Top Local Places

Kettlebells center

Kopna pot 6, Ljubljana, Slovenia
Gym/Physical Fitness Center

Description

ad

Kettlebells center Kettlebells center je manjši prostor na obrobju Ljubljane, vendar le slab kilometer oddaljen od BTC Cityja.

Nudimo vam skupinske vadbe, vadbe različnih športov, osebno trenerstvo in uporabo telovadnice za treninge po svojeih programih.

Pri nas ne boste našli najnovejših fitnes naprav ali najsodobnejših trenažerjev, niti najnovejših komercialnih oblik skupinskih vadb.

Pri nas verjamemo v sistematično delo, saj lahko le tako dosežete željene rezultate.

Do teh rezultatov pa vas bodo pripeljali trenerji, ki imajo izkušnje iz velikih tekmovanj (med drugimi osvojeno prvo mesto na svetovnem prvenstvu). Tudi naši atleti dosegajo zavidljive rezultate, kar priča o strokovnem delu v Kettlebells centru!

Največja prednost Kettlebells centra pa so, kot že ime pove kettlebelli. Zavedamo se, da jih imajo že v skoraj vsakem treningu, vendar pri nas imamo za treniranje s Kettlebelli najbolj usposobljene trenerje.

Kettlebell Lifting je šport (ali pa rekreacija), ki bo iz vas potegnila le najboljše. S previlnim treningom s Kettlebelli boste okrepili sklepe in vezi, vaše mišice pa bodo ostale vitke in prožne.

SKupinski vadbi s Kettlebelli: Kettlebell Power za moške in kettlebell Cardio za dekleta.

Sprejmite IZZIV in se nam pridružite v Kettlebells centru!

KONTAKT

Opening Hours

ponedeljek
06:00 - 10:15, 17:00 - 21:00
torek
07:00 - 09:00, 16:00 - 20:00
sreda
06:00 - 10:15, 17:00 - 21:00
četrtek
07:00 - 09:00, 16:00 - 20:00
petek
06:00 - 10:15, 17:00 - 20:00
sobota
07:00 - 09:00

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Petkovi treningi so tematsko obarvani . . Gre za kombinacijo tehnično nezahtevnih vaj, vendar v velikem stevilu ponovitev oziroma v “nehvaležnih” časovnih intervalih . . Naslednji petek ima tematiko iz ameriškega sodnega sistema (hvala Žane za idejo) 🙂 . . V 25 minutah boste morali opraviti vse naloge... Na voljo vam bo tudi pogojna kazen, vendar bo za to potrebno narediti nekaj dodatnih nalog . . 25 to life je ena najstrožjih kazni... pazite da ne dočaka tudi vas!

Petkovi treningi so tematsko obarvani
.
.
Gre za kombinacijo tehnično nezahtevnih vaj, vendar v velikem stevilu ponovitev oziroma v “nehvaležnih” časovnih intervalih
.
.
Naslednji petek ima tematiko iz ameriškega sodnega sistema (hvala Žane za idejo) 🙂
.
.
V 25 minutah boste morali opraviti vse naloge...
Na voljo vam bo tudi pogojna kazen, vendar bo za to potrebno narediti nekaj dodatnih nalog
.
.
25 to life je ena najstrožjih kazni... pazite da ne dočaka tudi vas!
facebook.com

Admir Latić Show

Intervju z našim Gregorjem!

Admir Latić Show
facebook.com

Testiranje! . . Zakaj hodite v Gym? Je to dobra družba? Bližina? Ugodna cena? Boljše počutje? . . Zakaj pa hodite (ali pa ne) v Kettlebells Center? . . Upamo da zaradi vsega zgoraj naštetega 🙂 Pa vendar, filizofija Kettlebells Centra je napredek! . . Napredek, ki je merljiv. Seveda, boljše počutje, lepša drža, manj maščobe... to je pri nas posledica, ne pa primarni cilj (sploh kadar govorimo o Kettlebells vadbi, pri FatBurner je zgodba obrnjena) . . Za vas smo pripravili tri teste, vsak od njih pa cilja na doličeno fizično kvaliteto . . V naslednjih dneh vam bomo vsakega od testov podrobno predstavili, vi pa se boste odličili ali se boste testirali (no, saj so testi tako ali tako skriti v treningu, tako da neke izbire nimate) in tudi, ali boste rezultati delili in primerjali z ostalimi! . . Podroben opis sledi kmalu, danes pa ste opravili enega izmed testov! . . Veste katero fizično kvaliteto/lastnost smo testirali? Pravilen odgovor bo nagrajen z idividualno obravnavo s trenejem (analiza skeletno-mišičnega sistema) . . Se vidimo v Gymu!

