Višja strokovna šola Sežana
Description
VSŠ ŠC Srečka Kosovela Sežana izvaja programa Oblikovanje materialov in Fotografija. Diplomant/ka pridobi naziv inženir/ka oblikovanja oz. fotografije. VSŠ Sežana, ki je enota ŠC Srečka Kosovela Sežana, razpisuje dva višješolska študijska programa: Oblikovanje materialov in Fotografijo. Trajata dve študijski leti in sta kreditno ovrednotena s 120 ECTS.
Študij oblikovanja materialov je naravnan k praktičnemu in kreativnemu delu z naravnim kamnom, kjer se spodbuja uporabo teoretičnega znanja in znanstvenih metod pri reševanju konkretnih oblikovalskih problemov.
Študij Fotografije študente usposobi za različne procese dela, nudi znanja in veščine z različnih fotografskih, video in drugih vizualnih področij, spodbuja kreativnost ter razvija sposobnosti za individualno in timsko delo.
Z zaključkom študija študent pridobi naziv inženir/inženirka oblikovanja oziroma inženir/inženirka fotografije.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comNašo sodobno LF učilnico smo spremenili v prvinsko camero obscuro. Pinhole soba v naravni velikosti.
VSŠ vam vošči 5 krat ...
Foto in oblikovanje: Tina Kosmos
Razstava v galeriji Avla NLB v Ljubljani. Dogodek se je sicer odvil že pred časom a se ga z veseljem spominjamo. Krasno odprtje z branjem Maje Vidmar in glasbenim nastopom Severe Gjurin in Ksenije Jus. Fotografije so s predstavitvenega dogodka v novembru 2017, razstava pa je na žalost že zaključena. Fotografije Niti Vilenice bodo ponovno na ogled v januarju v Knjižnici Otona Župančiča v Ljubljani. Foto: Iztok Lazar NLB
Na minulem MineralFestu je kakšnih 100 obiskovalcev pod mentorstvom Simona Kastelica, VSŠ Sežana, sooblikovalo in ustvarilo mozaik zmaja - razpoznavnega znaka prireditve. Vsem soavtorjem se toplo zahvaljujemo za sodelovanje in čestitamo za ustvarjalno delo! Nekaj utrinkov z dogodka si lahko ogledate na priloženih fotografijah. Žal s telefona.
Zmaj je dokončan. Začenjamo s podaljški!
... in gneča je čedalje večja! Zmaj bo bruhal ogenj že danes.
Po 100 pridnih rokah včeraj in danes se je zmaj le prikazal iz jame! Jutri bo morda že bruhal ogenj...
Z mladimi silami hitimo cilju naproti! MineralFest je čedalje bolj zmajevski...
V petek, 8. 12., pričnemo na MineralFestu 2017 z izdelovanjem mozaika - zmaja. Vse prijavljene pozivamo, da s seboj prinesejo različno odpadno keramiko vseh barv (predvsem oškrbljene skodelice in krožnike, ki so predvideni za odpad), školjke, polžke in prodnike..., ki vam delajo napoto po predalih, ter kamenčke vseh vrst, oblik in barv ... Večji nabor materialov, boljši mozaik bo!
Vljudno vabljeni na ogled razstave plemenitih kamnov iz hematitno jaspisne rude v rudniku Sitarjevec v Litiji, ki se 3. 12. 2017, ob 15.00, uri odpira za javnost. Prirodoslovni muzej Slovenije hrani zbirko rud in mineralov iz rudnika Sitarjevec. Med njimi so kristali kremena, barita, cerusita, cinabarita in piromorfita. Med rudami je že pred nekaj leti posebno pozornost vzbudila hematitno jaspisna ruda, ki je bila prepoznana kot poldragi kamen, ki ga lahko brusimo in poliramo ter uporabimo za nakit ter okrasne predmete. S svežimi vzorci hematitno jaspisne rude, ki jih je iz opuščenega rudnika Sitarjevec za potrebo izvedbe projekta VirtualMine priskrbela Občina Litija, grobi razrez pa so opravili na Zavodu za gradbeništvu Slovenije, so študenti Višje strokovne šole iz Sežane, ki edina v Sloveniji izvaja študijski program brušenja dragih in okrasnih kamnov, zbrusili serijo nakita in kabošonov. Hematitno jaspisna ruda je zanimiva zaradi menjavanja tankih plasti rdečega jaspisa in sivega hematita kakor tudi zaradi strukture hematita, saj je le ta različno zrnat in zato atraktiven po svojem videzu. Poleg polkrogelnih kabošonov so študentje zbrusili tudi drobne miniaturne podobe iz vsakdanjega življenja, kot na primer gobico in želod ali pa geometrijska telesa kot so krogla, kvader in piramida. Vzorce plemenite hematitno jaspisne rude so brusili Izabela Furlan, Jaka Modic, Andraž Švara in Jani Turk pod mentorstvom dr. Mihe Jerška. Razstavo plemenitih kamnov iz hematitno jaspisne rude so pripravili v sodelovanju Prirodoslovni muzej Slovenije, Višja strokovna šola ŠC Srečka Kosovela, Zavod za gradbeništvo Slovenije in Občine Litija. Na ogled bo od 3.12.2017 v rudniku Sitarjevec, ki se tega dne ob 15.00 uri odpira za javnost.
Vljudno vabljeni na ogled razstave plemenitih kamnov iz hematitno jaspisne rude v rudniku Sitarjevec, ki se 3. 12. 2017, ob 15.00, uri odpira za javnost. Razstavo plemenitih kamnov iz hematitno jaspisne rude v rudniku Sitarjevec so pripravili v sodelovanju Prirodoslovni muzej Slovenije, Višja strokovna šola ŠC Srečka Kosovela Sežana, Zavod za gradbeništvo Slovenije in Občine Litija. Dr. Miha Jeršek