Top Local Places

Samostalni sindikat Pančevo

Trg Kralja Petra I br. 11, Pančevo, Serbia
Community Organization

Description

ad

Savez samostalnih sindikata grada Pančeva i opština

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Koja zemlja u regionu ima najveću prosečnu platu?

facebook.com

Ana Brnabić: Još 5.000 državnih službenika ostaje bez posla | Gde Investirati

facebook.com

TOPLI DOM KAO KANCELARIJA: Najtraženija zanimanja koja možete raditi od kuće

facebook.com

1359 - Savez samostalnih sindikata Srbije/ Vesti

KOMUNALCIMA DO KRAJA MARTA JEDNOKRATNA POMOĆ Oko 68.000 zaposlenih u javno-komunalnim preduzećima u Srbiji, do kraja marta bi trebalo da dobije pomoć u visini minimalne cene rada, odnosno po 22.620 dinara. Kako Novosti saznaju, dogovor koji su postigli članovi sindikata i vlade trebalo bi da bude potvrđen na sastanku sledeće nedelјe, od strane predsednika opština u kojima ova preduzeća posluju. “Plan je bio da do marta svi prime pomoć, ali, tamo gde je to nemoguće, preduzeća će je isplaćivati do kraja godine. Ne treba zaboraviti da zaposleni u komunalnoj delatnosti imaju najniže zarade (oko 20 odsto niže od prosečne srpske zarade), a da ih mnogi od njih i ne primaju redovno”, rekao je za Novosti Milan Grujić, predsednik Samostalnih sindikata komunalnih delatnosti. On je dodao da će sredstva na račun leći odjednom ili u nekoliko rata. Inače, prosečna plata zaposlenih u komunalnim delatnostima iznosi 36.000 dinara.

facebook.com

Timeline Photos

Timeline Photos
facebook.com

ROMANSIRANA PLANSKA PRIVREDA ZA VEVERICE U davna, pradavna vremena jedna porodica je proizvodila i prodavala cipele. To je bila velika porodica od 60 ljudi. Njih 50 je pravilo cipele, a 10 prodavalo. Imali su dobru maržu. 40% prosečno. Jednog dana došli su im stranci i ponudili cipele 20% jeftinije, da prodaju kao dodatni asortiman. Marža na tim cipelama bi bila 50%, a one bi i dalje bila jeftinija od domaće proizvodnje. Kvalitet nije bio isti, ali u siromašnom selu kao što je bilo naše cena je bila važna. Šta se onda dogodilo? Umesto 50.000 komada domaće proizvodnje, sada se proizvodilo 20.000 komada, a 30.000 komada se uvozilo. Cena koštanja domaćih cipela je porasla i zbog manjih nabavki sirovina, kao i zbog nepopunjenih kapaciteta pogona. Budući da su u fabrici svi bili porodica, niko nije hteo nikoga da otpusti. Stranci su još malo spustili cenu i zarada na uvoznim cipelama se povećavala, a na domaćim smanjivala. U trećoj godini prodavalo se 45.000 stranih i 5.000 domaćih cipela. Porodica je bila prinuđena da zatvori pogon zbog gubitaka. Pristali su da strancu prodaju firmu za 1 evro. Selo tj. lokalna samouprava, da bi pomoglo porodici, pristalo je da na sebe preuzme dugove. Iduće godine, stranci su podigli cenu cipela koje se više nisu pravile od kože, nego od skaja. Prave kožne cipele bilo je nemoguće kupiti. Proizvođač mleka koji je prodavao kožu za cipele bio je prinuđen da podigne cenu mleka da nadomesti manjak zarade na koži. Stranci su počeli da uvoze mleko jeftinije od domaćeg. Proizvođač mleka je prodao krave i postao uvoznik mleka. To mleko je bilo jeftinije od drugih i svi ostali proizvođači su prodali svoje krave, jer im se nije isplatilo da proizvode mleko. Iduće godine mleko je poskupelo. Trave je bilo dovoljno jer nije bilo dovoljno krava. Nije se više đubrila. Proizvođač NPK đubriva morao je otpusti višak radnika, ali zbog predimenzionisanih kapaciteta samih pogona, pri ovom obimu cena koštanja proizvoda je bila prevelika. Stranci su počeli da uvoze jeftinije đubrivo. Obim proizvodnje je još pao, fabrika je ređala gubitke i morala je da se zatvori. Stranci su ponudili da je kupe za 1 evro. Lokalna samouprava je pomogla i preuzela postojeće dugove. Stranci su fabriku zatvorili i otpustili radnike. Zadržali su monopol na uvoz đubriva, ali to je u tom trenutku bilo jako povoljno za nas jer fabrika nije pravila gubitke, a i đubrivo je bilo jeftinije. Iduće godine đubrivo je poskupelo, al nismo mogli da biramo. Nestalo je cipela, mleka, krava i đubriva. Nismo znali šta da radimo, pa smo platili strane savetnike, koji su izračunali da je situacija lošija nego ranije i da sada uz fabrike moramo da damo i subvencije. Nismo imali para da damo subvencije. Stranci su nam pozajmili pare da im platimo da nam uzmu fabrike. Sa kamatom.

facebook.com

Од државе за радно место од 3.000 до 7.000 евра | Дневник

Влада Србије је непосредно пред Нову годину усвојила Уредбу о условима и начину привлачења директних инвестиција, којом се уређују критеријуми, услови и начин привлачења директних инвестиција.

facebook.com

„PETROHEMIJA“ BELEŽI DOBIT U POSLOVANJU, ALI…Od ovoga radnici NAJVIŠE strahuju (VIDEO)

facebook.com

KAKO I KOLIKO ZARAĐUJE EVROPA: Saznajte gde su najveće, a gde najmanje satnice rada

facebook.com

ЗА САРАДЊУ ДА, АЛИ УЗАЈАМНУ! | Start013

facebook.com

Timeline Photos

Timeline Photos
facebook.com

Otkrivamo u šta da uložite male pare u 2017. godini, a da se obogatite u Srbiji!

facebook.com

Quiz