Description

ad

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

DODATKOWE GODZINY OGÓLNODOSTĘPNE. Od 14 czerwca 2016 uruchamiamy dodatkowe godziny ogólnodostępne: wtorek, czwartek godz. 19:30. ZAPRASZAMY

Mistrzostwa Śląska rocznika 2004, Radlin 19-20.05.2016

W dniach 19-20.05.2016 odbyły się Mistrzostwa Śląska w Pływaniu dzieci dwunastoletnich z udziałem naszych pływaków reprezentujących MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Na pływalni w Radlinie rywalizowało prawie 300 zawodników i zawodniczek w przeszło 1000 biegach indywidualnych i sztafetowych. Tytuł Mistrzyni Śląska i podwójne I m-ce w konkurencjach 100 i 200 m stylem grzbietowym wywalczyła Wiktoria Kondrot. Nasza najlepsza grzbiecistka zajęła również IV m-ce na 50 m stylem motylkowym. Trzy medale w stylu dowolnym zdobyła Magdalena Sobolewska. Na dystansach 200 i 400 m zajęła III m-ce, a na 800 m wywalczyła srebrny medal. Wśród chłopców najbliżej podium znalazł się Bartłomiej Goik zajmujący IV m-ce w konkurencji 800 m stylem dowolnym. W zaciętej rywalizacji sztafetowej dziewczyny w składzie Wiktoria Kondrot, Magdalena Sobolewska, Edyta Czech i Martyna Miler dwukrotnie stawały na podium. W konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym wywalczyły III m-ce. Na tym samym dystansie w stylu dowolnym nasze zawodniczki zdeklasowały konkurencję i zajmując I m-ce uzyskały Mistrzostwo Śląska. Trenerem naszych młodych pływaków jest Agnieszka Sitkiewicz. Serdecznie Gratulujemy! (Mateusz Gąsienica Gewont)

Międzynarodowe Mistrzostwa Pałacu Młodzieży, Katowice 2.06.2016

Fotorelacja z 2 dnia zawodów: Międzynarodowe Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu - Dzień Dziecka 2016, Katowice 2-3.06.2016. Zdjęcia Bartłomiej Mrózek. Wyniki, punktacja z zawodów na stronie: http://www.pm.katowice.pl/basen/zawody/20160603/wyniki_live.html (J.Cz.)

Fotorelacja z 1 dnia zawodów: Międzynarodowe Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu - Dzień Dziecka 2016. Zdjęcia Bartłomiej Mrózek. Wyniki z zawodów na stronie: http://www.pm.katowice.pl/basen/zawody/20160603/wyniki_live.html Jutro pływają starsi zawodnicy, pierwsze starty o godz. 16:00 (J.Cz.)

20160529 Poprad

Relacja video z zawodów w Popradzie na Słowacji, 27-29.05.2016 (video Jacek Czarnecki) https://youtu.be/SLE9WICT1DE

Grand Prix Słowacji, Mistrzostwa Popradu, Poprad 27-29.05.2016

Za nami Grand Prix Słowacji, Mistrzostwa Popradu. Ta wielka i prestiżowa impreza pływacka odbyła się 27-29.05.2016 roku na basenie olimpijskim w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Aqua City w Popradzie. Na zawody została powołana 5 osobowa reprezentacja naszego klubu w składzie zawodniczki: Wiktoria Kondrot (12 lat), Magdalena Sobolewska (12 lat), Edyta Czech (12 lat), trenerzy i opiekunowie: Jacek Czarnecki, Kacper Strzelecki. Podczas 3 dniowych zmagań, zawodniczki powiększyły swój pływacki dorobek o 5 medali. Wiktoria Kondrot zdobyła 3 srebrne medale w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, 100 i 200 m stylem grzbietowym, Edyta Czech wywalczyła 2 medale brązowe w konkurencjach 100 i 200 m stylem motylkowym. Magdalena Sobolewska otarła się o miejsca medalowe w konkurencjach 100 i 200 m stylem dowolnym (decydowały setne sekundy). W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników: wszystkie kluby ze Słowacji oraz reprezentanci z Polski, Węgier oraz Czech. Na co dzień dziewczyny trenują w grupie Agnieszki Sitkiewicz. Zawodniczkom gratulujemy sukcesów. (Jacek Czarnecki)

Timeline Photos

KOSZULKI - MIĘDZYNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE, KATOWICE 2-3.06.2016. KUP KOSZULKĘ I ZOSTAŃ SPONSOREM ZAWODÓW Cena 40 zł, więcej informacji na stronie zawodów: http://www.pm.katowice.pl/basen/zawody/20160603/koszulka.html

Międzynarodowe Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu - Dzień Dziecka 2016, Katowice 2-3.06.2016. Więcej informacji na stronie zawodów: http://www.pm.katowice.pl/basen/zawody/20160603/index.html

