Implant Centar Stefanović
Description
ICS is a company that provides health services for patients from all over the world. We offer a completely different approach to the health tourism.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Ovde imamo lep prikaz na kojem se vidi povlačenje zubnog mesa kod zuba na kojem su vršeni zahvati saniranja zubnim ispunima. Vremenom je došlo do upala zbog kojih se zubno meso počelo povlačiti. Zub se morao ukloniti i nadomešten je zubom na implantatu. Nakon par meseci zubno meso se vratilo na mesto u punom volumenu.
Photos from Implant Centar Stefanović's post
Straumann implanti, proteza na precki
Smart is the New Sexy
Lep prikaz kako radi aparatić za zube
Timeline Photos
Doktor David sa našim dragim i zadovoljnim pacijentkinjama :)
Smart is the New Sexy
Inverse
I fucking love science
Lep prikaz razvoja zuba
Timeline Photos
Timeline Photos
Postupci nakon vađenja zuba Ako je već došlo do toga da morate izvaditi zub onda će vam dobro doći par saveta kako tretirati ekstrakcijsku ranu i šta raditi nakon vađenja zuba. Nakon vađenja zuba u ustima nam ostaje otvorena rana. Važno je pravilno postupati u tom periodu kako bi rana dobro zacelila i ne bi došlo do neželjenih komplikacija. Danas se sva vađenja rade pod lokalnom anestezijom i bezbolna su, a u velikoj većini slučajeva bolova nema i kada anestezija popusti. U slučaju da se bol nakon zahvata pojavi uzima se tableta protiv bolova. Neposredno nakon zahvata i sledećih 12 sati nemojte konzumirati vruću hranu, gazirane napitke, a pušači bi se trebali suzdržavati i od pušenja barem četiri sata nakon vađenja zuba. Zube možete najnormalnije četkati samo trebate paziti da se ne četka po rani. Ako je rana ušivana, na koncima se zna nakupiti malo hrane, tada ranu i konac možete očistiti laganim potezima četkice ili štapićima za uši. Nakon 24 sata od vađenja zuba usta možete češće ispirati rastvorima koje sadrže hlorheksidin (ili mlakom vodom u koju ste dodali so / kašičica soli na litar vode). Danas se rane u ustima najčešće ušivaju samorazgradivim koncem koji se ne vadi. U slučaju da je stomatolog ušio ranu nerazgradivim koncem vratićete se za par dana na vađenje konaca, ili ćete ih ako vam stomatolog tako sugeriše, ukloniti sami. Krvarenje (lagano) može trajati i do tri dana. Ako je krvarenje produženo i obilnije treba se javiti stomatologu.
Timeline Photos
THE GODFATHER Ovaj zubni umetak napravili su Dick Smith i stomatolog iz New Yorka Henry Dwork, a nosio ga je Marlon Brando glumeći Don Corleonea u filmu Kum iz 1972. godine. Dwork je osmislio umetak, a Smith ga je doradio u prvim danima snimanja. Izgled vilice, a time i izraz lica koji su dobjieni lateks umetcima nisu se svideli Brandu i u početku ga nije želeo nositi. S naše strane, rekli bismo da su Smith, Dwork, i naravno Brando, odradili odličan posao:)
Timeline Photos
UTICAJ VITAMINA D NA BOLESTI DESNI Vitamin D još popularno nazivamo i vitamin sunca. Mi ga oduvek nazivamo vitaminom, iako ima više karakteristike hormona nego vitamina. Danas za vitamin D sa sigurnošću znamo da može sprečiti i lečiti rahitis. U SAD-u su nedavna istraživanja pokazala nove zanimljive rezultate, a to je da bi vitamin D mogao smanjiti učestalost bolesti desni kao i ostalih oralnih infekcija. Dobri rezultati dobijeni su i kod sprečavanja gingivitisa, koji u današnje vreme pogađa više od četvrtine odrasle populacije. Sinteza vitamina D se u telu vrši pomoću sunčevih zraka, ali se isto tako u organizam može uneti putem hrane kao što su riblje ulje, meso, žumance, mleko i mlečni proizvodi, pečurke. Jednom kada je vitamin D sintetisan u telu, stimuliše plućne stanice u proizvodnji prirodnih antibiotika koji napadaju bakterije. Osim spečavanja gingivitisa prema "American Society for Microbiology " dobri rezultati s vitaminom D dobijeni su i kod zaštite od autoimunih bolesti i nekih vrsta raka.
Timeline Photos
Pomoć kod povlačenja zubnog mesa Najčešći uzroci povlačenja zubnog mesa su razna upalna stanja desni, manjak higijene usta, genetske predispozicije i hormonski disbalans kod žena. Ovde ćemo vam nabrojati par stvari koje vam mogu pomoći u rešavanju takve situacije upotrebom prirodnih preparata koje možete koristiti kod kuće. Zeleni čaj: jaka antibakterijska svojstva i pun antioksidansa. Zeleni čaj sadrži šest osnovnih polifenola, poznatih kao katehini koji pomažu u otklanjanju uzroka upalnih procesa zubnog mesa. Aloe Vera: ima antiseptička i antiupalna svojstva. Gel ili preparat od Aloa Vere promućkajte po ustima i zubima i isperite. Gel Aloa Vere možete i naneti na desni i ostaviti 2-3 minute i potom lagano očetkati zube. Eukaliptus: dve kapi ulja od Eukaliptusa razredite s dve kašike vode. S tim mažite i masirajte desni. Eukaliptus ima jaka antibakterijska i protivupalna svojstva. Ulje karanfilića: često se koristi kod kuće u rešavanju problema sa zubima. Karanfilić uništava bakterije u ustima i pomaže kod oteklih desni. Uzmite 1- 2 kapi ulja karanfilića i masirajte desni. To radite 3 – 4 puta dnevno. Možete probati i žvakati karanfilić, ali gledajte da dođe u dodir sa svim delovima zubnog mesa.