Nauka gry w Badmintona dla dzieci, młodzieży i dorosłych

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Timeline Photos

Robert Mateusiak z drużyną BC Chambly Oise zdobył srebrny medal podczas klubowych mistrzostw Europy 2016 European Club Championships, które odbyły się w dniach 22-26 czerwca w Tours we Francji. Gratulujemy kolejnego tytułu :-) Galeria z finałów ECC2016: https://www.facebook.com/badmintoneurope/photos/?tab=album&album_id=10153707997739646

Photos from Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka's post

Robert i Nadia wracając z Mistrzostw Polski odwiedzili Choroszcz, miejscowość pod Białymstokiem gdzie odbywała się Podlaska liga badmintona dzieci. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi olimpijczykami oraz zebrały autografy :-)

Janek Wilczak zakończył sezon w świetnym stylu wygrywając w kategorii U-11 turniej BENNICA UKS Feniks Cup w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 18.06.2016 w grze pojedynczej chłopców. Serdecznie gratulujemy :-)

W dniach 15-17.06 odbyły się Indywidualnie Mistrzostwa Polski Elity. Robert Mateusiak i Nadia Zięba zostali Mistrzami Polski w grze mieszanej. Nasi olimpijczycy bez większych problemów po raz kolejny sięgnęli po złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. w turnieju również wzięły udział trzy nasze zawodniczki. Olga Miksza, która startowała w grze pojedynczej dziewcząt, w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Ani Narel -późniejszej Wicemistrzyni Polski. Ida Wiśniewska oraz Paulina Hankiewicz również startowały indywidualnie oraz razem w parze w grze deblowej. Ida w pierwszej rundzie turnieju po zaciętej trzy setowej walce przegrała ze starszą koleżanką Zuzanną Glijer (MKS Orlicz Suchedniów). Paulina po wygraniu pierwszej rundy, w walce o ćwierćfinał przegrała z Kornelią Marczak (UKS Plesbad Pszczyna). Ida z Paulą w grze podwójnej dziewcząt awansowały do drugiej rundy turnieju wykorzystując wolny los. W walce o ćwierćfinał dziewczyny musiały uznać wyższość starszych i napewno doświadczonych zawodniczek Dorota Grzejdak/Kornelia Marczak (UKS Kometa Sianów) przegrywając w trzech setach 16-21, 21-19, 19-21 z późniejszymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski. Dla Idy i Pauliny był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski Elity. Dziewczyny pokazały ogromny potencjał jaki w nich tkwi. Wierzymy, że nasze zawodniczki w przyszłości będą zdobywały medale Mistrzostw Polski i nie tylko :-)

Polski Związek Badmintona

W dniach 10-12 czerwca w Ornecie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), w której udział wzięły zawodniczki ABRM Warszawa Olga Miksza oraz Ida Wiśniewska. W grze podwójnej dziewczyny przegrały w walce o medal z późniejszymi Mistrzyniami Izabelą Pajek(MKS Orlicz Suchedniów)/ Wiktorią Adamek(UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.) w dwóch setach (21-11,22-20). W grze pojedynczej dziewcząt Ida w meczu ćwierćfinałowym musiała uznać wyższość koleżanki z klubu UKS Unia Bieruń Magdy Kulskiej, która wygrała w dwóch setach (21-16, 21-10). Olga Miksza zakończyła swój występ w drugiej rundzie przegrywając z Wiktorią Adamek późniejszą wicemistrzynią Polski. Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom jak i również trenerom :-) Wszystkie wyniki meczy finałowych: http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=403FEAFC-B1FA-4187-9351-4EB4EE9C1254&d=20160612

Dziś odbył się kolejny turniej na Ursynowie z cyklu o Puchar Burmistrza. Ponownie rozpoczęliśmy turniej od naszych najmłodszych zawodników, którzy przeszli "test małego badmintonisty" :-) Najlepszy okazał się Kajtek Chmurski, drugie miejsce zajęła Emilka Kepal, trzeci był Ignacy Tymosiewicz. Po dekoracji najmłodszej grupy na korty weszły dzieci biorące udział w turnieju badmintona. W kategorii dziewczynek na najwyższym podium stanęła Marysia de Makay, drugie miejsce zajęła Ola Kopyt, brązowy krążek powędrował do Magdy de Makay. W najstarszej kategorii chłopców po długiej przerwie na korty powrócił Janek Kruszewski, który w świetnym stylu zwyciężył turniej. Drugi był Jakub Chyczewski, trzecie miejsce zajął Michał Dytkowski. W kategorii chłopców niepokonany Kajetan Baranowski zdobył złoty krążek pokonując w finale Kewina Kaczana, trzecie miejsce zajął Patryk Zychowicz oraz Jakub Bem. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom jak i również wszystkim zawodnikom, a co najważniejsze z turnieju na turniej widać postępy w grze wszystkich ABRM-owiczów.:-)

Robert i Nadia drużynowymi mistrzami Francji! Po emocjonujących meczach finałowego starcia pomiędzy BC Chambly Oise, którego barwy klubowe reprezentują Nadia i Robert, a Issy Les Moulineaux Badminton Club na tablicy widniał wynik 4:4. Losy finału musiał rozstrzygnąć ostatni pojedynek w grze mieszanej. Robert z Nadią po bardzo dobrej i konsekwentnej grze nie dali szans rywalom wygrywając pewnie w dwóch setach czym doprowadzili do euforii licznie zgromadzonych kibiców Chambly. Tym samym klub Roberta i Nadii zapewnił sobie udział w elitarnych rozgrywkach klubowego Pucharu Europy, które odbędą się pod koniec czerwca.

Zapraszamy na kolejny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza! :-)

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Jarmarku Dominikańskim. Piękna pogoda dopisała. Chętnych do zabawy z badmintonem nie brakowało :-)

Paulina Hankiewicz brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików w grze pojedynczej dziewcząt, które odbyły się w dniach 13-15.05 w Suwałkach!! W grze podwójnej dziewcząt w parze z Beatą Mycek (Stal Nowa Dęba) Paulina przegrała w ćwierćfinałowym spotkaniu. Serdecznie gratulujemy Pauli. Jesteśmy z ciebie bardzo dumni. Pamiętaj aby nigdy nie odpuszczać i zawsze walczyć do końca!:-)

Wczoraj w Ząbkach odbył się kolejny turniej z cyklu Victor Grand Prix dla dzieci. ABRM reprezentowali : Ola Kopyt, Kajetan Baranowski, Kewin Kaczan oraz Kacper Zychowicz. Najlepszy okazał się Kajetan Baranowski zajmując pierwsze miejsce w kategorii Chłopcy kl.4-6. W tej samej kategorii Kacper Zychowicz był trzeci. Kewin Kaczan przegrał swoje dwa mecze w grupie w tym jeden z kolegą klubowym Kacprem. Ola Kopyt wygrała jeden mecz w grupie i uzyskała awans do drabinki pucharowej dziewcząt z trzeciego miejsca w grupie gdzie wygrała swoje wszystkie pojedynki :-) W grach podwójnych dzieci Kacper w parze z Olą zajęli IV miejsce, Kajtek i Kewin odpadli w fazie ćwierćfinałowej. Serdecznie gratulujemy naszym młodym podopiecznym!:-)