Testiranje!
.
.
Zakaj hodite v Gym? 
Je to dobra družba? Bližina? Ugodna cena? Boljše počutje?
.
.
Zakaj pa hodite (ali pa ne) v Kettlebells Center?
.
.
Upamo da zaradi vsega zgoraj naštetega 🙂
Pa vendar, filizofija Kettlebells Centra je napredek!
.
.
Napredek, ki je merljiv. Seveda, boljše počutje, lepša drža, manj maščobe... to je pri nas posledica, ne pa primarni cilj (sploh kadar govorimo o Kettlebells vadbi, pri FatBurner je zgodba obrnjena)
.
.
Za vas smo pripravili tri teste, vsak od njih pa cilja na doličeno fizično kvaliteto
.
.
V naslednjih dneh vam bomo vsakega od testov podrobno predstavili, vi pa se boste odličili ali se boste testirali (no, saj so testi tako ali tako skriti v treningu, tako da neke izbire nimate) in tudi, ali boste rezultati delili in primerjali z ostalimi!
.
.
Podroben opis sledi kmalu, danes pa ste opravili enega izmed testov!
.
.
Veste katero fizično kvaliteto/lastnost smo testirali? Pravilen odgovor bo nagrajen z idividualno obravnavo s trenejem (analiza skeletno-mišičnega sistema)
.
.
Se vidimo v Gymu!
facebook.com

11 rules of gym etiquette that no one will tell you about

Bo kar držalo: https://gymbeam.com/blog/11-rules-of-gym-etiquette-that-no-one-will-tell-you-about/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=COM-FBNF-blog

facebook.com

Photos from Kettlebells center's post

Profesionalna oskrba športnikov in rekreativcev! . . . Žane je izskušen terapevt, delal je s košarkarsko reprezentanco, klubi in tudi individualci. . . Zdaj bo na voljo tudi v Kettlebells Centru, za termine pa se zmenite kar z njim direktno: @zane_bortek . . Se vidimo v Gymu @ Kettlebells center

Photos from Kettlebells center's post
facebook.com

Admir Latić Show

Zakaj se trenirati s Kettlebelli? . . Ker so ZAKON! . . In zakaj trenirati Kettlebell Lifintg? . . Ker je to šport, ki izgradi neverjeten karakter! . . "star prirejen Kitajski pregovor": Vprašanje: Koliko časa traja, da povprečna oseba postane mojster v Kettlebell liftingu? . . Odgovor: povprečna oseba NIKOLI ne bo mojster v Kettlebell Lifintgu . . Za kaj takega je potrebno stopiti iz povprečja, iz cone trenutnega udobja.. .ker udobje po uspehu je veliko večje ;) . . se vidimo v Gymu! . . PS: Odličen intervju Tajda Sobočan

Admir Latić Show
facebook.com

Timeline Photos

Ciklizacija oziroma organizacija posameznih etap trenažnega procesa . . Katera je najboljša? Zakaj sploh ciklizirati? Katera je najpomembnejša stvar, ki jo je treba menjati in kako pogosto? . . Naše telo se navadi na določen stimulus/stres, in ko se enkrat nanj navadi, pod enakimi pogoji več ne moremo napredovati. Se pravi, potrebno je nekaj spremeniti . . Ko govorimo o treningu lahko spreminjamo: - Število ponovitev - Število serij - Tempo dvigovanja - Težo bremena - Vaje oziroma različico vaje - Počitek med serijami - Trenerja - Program - Gym - Partnerja... (ups, malo smo zašli...) . . Poznamo več vrst ciklizacij: - Stopničasto - Linearno - Krožno - Konjugirano - Undilatorno . . Pomembno se je zavedati, da na daljše obdobje dober trener uspešno vijuga med vsemi naštetimi. Pa vendar, kadar govorimo o dolgoročnem napredku in zdravju je dokazano, da je undilatorna ciklizacija najbolj učinkovita. To pomeni da vsako etapo zamenjamo kvaliteto moči, ki jo treniramo, in se potem vrnemo nazaj . . Omenili smo že, da trenirano telo potrebuje 3 do 4 treninge s približno enakim stimulusom, preden se nanj navadi, potem potrebuje menjavo stimulusa . . Preveč menjavanja vaj lahko za vadečega predstavlja prevelik stres, nekateri potrebujejo preveč časa za učenje novega giba in tako se vrtimo na mestu. Potrebno je tudi razumeti, kolikokrat na teden je potrebno določeno mišico stimulirati, da se še lahko regenerira med dvema treningoma in pa da se učinek prejšnega treninga ne izniči (superkomenzacija) . . V programu POWER torej uporabljamo Undilatorno ciklizacijo. Letos smo treninge še nekoliko nadgradili in en trening združili s POWER Kettlebells, tako da bojo trije POWER treningi na teden. S tem bomo lahko dvignili kvaliteto in napredek seveda ne bo izostal . . Se vidimo v Gymu

