RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Szkoła Podstawowa nr 190

Timeline Photos

Ostatniego dnia mistrzostw Polski 17-18 latków zdobyliśmy dwa złote medale. Paulina Piechota wygrała 200 motylkowym i 800 dowolnym. Jeden medal dołożyliśmy na mistrzostwach Polski 16 latków. Karolina Piechota zdobyła drugie miejsce na 800 dowolnym. Łącznie z Mistrzostw Polski 14,15,16,17-18 latków przywieźliśmy 24 medale. Zdecydowanie najwięcej ze wszystkich klubów województwa łódzkiego. Pod względem zdobytych medali plasujemy się także w ścisłej czołówce w Polsce!!!

Photos from UKS 190 Łódź's post

W dzisiejszych finałach mistrzostw Polski uderzył z wielką siłą nasz "gang pulpetów" :) Paulina Piechota zdobyła złoty medal na 400 dowolnym a srebrne medale zdobyły Wiktoria Nieszporek na 200 klasycznym i Karolina Piechota na 400 dowolnym. "Gang" nie powiedział ostatniego słowa i i jutro dziewczyny powalczą o powiększenie naszego dorobku medalowego. Liczymy jutro na nowe życiówki wszystkich naszych zawodników, oraz zakwalifikowanie się do popołudniowych finałów!!!

W dzisiejszych finałach mistrzostw Polski 17-18 latków zdobyliśmy dwa srebrne medale. Zdobyła je Paulina Piechota na 200 dowolnym i 400 zmiennym pobijając swoje rekordy życiowe. W finałach A pływali również Wiktoria Nieszporek na 50 klasycznym i Filip Mańka na 400 zmiennym. W mistrzostwach Polski 16 latków finał A na 200 dowolnym wypływała Karolina Piechota. Jutro walczymy dalej o powiększenie dorobku medalowego i o nowe życiówki!!!

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski 14 i 15 latków zdobyliśmy aż 8 medali!!! Na 200 metrów stylem motylkowym srebrny medal zdobyła Tatiana Dąbrowska a po brązowym medalu Olivia Rajca i Dominika Urbaniak. Dwa złote medale zdobyła niezawodna Aleksandra Knop, na 100 grzbietowym z nowym rekordem Polski i na 800 metrów stylem dowolnym. Na 800 drugi swój medal tego dnia zdobyła Tatiana Dąbrowska dopływając na trzecim miejscu. Dużo radości sprawił nam Konrad Zieliński, który został Mistrzem Polski na 1500 dowolnym, we wspaniałym stylu rozegrywając wyścig taktycznie. Na koniec złoty medal zdobyła sztafeta dziewczyn 4x100 zmiennym w składzie Aleksandra Knop, Sara Motyl, Dominika Urbaniak, Karolina Haładyn. Razem z Mistrzostw Polski 14 i 15 latków przywieźliśmy aż 16 medali. Już w piątek swoje Mistrzostwa Polski zaczynają "starszaki" :) Bardzo liczymy na powiększenie dorobku medalowego i potwierdzenie w tym elemencie swojej dominacji w okręgu łódzkim.

Dzisiaj do popołudniowych finałów A zakwalifikowali się: Olivia Rajca ,Tatiana Dąbrowska, Dominika Urbaniak i Wiktor Rajca na 200 motylkowym. Aleksandra Knop na 100 grzbietowym. W finałowej serii 800 dowolnym popłyną: Tatiana Dąbrowska, Olivia Rajca, Aleksandra Knop, Dominika Urbaniak. Karolina Haładyn a na 1500 dowolnym Konrad Zieliński. Wystąpi także nasza sztafeta dziewczyn 4x100 zmiennym. Zapowiada się walka o medale!!!

W finałach drugiego dnia mistrzostw Polski 14-latków zdobyliśmy trzy medale. Złoto z nowym rekordem Polski zdobyła Aleksandra Knop na dystansie 400 dowolnym. W tej samej konkurencji medal brązowy zdobyła Dominika Urbaniak. Do kolekcji srebrny medal zdobyły dziewczyny w sztafecie 4x100 dowolnym w składzie: Dominika Urbaniak, Karolina Haładyn, Julia Szymańska, Aleksandra Knop. Po dwóch dniach mistrzostw Polski 14 i 15 latków mamy na swoim koncie już 8 medali. Nie powiedzieliśmy jednak ostatniego słowa i jutro będziemy próbowali ten dorobek powiększyć.

W eliminacjach drugiego dnia bardzo dobrze zaprezentowała się nasza sekcja sprinterska :) Na 400 dowolnym w popołudniowych finałach A walczyć o medale będą Konrad Zieliński, Aleksandra Knop i Dominika Urbaniak. W finale B tej konkurencji zaprezentują się: Karolina Haładyn, Julia Szymańska i Laura Kozanecka. Na dystansie 200 zmiennym do finałów A zakwalifikowali się Konrad Zieliński, Wiktor Rajca i Tatiana Dąbrowska a do finałów B Olivia Rajca i Tomasz Kędzierski. W finale B powalczy także Sara Motyl w konkurencji 200 klasycznym. Jest moc!!! UKS 190 walczy!!!

5 medali zdobyli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Polski 14 i 15 lat!!! Dwa złote zdobyła Aleksandra Knop na 200 dowolnym i 400 zmiennym z nowym wspaniałym rekordem Polski. Srebrny medal zdobył Konrad Zieliński na dystansie 200 dowolnym. Także srebrny medal zdobył Wiktor Rajca na 400 zmiennym. Sztafeta dziewczyn zdobyła złoty medal na 4x200 dowolnym. W skład sztafety wchodziły: Dominika Urbaniak, Karolina Haładyn, Julia Szymańska, Aleksandra Knop. Bardzo blisko medalu na 200 dowolnym była Dominika Urbaniak. Tylko 5 setnych dzieliło ją od brązowego medalu. Jednak miejmy nadzieje, że co się uciecze to......:) Świetne wyniki w finałach A uzyskiwała także Tatiana Dąbrowska. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi zawodnicy w finałach B. Karolina Haładyn, Olivia Rajca i Tomasz Kędzierski zgodnie wygrali finały B ustanawiając nowe rekordy życiowe. Jutro walczymy dalej!!! Uderzamy z podwójną siłą :)

Przed nami finały Mistrzostw Polski 14 i 15 latków. Do finałów A z wspaniałymi wynikami zakwalifikowali się: Aleksandra Knop, Konrad Zieliński, Dominika Urbaniak, Tatiana Dąbrowska, Wiktor Rajca. Ponadto Aleksandra Knop ustanowiła rekord Polski na 400 zmiennym . Teraz walka o medale :) Mamy także wielu finalistów B, którzy będą walczyć o jak najwyższe miejsca. Będzie się działo!!!

Już jutro nasi zawodnicy zaczną walkę o medale na mistrzostwach Polski 14 i 15 latków. Najlepsi z najlepszych UKS 190 Łódź :)