Sports Team

Description

ad

NK Nafta 1903 Ustanovitev

Nogometno društvo Lendava 1903 s tekmovalnim imenom NK Nafta 1903 je ustanovljeno 9.7.2012 takrat. Pred tem je v slovenski prvi ligi tekmovalo moštvo NK Nafta Lendava, ki pa je zaradi predvsem finančnih težav in dolgov šlo v stečaj. Ker se ljubitelji lendavskega nogometa skupaj z navijači niso vdali, so se julija 2012 zbrali, ter z nekdanjim predsednikom iz časov prve lige, Ivanom Oletičem na zboru vsi poenoteni določili ime “Nafta 1903″ z željo in cilji, da se na lendavskih tleh nadaljuje igranje nogometa, ki traja že od leta 1903 in upravičeno je mesto Lendava med prvimi, ki so na slovenskih tleh začeli z igranjem nogometa. Kot predsednik je bil izbran Ivan Oletič. Med ustanovitelji pa so bili: Štefan Kis, Igor Kleiderman, Damjan Hozjan, Saša Levačič in Dezső Gerenčer. Upravni odbor je sestavljalo pet članov: Nikolaj Biro, Damjan Hozjan, Saša Levačič, Ferenc Horvat in Ivan Oletič. Tako ko kot prejšnji klub, je tudi novi domače tekme igral na lendavskem modernem stadionu Športni Park.

nafta

Začetek v Pomurski ligi

Vse se je začelo od znova. Nogometno društvo Lendava 1903 je imelo zelo malo časa, da v tekmovalni rang prijavi moštvo za katerega pa je bilo sestavljanje izredno zahtevno. Računalo se je na predvsem domače igralce. V moštvu pa so bili igralci, ki so ali že igrali za Nafto 1903 v mladih letih ali pa igralci iz prve lige. Takratna ekipa je torej bila: Tim Litrop (vratar), Saša Levačič, Miran Doma, Nikolaj Biro, Stiven Žlebič, Nino Vöröš, Gregor Bunderla, Robert Kocet, Mihael Ivanič, Tadej Duh, Stjepan Caban, Dezso Gerencser, Roland Smej, Goran Čuka, Matej Vida, Luka Ivanič, Rok Horvat, Mihael Požgai, Štefan Horvat, Fordan Mihael, Adam Zagorec in še ostali. Moštvo pa je tekmovalno sezono 2012/2013 pričelo v takratni Pomurski ligi. Moštvo je vodil Aleksander Baša.

Prva tekma na domačem stadionu

Pričakovanja in upanja domačih navijačev so bila visoka, razumljivo. Prvi vtis pa je kar hitro pokazal, da se bo tudi v Pomurski ligi trebalo še kako boriti. 18.08.2012 je na domačem stadionu Nafta 1903 preizkusila prvo tekmo na domačem stadionu, kjer pa je že v 20. minuti zaostajala za 0:2 proti Hotizi. V 39. minuti je zadel Nino Vöroš, toda na koncu je izid ostal nespremenjen. Prva tekma, prvi poraz in prvi dvomi.

V nadaljevanju se je novo nastalo moštvo uigralo in že v jesenskem delu slavilo prvaka s 6 točkami prednostmi pred takrat drugouvrščenimi Črenšovci. V vodstvu je prišlo do zamenjave. Mesto predsednika je prevzel Robert Požonec, ko je v sredini marca takratni predsednik Oletič odstopil.Med igralci je odšel tudi prvoligaški znanec, Stjepan Caban, ki je zaradi težav s poškodbami sprejel odločitev o prenehanju igranja nogometa. Enako dobro kot prvi se je nadaljeval tudi drugi del sezone, ki se je tako končala z zmagovitim prvim mestom. Od 16. kroga naprej pa je moštvo vodil trener David Ivan, kajti Baša je odstopil. Na zadnji tekmi so pred domačo publiko Naftaši “zbombardirali” Kobilje, ter po rezultatu 8:0 naslov prvaka Pomurske lige 2012/2013 proslavili še z navijači. Najboljši strelec Nafte 1903 je s 14 zadetki bil Gregor Bunderla.