Timeline Photos
facebook.com

Photos from Kettlebells center's post

Vedno sem bil ljubitelj avtomobilizma. Poznal sem vse znamke, prostornino, moč motorja in pa »koliko ima na števcu Golf II TDI« . . Leta 2004 sem v GROŠ Klubu v Grosuplju imel svoje prvo predavanje, s katerim sem dvignil nemalo prahu. Takrat sem avtomobile uporabil za prikaz razlike med načini treniranja. Formula 1 je bil Kettlebell Lifting »Big Foot« je bil Powerlifting »napedenan Renault Megane« pa je bil bodybuilding ... in to preden je bil izraz FUNKCIONALNA VADBA sploh popularen . . Danes, 17 let kasneje (nekoliko pametnejši) na trening in človeško telo gledam nekoliko drugače, nekoliko bolj zrelo in manj skozi oči tekmovalca . . Pa vendar, avtomobil je še zmeraj predmet, s katerim najraje primerjam naše telo . . (dekleta, če ne razumete napisanega vprašajte fanta.. če ne razume napisanega.. ga zamenjajte... avto ali fanta pa se odločite same) . . Šasija ali ogrodje avtomobila... naše kosti ali ogrodje našega telesa. Verjamete ali ne, kosti se zelo dobro prilagajajo treningu. Z leti se kostna masa izgublja, kosti postajajo manj prožne in bolj krhke, podložne poškodbam. S pravilno doziranim treningom z zunanjo obremenitvijo (in nadobremenitvijo) se tudi kostna masa povečuje in z leti ohranja (namesto zmanjšuje), zato je trening z utežmi izredno pomemben za zdravje kosti . . Motorje med seboj razlikujemo med tistimi z veliko prostornino in tistimi z veliko konjskimi močmi. Naše mišice lahko postajajo močne na dva načina, v obeh pa prihaja do povečanja števila aktivnih motorični enot. Razlika je, da z enim načinom prav veliko ne bomo povečali mišične mase, z drugim pa se bo prečni presek mišice nekoliko bolj povečal. V fitnes industriji v obeh primerih govorimo o »funkcionalni mišični masi« (vsakič ko uporabimo besedo funkcionalno, en angleček umre). Pravilno povečanje moči in mišične mase je izredno pomembno za življenje, saj večje mišice v mirovanju kurijo maščobe (dekleta, še enkrat preberite ta stavek), ščitijo naše ogrodje in skladiščijo glikogen. Z leti začne mišična masa upadati, zato je trening z utežmi izredno pomemben za zdravje! Če povečate volumen motorja, bo verjetno moč motorja narasla. V primeru da volumna motorja ne povečate, povečate pa samo njegovo moč obstaja velika verjetnost, da se bo le ta pokvaril. Prav tako je z mišično maso, do neke mere lahko postajate močnejši brez da bi se masa povečala, potem pa se proces ustavi. . . Ogrodje avtomobila ali »nefunkciolana mišična masa« (upam, da angelčki ta izraz preživijo). Kadar govorimo o nefunkcioalni mišični masi predvsem ciljamo na top tekmovalce v bodybuildingu. Naj samo na hitro omenim, da niso samo napihnjeni, temveč tudi zelo močni! Pa vendar, niso tako močni kot na to nakazujejo njihove mišice. Njihov cilj je vsako mišico čim bolj utruditi, napolniti s telesnimi tekočinami in na račun povečanja le teh tudi povečati. To je podobno kot če bi na Renault Megane (jah, v mojih »mladih« letih je bil to najbolj »napackan« avto daleč naokoli) nametali spojlerje, pragove, meglenke, maske spredaj in zadaj, zatemnili luči... moč motorja bi pa se še zmeraj lahko pohvalila z vsega 90 konjskimi močmi (in enim bikom za volanom). . . S povečanjo močjo pa v roke dobimo odgovornost, ali pa, kot se je glasila reklama za Fulda pnevmatike: moč brez kontrole ne pelje nikamor (power is nothing without control). Ta odstavek je najpomembnejši za športnike. Predstavljajte si, kupite povprečen avto, z ogrodjem in zavorami primernem svoji moči in teži. Potem pa dodamo težo in kupimo močnejši motor... potem pa se je potrebno ustavit.. zavore pa temu niso kos!?!? Tako je v našem telesu! Največ športnih poškodb se zgodi prav zaradi neravnovesja med močjo in »zavorami« (bolj strokovno o tem v Gymu ;) ). Poškodba ramenskega obroča, spodnjega dela hrtba, bicepsa (ja, ponavadi dolge glave, ki je del ramenskega obroča), zadnje stegenske mišice... vse to so »zavore« v našem telesu. Oziroma, tiste zapostavljenje mišice (ali mišične skupine če vam je tako ljubše). Zavore so najmanj viden, a kot vidimo, izjemno pomemben del našega avtomobila.. pardon, telesa! . . Na koncu pa je tukaj še voznik! To so vaši/naši možgani! Tudi te se da natrenirati. Konec koncev so možgani tisti, ki pritisnejo na plin... zavijejo levo, desno, zavirajo... možgani so tisti, ki se odločijo (zavestno ali pa nezavestno) koliko motoričnih enot bomo vključili, ali bomo sploh poizkusili dvigniti breme, preskočiti oviro ali prepad, vreči kamen v vodo. . . Z več poizkusi bodo tudi naši možgani lažje ocenili, ali smo sposobni premagati nalogo. Vsak trening z utežmi je tudi trening možganov. Naj citiram svojega mentorja in prijatelja, Borisa Deniča: če te po treningu ne boli možgan, nisi dovolj dobro treniral! . . Torej, pravilno doziran in organiziran trening z utežmi je ključ do našega zdravja, do boljšega počutja, boljšega izgleda in boljše športnega rezultata . . Se vidimo v Gymu! . . Gregor Sobočan

