Psychoterapia Katarzyna Wybrańczyk, tel. 881954401
Description
Prowadzę PSYCHOTERAPIE oraz KONSULTACJE PSYCHOTERAPEYTYCZNE dorosłych i młodzieży. Pracuję w nurcie psychodynamicznym.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Skutki przewlekłego stresu to osłabienie układu odpornościowego, zaostrzanie objawów wielu chorób z autoagresji, np. Hashimoto, Gravesa-Basedowa, reumatoidalnego zapalenia stawów, cukrzycy, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Współcześnie jesteśmy nieustannie narażeni na stres. Czasem bywa to stres mobilizujący, ale częściej - zwłaszcza gdy stan napięcia utrzymuje się długo, działa on niekorzystnie na nasze zdrowie. Każdy reaguje na stres inaczej. Jedni mają kłopoty żołądkowe, inni przyspieszone bicie serca, cierpią na bezsenność, pogorszenie pamięci. Zwiastunami stresu mogą być brak apetytu albo napady głodu, rozdrażnienie lub ospałość. Jest nam na przemian gorąco lub zimno, pogarsza się nastrój, możemy mieć lęki. Takich sygnałów nie wolno bagatelizować. Tym bardziej że na tym etapie możemy jeszcze pomóc sobie sami. Nie czekajmy, aż stres zrobi w organizmie prawdziwe spustoszenie. Naukowcy przestrzegają, że za długotrwały stres wcześniej czy później przyjdzie nam zapłacić. A jego skutki mogą pojawić się nawet po kilku latach. ( na podstawie poradnik zdrowie). Zapraszam więc do gabinetu im szybciej tym może lepiej :)
Jak pokonać bezsenność? 5 cennych wskazówek - Charaktery - portal psychologiczny
http://charaktery.eu/artykul/jak-pokonac-bezsennosc-5-cennych-wskazowek
Timeline Photos
Przychodzą do mnie czasem pacjenci, którzy zastanawiają się, czy seks po wielu latach małżeństwa może być nadal atrakcyjny? Czy atrakcyjność seksualna może trwać wiele lat. Pozwólcie, że posłużę się słowami L. Starowicza: „Dojrzałość seksualna, psychiczna, znajomość etapów więzi partnerskiej, rodzicielstwo umożliwiają tworzenie dojrzałej więzi partnerskiej. Polega ona na poznaniu wszystkich zakresów "od" i "do" między partnerami, obszarów konfliktogennych i radosnych, uszczęśliwiających. Partnerzy kreują określony styl bycia razem, codzienności, optymalnie dostosowany do ich osobowości ( …) W wieku dojrzałym zapewne mniej jest nastrojowości i sentymentalizmu, bardziej typowych dla wczesnego etapu związku partnerskiego, ale za to więź uczuciowa potrafi być bardziej stabilna, trwała, a niekiedy przyjmuje wręcz charakter telepatyczny, kiedy partner wyczuwa, co się dzieje u jego współpartnera, porozumiewa się z nim na odległość. W młodszym wieku więź uczuciowa potrafi być silna w chwili bycia razem lub w marzeniach, tymczasem w wieku dojrzałym obejmuje i codzienność życia partnerów, mających jakby poczucie stałej bliskości drugiej osoby. Więź seksualna w wieku dojrzałym nabiera stabilizacji, niekiedy rutyny. Dobrze przystosowany seksualnie związek partnerów, którzy stworzyli własną ars amandi, dostarcza im wiele satysfakcji. Nie jest prawdą stwierdzenie, iż atrakcyjność seksualna nieuchronnie spada, że musi nastąpić znudzenie osobą partnera, monotonia. Udana więź seksualna m.in. polega na tym, że partnerzy, mimo upływu lat, czują pociąg do siebie, a seks jest dla nich atrakcyjny w ich własnym wydaniu.” Jeśli będziecie mieli pytania w tym temacie, dzwońcie lub przyjdźcie na konsultację. Zapraszam
Timeline Photos
Afirmacja związku i miłości :)
https://www.youtube.com/watch?v=apJAbD8cyrU
Psychoterapia Katarzyna Wybrańczyk, tel. 881954401
NASTOLATKI !!!!
5 mitów na temat związków - Charaktery - portal psychologiczny
http://charaktery.eu/artykul/id-5-mitow-na-temat-zwiazkow
Timeline Photos
Nie bagatelizuj !!!! Najbliżsi – rodzina i przyjaciele – są w stanie najszybciej zaobserwować sygnały rozwijającej się choroby, także depresji. To szczególnie trudne u nastolatków, u których wahania nastroju są niejako wpisane w trudny okres dorastania.Psychiatra dr Aaron Krasner szacuje, że tylko 20 proc. depresyjnych nastolatków zostaje zdiagnozowanych i poprawnie leczonych. Dlatego też warto wciąż przypominać o objawach, które powinny zwrócić uwagę rodziców, nauczycieli czy przyjaciół młodych ludzi. Dr Krasner wylicza dziesięć sytuacji, które powinny wzbudzać czujność rodziców: Samookaleczenia Zachowania autodestrukcyjne (np. picie alkoholu, palenie papierosów, sięganie po narkotyki). Zmiany w wyglądzie, pogorszenie zdrowia (częstsze choroby). Częste wybuchy złości i agresja. Nowa grupa znajomych, zerwanie kontaktu z dotychczasowymi przyjaciółmi. Wahania wagi – widoczne przybieranie lub utrata. Zaniedbywanie higieny osobistej. Trudności z radzeniem sobie z codziennością. Groźby wobec siebie lub innych. Nawracające koszmary senne. - Depresja nastolatków to nie tylko ich problem, ale trudność dla całej rodziny – uważa dr Krasner. Oparcie w najbliższych jest kluczowe dla wyzdrowienia. Jakiekolwiek wątpliwości czy obawy dotyczące potencjalnie cierpiącej osoby zawsze warto skonsultować ze specjalistą – psychologiem lub psychiatrą (napisane na podstawiem magazynu Charektery kwiecień 2016)
Gdy namiętność opada – etapy miłości | Poradnia Małżeńska
http://poradnia-malzenska.pl/?p=433
Psychoterapia krok po kroku - ABC Psychoterapii
https://www.youtube.com/watch?v=_7Dc9TM2q1s
Psychoterapia Katarzyna Wybranczyk
http://www.psychoterapia-wybranczyk.com.pl/