Prvič v 3.SNL-vzhod

Po zasluženi osvojitvi prvaka pomurske lige je sledilo napredovanje v 3.SNL-vzhod. Pri ekipi Nafte 1903 je prišlo do zamenjave igralskega kadra. Prišli so trije hrvaški igralci. Vratar Valentić in obrambna igralca Karlovčec in Antonović Matija. Prav tako sta se moštvu pridružila dva mlada madžarska igralca: obrambni igralec Kovács András Bence in Nagy Bence. Prišel pa je tudi izkušeni napadalec Igor Bedo. Tudi iz mladinskega pogona so vpoklicali mlade igralce: Horvat Štefan in vratar Horvat Rok sta se pridružila. Mladi up lendavske Nafte 1903, kateri je to sezono dobil vpoklic mladinskega selektorja v reprezentanco U-15, Marko Kiralj pa zaradi starostne omejitve še ni imel pravice nastopa. Na začetku pa je zaradi odhoda trenerja Ivana, trenersko mesto prevzel Borislav Radoš. Toda le za nekaj krogov, nato pa je njegovo mesto prevzel madžarski trener Németh Imre. V jesenskem delu je Nafta 1903 s 6 zmagami, 2 neodločenimi rezultati in 4 porazi zasedla 3. mesto, pri zadetkih pa je vse pomembnejšo vlogo igral Mihael Ivanič. V spomladanskem delu sezone so moštvo okrepili še novi igralci: madžarski napadalec Czövek László, madžarski branilec Szabó Péter. Matiji Antonoviću pa se je pri delu pridružil še brat, David. A v nadaljevanju je začelo vse nekako padati, kljub temu, da je začetek obetal ogromno. Nafta 1903 je bila neporažena kar 6 tekem. Nato je sledila še težka tekma proti Rakičanu, ki je domačo Nafto 1903 popolnoma preobrnil (ta je od 3. minute vodila z 1:0, na koncu pa izgubila s 4:1). Od tega dalje pa je za “Plave” vse šlo le navzdol. Sramotni poraz proti Šentjurju, “petarda” v Odrancih, “petarda” doma proti Bistrici. Trener Németh je nato odstopil. Za slovo od sezone pa je na zadnji tekmi sledil “filmski” preobrat. Do 60. minute je namreč moštvo Nafte 1903 izgubljalo kar s 0:2. Kasneje še zaradi izključitve Gerencsérja tudi z igralcem manj, a modrobeli se niso vdali in na koncu zmagali. Lendavska Nafta 1903 je na koncu sezone osvojila 7. mesto, kar je daleč od pričakovanj. V finalu pokala MNZ Lendava, pa so “plavobeli” izgubili proti Odrancem.

KONTAKT

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

FOTÓ: VÉGSŐ EDZÉS A DOB ELLENI MÉRKŐZÉS ELŐTT - NK Nafta 1903

🗣 Šeruga Leon: "A legfontosabb az, hogy holnap egész végig fegyelmessek és koncentráltak leszünk. Okosan kell felállnunk és vigyáznunk kell az ellentámadásokra. Ha ez sikerül, akkor biztos vagyok benne, hogy eredményesek leszünk." ____________ #együttelőre #2SNL

🗣 Leon Šeruga: “Najpomembnejše je, da bomo jutri disciplinirani in koncentrirani vseh 90 minut. Dobro se moramo postaviti ter paziti na protinapade, če nam to uspe potem bomo tudi uspešni.” ____________ #skupajmočnejši #2SNL

Sobota, 17:00. Športni park Dob. #skupajmočnejši

[U17/U19] KETTŐS VERESÉG PESNICÁN - NK Nafta 1903

A sikeres idénynyító után, vasárnap vereséget szenvedett mind a két csapat. ____________ #csakegyütt #akadémia #2SKL #2SML

[KADETI/MLADINCI] DVOJNI PORAZ V PESNICI - NK Nafta 1903

Po uspešnem štartu v sezono je v nedeljo sledil poraz za obe ekipi. ____________ #MiSmoNafta #nogometnaakademija #2SKL #2SML

[U13] FOTÓ: GYŐZELEM SZOMBATHELYEN - NK Nafta 1903

Fontos győzelem Szombathelyen. ____________ #csakegyütt #U13

[U13] FOTO: ZMAGA NA PRIJATELJSKI TEKMI - NK Nafta 1903

Pomembna zmaga v Szombathelyu. ____________ #MiSmoNafta #U13

FOTÓ: GYŐZELEM DRAVA FELETT - NK Nafta 1903

🗣 Vinko Vedran: “Mindegyik győzelem fontos, főleg az othoni. Biztos vagyok benne, hogy ez a győzelem további motivációt fog adni nekünk. Következő szombaton. amikor Dobba utazunk, csak a három pont számít.” ____________ #csakegyütt #együttelőre #2SNL

🗣 Vedran Vinko: “Zelo sem zadovoljen z igro v prvem polčasu. V drugem delu tekme smo nekoliko padli v igri, ampak zmagi se ne gleda v zobe. Osvojili smo pomembne tri točke in le to šteje.” ____________ #MiSmoNafta #skupajmočnejši #2SNL

ZMAGA! ⚽️ 28' Bizjak ⚽️ 36' Oštrek (11m)

ZMAGA!
⚽️ 28' Bizjak
⚽️ 36' Oštrek (11m)

Rdeč karton pri gostih ter zasluženo vodstvo ob polčasu. ⚽️ 36' Oštrek (11m) ⚽️ 28' Bizjak

Rdeč karton pri gostih ter zasluženo vodstvo ob polčasu.

VODSTVOOO! OŠTREEEK! ____________ #2SNL | Nafta 1903 2:1 Drava | 36' (11m)