Photos from Kettlebells center's post
facebook.com

Photos from Kettlebells center's post

Srečna trinajstka . . Kadar govorimo o vrhunskem športu, takrat govorimo o znanstveno najbolj dokazanih dejstvih kar se tiče delovanja človeškega telesa . . V našem Gymu je ideja trenirati čim bolj podobno, kot to počno športniki, z razliko psihičnega pritiska tekem in nasprotnikov (sami sebi ste dovolj) . . Dokazano je, ob predpostavki, da po 13 tednih maksimalnega napora telo potrebuje en do dva tedna počitka . . Počitek pa ne pomeni delati nič, temveč nekaj zamenjati. Spodaj je naštetih nekaj primerov, kaj in kako lahko zamenjamo, da bo zdravo tako za naše telo kot naš um (kmalu bomo pa tudi ugotovili, da to dvoje ni ločeno) . . - Hladno za toplo okolje - Vlažno za suho okolje - Ekipni šport za individualne aktivnosti - Zunanje aktivnosti za notranje igre - ... . . Seveda velja tudi obratno in pa, ni potrebno da zamenjate vse naenkrat: če ste individualni zimski tekač zdaj ni treba igrati Waterpoola v pretoplem bazenu ;) . . Po 13 tednih pa se seveda vrnete na svojo primarno aktivnost, ali pa, če ste se bolje počutili v drugi »preobleki«, z le to nadaljujte še 12 tednov in potem zopet zamenjajte . . Se vidimo v Gymu!

