Ortopeda Konrad Słynarski
Description
Profil zawodowy Dr Słynarskiego który specjalizuje się w mało inwazyjnym leczeniu urazów sportowych oraz zwyrodnień stawów w szczególności stawu kolanowego Jako ortopeda i traumatolog wielokrotnie stykałem się z pacjentami doświadczającymi urazów i schorzeń stawów. Wiem, ile cierpienia i bólu przysparzają one pacjentom. Dlatego możliwość leczenia tych schorzeń i niesienia pomocy chorym jest dla mnie priorytetem.Już podczas studiów pytanie co mogę zrobić, by przynieść ulgę cierpiącym nie dawało mi spokoju. Dostępne wtedy metody leczenia wydawały mi się niewystarczające. Dlatego gdy po raz pierwszy zetknąłem się z opisywaną przez profesora Brittberga nowoczesną techniką leczenia uszkodzeń stawu kolanowego, postanowiłem za wszelką cenę poznać tą fascynującą metodę.
Mój zapał i determinacja przekonały prof. Arnolda Caplana, sławę amerykańskiej medycyny i pretendenta do Nagrody Nobla, by przyjąć mnie, początkującego lekarza, pod swoje skrzydła. Pod jego okiem przez rok pracowałem nad udoskonaleniem metody biologicznej regeneracji tkanek.
To doświadczenie umożliwiło mi wykonanie pierwszego w Polsce przeszczepu chondrocytów. Zainicjowanie inżynierii tkankowej w polskiej medycynie sprawiło, że spełniło się moje największe marzenie. Sukces ten zmotywował mnie do dalszych poszukiwań jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.
Jednym z problemów, z którym od lat borykali się ortopedzi była rekonstrukcja uszkodzonej łąkotki. Dotychczas jedyną dostępną metodą leczenia było usuniecie fragmentu łąkotki, co jednak przyczyniało się do rozwoju chorób zwyrodnieniowych stawu. Zastąpienie stawu metalową protezą budziło mój wewnętrzny sprzeciw, szukałem więc innego sposobu. Rozwiązaniem okazało się wszczepienie pustego implantu z biomateriału, który z czasem wchłania się, jednocześnie zastępując ubytek nową, naturalną tkanką. Metoda ta pozwoliła mi wyeliminować niepożądane efekty i przyniosła o wiele lepsze rezultaty leczenia.
Jednym z pacjentów, który zdecydował się na rekonstrukcję kolana z użyciem implantu z biomateriału był John Malkovich. Możliwość obcowania z tak ciepłym i inspirującym człowiekiem była dla mnie ogromną przyjemnością, najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że dzięki tej operacji wiele osób zrozumiało, że dzięki tej metodzie uszkodzone kolano można uratować, nie narażając go jednocześnie na zniszczenie.Zaufanie ze strony pacjenta i możliwość niesienia pomocy jest dla mnie najwyższą wartością. Nieustannie poszukuję więc nowych, lepszych metod leczenia, które pozwolą zwracającym się do mnie po pomoc chorym odzyskać zdrowie i sprawność fizyczną.
Wiosną rozpoczęła się emisja nowego cyklu programów stacji TVN Style pt. Sekrety lekarzy, w którym mam przyjemność brać udział. Obecnie trwa reemisja w TVN, flagowym kanale stacji. Program należy do nowego gatunku seriali dokumentalnych, których twórcy dbają o to, by zachować równowagę między rzetelną informacją a wartością rozrywkową. To już nie są gadające głowy w studiu telewizyjnym, tylko prawdziwe zabiegi w autentycznych klinikach. Suspens i prawdziwe emocje przykuwają uwagę.Widzowie mają rzadką okazję obserwowania nowoczesnych zabiegów medycznych, w moim przypadku nowatorskich terapii ortopedycznych. Na planie pojawiają się międzynarodowi specjaliści, jak np. Profesor Carlo Tremolada, który konsultował zastosowanie komórek macierzystych izolowanych z tłuszczu w leczeniu choroby zwyrodnieniowej kolana Pani Haliny. Wprawdzie w internecie można znaleźć zapisy wideo takich zabiegów, są one jednak przeznaczone dla specjalistów, np. widok z kamery umieszczonej wewnątrz kolana. Laik czy potencjalny pacjent może dowiedzieć się znacznie więcej z popularno-naukowego programu TVN Style – o co pyta lekarz, na czym polega badanie, jak wygląda sala zabiegowa, jak wraca się do formy po zabiegu (blizny, rekonwalescencja), itd.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comJerzy Janowicz Cieszę się, że możemy wspólnie pracować ! Życzę dalszych sukcesów!
