Top Local Places

Atf Ditib Fameck

69 a Rue de la centrale, Fameck, France
Nonprofit Organization

Description

ad

Présentation :

L’ATF offre des services dans les domaines religieux, sociaux, culturels et éducatifs à toute personne de quelque nationalité ou d’âge qu’il soit.

Dans nos actions, nous attachons une attention particulière aux enfants, aux jeunes, aux femmes, aux personnes âgées et notamment aux personnes en difficulté.

Notre structure est aussi bien ouvertes aux turcs et musulmans qu’à tout autre personne désirant bénéficier de nos services.

Nous préparons pour un lieu de culte et les opportunités associées pour les musulmans. Nous contribuons ainsi aux travaux effectués dans ce domaine.

Aussi, nous contribuons à ce que la communauté turc tisse des relations de coopération en adéquation avec la culture du pays.

L'ATF se trouve à proximité égale de chaque communauté et œuvre pour des activités socio culturelles en faveur de la société.

On prête finalement attention à créer et à faire perdurer des liens amicaux basés sur la compréhension mutuelle avec les représentants des autres religions.Nos principes :

Respecter scrupuleusement la Constitution et la loi française et mener des activités dans le cadre des lois.

Ne cautionner aucun parti politique, ne mener aucune manifestation de cet ordre et maintenir cette position de neutralité.


Agir selon les statuts et règlements des associations, mener à bien les compétences et responsabilités approuvées par les autorités compétentes.

Se fonder sur les principes de base de l’Islam que sont l’affection, le respect mutuels et la solidarité lors d’échange avec les membres appartenant à d’autres croyances.

Rejeter et refuser toute forme de violence ou appel à la violence.

Poursuivre les principes de l’égalité et de la transparence envers ses membres et ses interlocuteurs externes.

Poursuite d’objectifs d’intérêt social à des fins religieuses, caritatives, sociales, culturelles et sportives.Nos objectifs :

Effectuer des activités liées à la religion islamique, les soutenir et assurer leur mise en œuvre.

Développer les relations avec les membres d’autres religions.

Permettre à la communauté turque de vivre selon sa culture d’origine en adéquation avec la culture du pays.

Favoriser la cohabitation de différentes religions ou cultures dans un climat de respect de compréhension mutuelle.

Coordonner les activités sociales, culturelles et religieuses des associations présentent dans la zone d’action.

Soutenir l’apprentissage linguistique des migrants ou personnes ayant des lacunes en la matière.

Proposer des activités à la cible féminine, aux adolescents et enfants et soutenir les activités utiles existantes.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

İnsanoğlunun gittiği yerden iz bırakıp gitmesi ne kadar güzel, nuri kardeşimize bu vesileyle bir kez daha rabbimizden rahmet diliyoruz mekanın cennet olsun güzel kardeşimiz.

İnsanoğlunun gittiği yerden iz bırakıp gitmesi ne kadar güzel, nuri kardeşimize bu vesileyle bir kez daha rabbimizden rahmet diliyoruz mekanın cennet olsun güzel kardeşimiz.
facebook.com

facebook.com

Photos from Atf Ditib Fameck's post

Küslerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız mübarek olsun. ATF

Photos from Atf Ditib Fameck's post
facebook.com

Selamun aleyküm muhteremler Yarın arefe günü sabah namazından itibaren bayramın 4. günü ikindi namazıda dahil teşrik tekbirlerini unutmayalım inşallah şimdiden herkese hayırlı bayramlar

facebook.com

Bayram namazı : Bayram namazı, pazar 11/08/19 saat 07:04 te edâ edilecektir. ATF

facebook.com

CEMAATIMIZE DUYURULUR Merhum Nuri KARABULUT kardeşimizin vefatı dolayısıyla, Halil KARABULUT ailesi camimizde 04/08 saat 17:00 de taziyeleri kabul edecektir

facebook.com

Photos from Atf Ditib Fameck's post

Nuri kardeşimiz Rabbimiz yar ve yardımcın olsun senin için ne yapılsa azdır Rabbimiz rahmetiyle muamele eylesin