Photos from Kettlebells center's post
facebook.com

Timeline Photos

Elastike ali uteži? . . Veliko je že bilo napisnega in povedanega na to temo, vendar se vedno znova srečujemo tako z utežmi kot elastičnimi trakovi. Oboji imajo svoje mesto pro izbiri opreme za trening. . Elastika je zagotovo bolj praktična, kadar se odpravljamo na potovanje (vzame veliko manj prostora) in pa seveda, če potujemo z avionom privarčujemo kar precej dinarčkov pri »čekiranju pritljage« . Tudi kadar govorimo o treniraju večjih skupin (rekreativna vadba ali pa profesionalna ekipa športnikov) je elastika veliko bolj priročna kot pa utežne ročke ali olimpijska palica . Elastika je fenomenalen pripomoček pri ogrevanju in aktivaciji kritičnih mišičnih skupin (ramenski obroč, kolčni sklep), saj lahko z napetostjo v začetenm položaju hitro prilagodimo upor in tako prilagajamo intenzivnost vaje vsakemu posamezniku . Elastika je tudi odličen dodatek k utežem, kadar je naš cilj povečanje napetosti v kočni poziciji (razvijanje hitrosti in eksplozivnosti). Pa vendar, elastika ne more popolnoma nadomestiti uteži, saj se pri uporabi le te srečamo s kar nekaj problemi/pomanljkivostmi . Ne moremo točno vedeti, za koliko smo napredovali na dolgi rok, saj se napetost elastike spreminja.. nekdo, ki je večji ali ima daljše okončine, ne more izvajati enakih vaj na enak način kot nekdo, ki je manjši in s krajšimi okončinami.. zakaj?Elastika s časom izgublja na prožnosti, kar lahko atleta zavede, saj misli, da je napredoval, v bistvu pa je elastika »nazadovala« . Pri vsaj polovici vaj je problem elastike, da se napetost dodaja v pozicijah, kjer smo šibkejši in pojenja tam, kjer smo močnejši (napačna krivulja moči). No, tudi z ročkami moramo iskati pravi kot za marsikatero vajo . Z elastiko ne moremo trenirati maksimalne moči, le-ta pa je kritična pri rekreativnem in športnem treniraju . Zaključimo lahko torej, da je elastika dober pripomoček (veliko bolje, kot če na treningu nimamo ničesar), če jo znamo pravilno umestiti v trening in trenažni proces. Ne moremo pa mimo dejstva, da brez uteži (ročke in olimpijske palice) enostavno ne moremo optimalno razvijati telesa. . Se vidimo v gymu!

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Slika pove več kot 1000 besed... če jo razumemo! . . Vam je tole znano? - Doktor, poškodoval/a sem se, kaj naj naredim? - počivat, nič obremenjevat in nič težjega od 5kg dvigovat . . No, čisto vsak od naštetih nasvetov je napačen! Počivat? Seveda, ne obremenjevat poškodovanega dela telesa z maksimalno obremenitvijo, vendar čim prej vrnit polno območje giba in potem postopoma obremenjevati . . Nič težjega od 5kg?? Seveda, ker 5kg je tista kritična meja za vsakega človeka... v vsakem položajo... NE! . . 5kg naloženih na hrbet pri počepu na obeh nogah je veliko manj kot pa hoja po stopnicah... se pravi, dvigalo ali pa spati v garaži? . . Ali pa 5kg pri vaji mrtvi dvig (oziroma pobiranje dveh vrečk iz trgovine) ali pa 5kg pri zunanji rotaciji ramenskega obroča? . . Zgornja navodila doktorja so preveč splošna, seveda pa jih, sploh starejši dobesedno upoštevajo... in tako postanejo še manj gibljivi, mišična masa, ki z leti tako ali tako upada... jah, pri počitku upada še hitreje in tako dejansko pospešimo postopek staranja... in upočasnimo (če ne celo zavremo) celjenje poškodbe . . Naše telo za zdravje/celjenje (mentalno in fizično) potrebuje STRES! . . Vendar poznamo dve vrsti stresa: “eustress” in “destress”, kjer je prvi pozitiven, drugi pa tisti, s katerim se soočate praktično na vsakem koraku . . Naše telo je narejeno tako, da se vsi pozitivni procesi začnejo dogajati PO pozitivnem stresu, zato je seveda fizična obremenitev nujno potrebna za zdravo delovanje . . Tako da . . Se vidimo v Gymu! . . #trening #training #kettlebell

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Živjo, pred nami sta dva najbolj vroča in z dopusti obogatena meseca, zato smo se s trenerji odločili, da nekoliko skrčimo število vodenih vadb v našem Gymu. Zjutraj smo združili skupini 7:30 in 8:45 na 8:00 (ponedejek - sreda in petek) ter popoldanske termine prestavili na 18:00 (pon - sre - pet) Tak urnik bo veljal od 1.7. pa vse do 1.9.2019, ko spet štartamo z novim lentim planom Hvala za razumevanje, se vidimo v Gymu

Timeline Photos
facebook.com

Quiz

BLIZU Kettlebells center