Kancelaria Radców Prawnych Bożena Stuła & Donata Winnicka
Description
Nasza Kancelaria oparta jest na współpracy radców prawnych Bożeny Stuła i Donaty Winnickiej, które doświadczenie zdobyły podczas wieloletniej praktyki w obsłudze zarówno podmiotów fizycznych, osób prawnych, jak i jednostek samorządu terytorialnego. Kancelaria specjalizuje się kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Doradztwo prawne prowadzone jest na bazie doświadczeń właścicieli kancelarii oraz wiedzy i zaangażowaniu całego zespołu, co pozwala stworzyć profesjonalną Kancelarię wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom Naszych Klientów. Naszym celem jest bowiem świadczenie usług prawniczych na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, by Nasi Klienci uzyskali wyczerpujące informację, a ich problemy zostały optymalne rozwiązane. Mogą oni zawsze liczyć na to, że ich sprawą zajmie się zorientowany w sprawie prawnik, specjalista z danej dziedziny, który koordynuje wszystkie sprawy danego Klienta. Jednocześnie zawsze staramy się optymalizować koszt naszych usług prawnych, kładąc szczególny nacisk na sprawność i terminowość naszych działań.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comSąd Najwyższy o uznaniu ojcostwa po nowelizacji kodeksu rodzinnego
Ważny wyrok #SadNajwyższy w sprawie uznania ojcostwa po nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Sygnatura akt: III CSK 196/16.
Przy najmie nieruchomości dla obu stron rodzaj umowy ma kluczowe znaczenie
Przedsiębiorca, który musi ponieść znaczne nakłady w lokalu, chętniej wybiera kontrakt na czas oznaczony. Warto mimo to stworzyć sobie furtkę do wcześniejszego rozstania.
Małżonek akcjonariuszem - konsekwencje majątkowej wspólności małżeńskiej - Rodzina - rp.pl
Powszechne jest obejmowanie lub nabywanie akcji przez osoby w związkach małżeńskich. Zwykle żaden z małżonków, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie rodzi uzyskanie statusu akcjonariusza przez współmałżonka.
Kable przesyłowe na popaństwowych gruntach - czy firmy zapłacą za służebność przesyłu - Nieruchomości - rp.pl
Sąd Najwyższy ma zdecydować, czy z chwilą uwłaszczenia firm energetycznych i podobnych w 1990 r. nabyły one z mocy ustawy prawo do utrzymywania instalacji. Chodzi o działki po przedsiębiorstwach państwowych, w tym także PGR, będące teraz w rękach prywatnych, także spółek, na których w latach 60. i 70. ubiegłego wieku posadowiono tysiące kilometrów instalacji przesyłowych, nie dbając o ich prawne uregulowanie.
Odszkodowania za wypadki na stokach narciarskich - Ubezpieczenia i odszkodowania - rp.pl
Złe urządzenie tras zjazdowych i zaniedbanie ich zabezpieczenia narażają na odszkodowania.
Sąd: spór o brak świateł na egzaminie
To egzaminator, a nie egzaminowany, odpowiada za zachowanie kolejności wykonywania zadań w trakcie egzaminu – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy.
Krzywda wyrządzona ojcu rodzi prawa dla dzieci - precedensowy wyrok Sądu Najwyższego - Dobra osobiste - rp.pl
W piątek Sąd Najwyższy wydał precedensowy wyrok, który z jednej strony zwiększa uprawnienia najbliższych poszkodowanego w wypadku, z drugiej strony może mieć wpływ na zwiększenie składki ubezpieczeniowej.
Finanse i majątek w związku nieformalnym? Pisemna umowa wiele ułatwia
Osoby żyjące w związkach nieformalnych nie są objęte przepisami dotyczącymi spraw majątkowych, które odnoszą się do małżeństw (co do np. alimentacji, podziału majątku, itp.). Partnerzy w takich związkach muszą kwestie finansowe ułożyć między sobą. Bezpiecznym dla obu stron sposobem na uporządkowanie tych spraw jest sporządzenie pisemnej umowy.
Spadek w SN: Dziedziczenie posiadania - biegnące zasiedzenie zwiększa wysokość zachowku
Sąd Najwyższy orzekł w ważnej kwestii dotyczącej dziedziczenia posiadania. Uznał, że biegnące zasiedzenie zwiększa wysokość zachowku. Orzeczenie jest tym ważniejsze, że kwestii tej nie reguluje kodeks cywilny.
Fiskus zmienia podejście do darowizn
Wspólnik spółki osobowej, który wnosi do niej prywatny majątek, ma przychód stosownie do wielkości swoich udziałów – twierdzą organy podatkowe.
Pozwy zbiorowe mogą przyspieszyć
Zmiany w ustawie o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym powinny upowszechnić ten tryb i przyspieszyć wstępną fazę procesu. Do pełnego sukcesu potrzebne są jeszcze jednak zmiany metod statystycznych – piszą prawnicy.