníci ocení (co není možné na pevnině) možnost přípravy pokrmů na grilech na živém ohni. Čerstvé sardinky na roštu, "zalévané" červeným vínem jsou nej...

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

facebook.com

Dobré ráno z Verudy 🎽🕢

facebook.com

Dnes byl západ obzvláště vyvedený. Pak jsme pozorovali podmořský svět pomocí robota..

facebook.com

Dnešní západ slunce opět nezklamal...

facebook.com

Tradiční „Potápěčská akce na Verudě“ s ubytováním v apartmánovém komplexu Verudela Beach u Puly je ideální příležitostí jak v prodlouženém víkendu absolvovat kurz potápění. Pro „hotové“ potápěče jedinečná možnost potápění na vracích, noční ponory, zvýšení kvalifikací i poznání nových lokalit. V září bývá vedle čisté a teplé vody i bohatý podmořský život!

facebook.com

Včerejší bouřka... Dnes moře vyžehlené..

facebook.com

Večerní čekání na delfíny.... Byli, ale vyfotili jen někteří

facebook.com

Zase další potápěčský den...

facebook.com

Ještě jedna fotka co přišli později 😀

facebook.com

Výsledky 42.rocniku plaveckého maratonu

facebook.com

Maraton - plavecký závod na 1300 metrů z ostrova Veruda do přístavu Bunarina.

facebook.com

Ze života Verudy

facebook.com

Quiz

U OKOLINI Veruda