Photos from Atf Ditib Fameck's post
facebook.com

Değerli dostlar, Pazartesi günü, hayırlı bir evlat hakka yürüdü. O gün her daim varlığıyla neşe saçan bir kardeş ayrıldı aramızdan. O gün sadık ve tam anlamıyla güvenilir bir dostu uğurladık. O gün vatansever bir aslanı kaybettik. Adın gibi Nurlar içinde yatmanı nasip eylesin Yüce Rabb’imiz. Elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz Nuri kardeşimizin ruhuna atfen Kur’ân tilaveti düzenlenecektir. Bölgemizdeki hocalarımızın katılacağı tilavete kardeşimizin anısına dualarda buluşmak üzere siz değerli dostlarımızı bekliyoruz. Yer: 105 Rue Général Henri 57290 Fameck Tarih: 30/07/2019 Saat: 19h00

facebook.com

Photos from Atf Ditib Fameck's post

Ölüm ilanı Selamünaleyküm Derneğimiz kurucularından Halil Karabulut un oğlu Nuri Karabulut hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bugün derneğimizde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacak tır. Cenaze ise bugün ikindi den sonra baraklı köyünde kılınacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin, ailesine sabır versin. ATF

Photos from Atf Ditib Fameck's post
facebook.com

YURTDIŞI EMEKLİLİKTE DEĞİŞİKLİK Yurtdışı emeklilik konusunda değişiklikler getiren Yasa 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanmıştır. Yeni hükümler 1 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir. 1 Ağustos'a kadar SGK'ya başvurusunu yapmış olanlar, SGK tarafından kendilerine bildirilecek borcu, verilecek süre içinde (3 ay) öderlerse, bu konuda eski Yasa'da yer alan borçlanma ve emeklilik şartlarından yararlanabileceklerdir. Yeni Yasa neleri değiştiriyor? Özetle söylemek gerekirse, yeni Yasa'da borçlanma için ödenecek tutar yaklaşık % 45 oranında artmaktadır. Ayrıca borçlanmanın 4b üzerinden, yani eski adıyla Bağ-Kur üzerinden yapılması kuralı getirildiğinden, borçlanılacak gün süresi de en az % 50 artmaktadır. Borçlanılacak süre ise en son Türkiye'de sigortalı olunan tarihten ya da borcun ödendiği tarihten geriye doğru yapıldığından, aylık miktarı da düşmektedir. Emeklilik şartları da değişeceğinden, emeklilik için gerekli sigortalılık prim süresi ve emeklilik yaşı da yükselmektedir. ------------- BAŞVURU NASIL YAPILACAK? 1 Ağustos'a kadar SGK'ya bizzat ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuranlar, bildirilecek borcu da zamanında öderlerse mevcut durumdan faydalanacaklardır. Bunun için Fransa'daki sigortalılık sürelerini (releve de carriere) ve ikamet sürelerini (bu belge sadece sigortalılık süresi az olan ya da hiç olmayan kadınlar için gereklidir) gösterir belgelerle birlikte, bunları tercüme ettirmeden Konsolosluğumuzdaki Çalışma Ataşeliğine başvurup Türkçe belgelerin alınması ve bunların bir form dilekçeyle birlikte bizzat SGK'ya verilmesi ya da taahhütlü postayla yine SGK'ya gönderilmesi gerekmektedir. Son tarih 31 Temmuz 2019 dur.

facebook.com

Başkomutan dedi: İnin meydana… Sahip çık Hakka, al bayrağa, aziz vatana. Milyonlar indi meydana, Türkün sesi titretti yeri göğü… Razı olsun bu vatan aşkı ile dolana…

Başkomutan dedi: İnin meydana… 
Sahip çık Hakka, al bayrağa, aziz vatana. 
Milyonlar indi meydana, 
Türkün sesi titretti yeri göğü… 
Razı olsun bu vatan aşkı ile dolana…
facebook.com

Selamun aleyküm muhteremler 15 Temmuz Pazartesi, akşam namazına müteakip 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi anmak için mevlid-i şerif okunacaktır. Zerre miskalide olsa vefa borcumuzu belirtmek adına tüm şehitlerimiz için hep beraber dualarda buluşmak dileğiyle 15 Temmuz akşamı duaya bekliyoruz. Rabbimiz tüm şehitlerimize rahmet ve peygamberimize komşu eylesin.Bu vatana bu millete acı, elem, keder, zulüm göstermesin. Şehitlerimizin ruhu şad, devletimiz payidar, vatan sağ olsun.

Selamun aleyküm muhteremler 
  15 Temmuz Pazartesi, akşam namazına müteakip 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi anmak için mevlid-i şerif okunacaktır.
   Zerre miskalide olsa vefa borcumuzu belirtmek adına tüm şehitlerimiz için hep beraber dualarda buluşmak dileğiyle 15 Temmuz akşamı duaya bekliyoruz.
   Rabbimiz tüm şehitlerimize rahmet ve peygamberimize komşu eylesin.Bu vatana bu millete acı, elem, keder, zulüm göstermesin.  
   Şehitlerimizin ruhu şad, devletimiz payidar, vatan sağ olsun.
facebook.com

Quiz

NEAR Atf Ditib Fameck