MAJÓWKOWE PŁYWANIE Dzieci uczestniczące na zajęcia z pływania w katowickim Pałacu Młodzieży miały okazję, do zaproszenia swoich opiekunów na pływacką majówkę. Akcja uczestnik + rodzic cieszyła się niespodziewaną frekwencją. Rodzice spędzili wolny czas w towarzystwie swoich podopiecznych, którzy mieli okazję do zaimponowania swoimi umiejętnościami pływackimi. Impreza miała charakter rekreacyjny i najważniejsza była dobra zabawa. Uczestniczyli w niej chętni spośród wszystkich grup pracowni pływania Pałacu Młodzieży oraz zajęć kursowych. Zajęcia pływackie odbyły się 2 maja 2016 w godzinach 16:00 - 18:00 i w całości były bezpłatne. (J.Cz.; M.G.G.)

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, Rybnik 2016

23.04.2016 w Rybniku odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, będące również Mistrzostwami Śląska w tej dyscyplinie. W zawodach uczestniczyli ratownicy z całej Polski, w tym reprezentanci Oddziału Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Zawodnicy ci trenują w ramach grupy ratowniczej na basenie Pałacu Młodzieży w Katowicach i są najstarszymi uczestnikami pracowni pływania. Sportowe ratownictwo wodne to dyscyplina, w której zawodnicy rywalizują w konkurencjach wymagających kluczowych umiejętności w ratowaniu osób tonących. Wykorzystywany jest przy tym sprzęt ratowniczy i treningowy, taki jak: pasy i płetwy ratownicze, przeszkody zanurzone na odpowiednią głębokość, czy manekiny, które po napełnieniu wodą ważą około 70 kilogramów. Najwięcej sukcesów na basenie w Rybniku odniósł Arkadiusz Kula. Zwyciężył we wszystkich 5 rozgrywanych konkurencjach, obronił tytuł Mistrza Śląska i zdobył 2 m-ce w klasyfikacji generalnej najlepszych ratowników w Polsce. Małgorzata Krasnodębska wygrała w konkurencji 50 m. holowanie manekina, tym samym zdobyła 4 m-ce w Polsce wśród Juniorek Młodszych. Na podium stawali również: Natalia Polarz, III m-ce w konkurencji 100 m. ratowanie manekina w płetwach i Marcin Olejnik, III m-ce w konkurencji 100 m. ratowanie z pasem. Trenerem grupy ratowniczej jest Robert Puchalski. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy. (M.G.G.)

V Międzynarodowy Miting Pływacki, Herby 17.04.2016

17.04.2016 pływalnia w niewielkiej miejscowości Herby niedaleko Częstochowy gościła niespełna 600 pływaków z Polski, z za granicy i oczywiście Pałacu Młodzieży. Reprezentacja naszego klubu MKS Pałac Młodzieży w Katowicach liczyła 17 zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Wśród licznej konkurencji udało się wywalczyć 6 medali. Wiktoria Kondrot (12 lat) zwyciężyła w konkurencjach 50 i 100 m. stylem grzbietowym i zajęła II m-ce w niezwykle emocjonującym wyścigu na 50 m. stylem dowolnym. Na podium stanęła również Magdalena Sobolewska (12 lat), która za zajęła II m-ce na 100 m. dowolnym i IV m-ce w konkurencji 100 m. stylem grzbietowym. Brązowy medal zdobył Jacek Pradela (9 lat) zajmując III m-ce na 50 m. stylem klasycznym i IV m-ce stylem dowolnym na tym samym dystansie. Naszym najmłodszym medalistą zawodów został Jakub Katarzyński (8 lat), który zajął III m-ce w konkurencji 50 m. stylem klasycznym. Serdecznie Gratulujemy. (M.G.G.)

Puchar Polski Masters - VII Ogólnopolskie zawody pływackie Master

W dniach 16-17.04.2016 na pływalni w Toruniu startowali amatorzy pływania, którzy ukończyli 20 rok życia. W zawodach rangi masters nie ma górnej granicy wiekowej, a rywalizacja jest podzielona na 13 kategorii wiekowych. W zawodach brał udział pracownik Pałacu Młodzieży Błażej Kornaga, który na co dzień jest instruktorem pływania i głównym prowadzącym grup nauki pływania na naszym basenie. Pływanie jest również jego pasją i poza pracą na basenie aktywnie trenuje i startuje w zawodach. W Toruniu startował na dystansach 50, 100 oraz 200 m. stylem dowolnym reprezentując MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. W pierwszych dwóch konkurencjach zajął wysokie V m-ce, a na 200 m. wywalczył brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pływackich i zawodowych. (M.G.G.)