Pozdrowienia ze stadionu St. James Park w Newcastle. Mam tu dziś zaszczyt prowadzić zajęcia na pierwszym w Anglii kursie osteotomii stawu kolanowego prowadzonym na preparatach nieutrwalonych. Osteotomia stosowana jest w zaburzeniach mechaniki kolana, związanych nie tylko z chorobą zwyrodnieniową, ale także z niestabilnością kolana, uszkodzeniem chrząstki stawowej lub łąkotki. Dla pacjentów w młodym i średnim wieku jest zalecaną i znacznie lepszą opcją niż endoproteza. Co ciekawe, aktualne publikacje wskazują jej skuteczność także dla odpowiednio dobranej grupy pacjentów po 65 roku życia.
Już za około dwa miesiące Joint Preservation Congress, a my dopinamy ostatnie szczegóły :)
Pozdrowienia z Londynu. Spotkanie z gigantami medycyny regeneracyjnej. Prof. Arnold Caplan, "ojciec chrzestny" komórek macierzystych i Prof. Carlo Tremolada, twórca terapii Lipogems. Przed wykładami na konferencji ROCKSTAR : Regenerative Osteochondral Congress, na której mam zaszczyt przedstawić 2-letnie wyniki terapii Lipogems w chorobie zwyrodnieniowej kolan.
Wspomnienie z 2015.... Wszystkie dotychczasowe JPC były wyjątkowe, na każdym przedstawiano super nowatorskie metody i poglądy które zmieniały podejście w leczeniu chorób zwyrodnieniowych...... ale JPC 2017 zapowiada się naprawdę najlepiej !!!! Zapraszamy do rejestracji na tegoroczny Joint Preservation Congress prez stronę www.jointpreservation.pl
- To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Muszę jeszcze mocniej walczyć o kolejne. Wcześniej miałem problemy z kontuzjami, przez to nie mogłem grać na swoim poziomie. Ale teraz wracam do gry - powiedział po meczu Janowicz. Cieszę się, że mogłem pomóc i trzymam kciuki za kolejne zwycięstwa😃👍
Polecam ćwiczenia które pomagają zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych uszkodzeń kolana!
Trampolina fajna sprawa, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie :) Dzieci powinny zawsze bawić się na niej pod opieką dorosłych. Im więcej dzieci skacze jednocześnie, tym większe ryzyko urazu. Najlepiej jeśli skacze na niej tylko jedno dziecko, maksymalnie dwoje... No i proszę sprawdzić czy siatka ochronna jest szczelnie zapięta i nie uszkodzona :)
Trzymamy mocno kciuki ! Wszystko będzie działać jak należy :) http://www.przegladsportowy.pl/tenis,jerzy-janowicz-wystapi-na-kortach-rolanda-garrosa,artykul,786360,1,289.html
Daily Mail wspomniał właśnie o mojej metodzie! MIło że zauważono mój wkład w jej rozwój, ponieważ pierwsze zastosowanie w ortopedii miało miejsce właśnie w Polsce. Gazeta powołała się na wyniki 2-letnie ogłoszone przeze mnie w ubiegłym roku. Metoda polega na podawaniu do zniszczonych stawów komórek z tkanki tłuszczowej. Te komórki, pericyty, mają za zadanie pobudzać regenerację. Stosuję ją od 3 lat, głównie w leczeniu urazów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów. Cieszę się, że również pacjenci w Anglii będą od teraz mogli z niej skorzystać.
Hola! W dniu dzisiejszym miałem zaszczyt skorzystać z zaproszenia grupy ISOKINETIC aby przedstawić wykład na konferencji Future of Football Medicine zorganizowanej pod auspicjami FIFA i FC Barcelona. To wspaniałe uczucie wystąpić na Camp Nou. Nie udało mi się to co prawda jako piłkarzowi ⚽️⚽️⚽️ ale liczy się nawet taki występ 😀 Mam nadzieje, że przynajmniej jako naukowiec i lekarz zrobiłem tutaj coś, co pomoże innym piłkarzom. Moje wystąpienie dotyczyło leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej przy użyciu komórek pobranych z tkanki tłuszczowej. Terapia jest stosowana przeze mnie od 3 lat. Pozwala na nieinwazyjne, nieoperacyjne leczenie uszkodzeń i chorób zwyrodnieniowych stawów. Za efekt odpowiedzialne są komórki (pericyty) które do niedawna uważaliśmy za komórki macierzyste. Nie zmieniają się w inne komórki. Wydzielają czynniki które stymulują inne komórki do regeneracji. Pozdrawiam z Barcelony !