Top Local Places

Galerija "Laval Nugent"

Valentina Vodnika 4, Zagreb, Croatia
Art Gallery

Description

ad

Laval Nugent je galerija te projekt potpore mladim likovnim umjetnicima i kritičarima, u svrhu stvaranja novog vala u domaćoj umjetnosti.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Otvaramo sezonu izložbom Anite Kontrec "Kuće i snovi - Iscjeljivanje kuća".

facebook.com

Na kraju 2017. godine, Galerija Laval Nugent bi se ovim putem željela zahvaliti svim umjetnicima s kojima smo protekle godine uspješno surađivali; Tei Jurišić, Martini Gulan, Pauli Banić, Vitru Drinkoviću, Leonu Zakrajšeku, Sonji Pavlini, Mariu Grubišiću, Antoniji Sakoman i Draganu Šijačkom, kao i udrugama Prizmi i Bash Artu. Bilo je zadovoljstvo raditi sa Vama! :) Svim prijateljima, kolegama, simpatizerima i pratiteljima želimo sretnu i uspješnu 2018. godinu!

facebook.com

Zanimljiv i polemički osvrt na izložbu "Nikola Tesla - Mind from the future". Glede same izložbe, drago nam je da na njoj izlažu neki od umjetnika s kojima smo surađivali. S druge strane, nismo pogledali izložbu, pa sudimo samo po tekstovima, fotografijama i objavama na društvenim mrežama, ali sama nas izložba, unatoč futurističkoj premisi, podsjeća na nešto mnogo ordinarnije - na perilicu. Rublja, suđa i sličnog... što se već pere.

facebook.com

Izložba Dragana Šijačkog bit će produžena do 14.12. Kad je već HRT snimio prilog. :)

facebook.com

Galerija Laval Nugent objavljuje natječaj za izlaganje u 2018. godini. Natječaj je otvoren za likovne umjetnike ili grupe umjetnika. Na natječaj se mogu prijaviti radovi u medijima slikarstva, kiparstva, grafike, crteža, fotografije, umjetničkih instalacija, videa i novih medija. Umjetnici se na natječaj prijavljuju samostalno. Stručna komisija će između prispjelih prijava odabrati umjetnika kojem će galerija Laval Nugent organizirati samostalnu izložbu i izdavanje kataloga tijekom jesenskog dijela sezone (od rujna do prosinca 2018. godine, ovisno o dogovoru s umjetnikom) u prostorima salona Laval Nugent u Zagrebu. Natječaj je otvoren do 30. prosinca 2017. godine. Prijava za natječaj treba sadržavati: - ime, prezime, adresu, kontakt telefon i e-mail - profesionalni životopis (uključujući popis samostalnih i skupnih izložbi) - naziv projekta - idejni opis projekta/rada (tekst što i zašto želite izlagati) - tehnički opis radova (dimenzije, medij, potrebna tehnika) - popratni materijal (obavezno: minimalno 5-10 fotografija radova u jpeg formatu ili skice ukoliko radovi još nisu izvedeni, digitalna dokumentacija, audio, video) – preporučamo koristiti jumbo (https://jumboiskon.tportal.hr/index ) ili we transfer (https://wetransfer.com/ ) za veće datoteke. Nepotpune i zakašnjele prijave neće se razmatrati. Pobjednika natječaja galerija Laval Nugent objavit će na svojim službenim stanicama i na Facebook stranici galerije Laval Nugent. Priložena dokumentacija neće se vraćati. Molimo, prijave slati na sljedeću adresu: Salon Laval Nugent, Valentina Vodnika 4, HR-10000 Zagreb ili na sljedeću e-mail adresu: neven@lavalnugent.com Prijavu nasloviti: ''PRIJAVA ZA NATJEČAJ ZA IZLAGANJE''

facebook.com

Uz Sonju, redovito posuđujemo i fotke JAM-a, hvala Juraj Vuglač. :)

facebook.com

Fotografije s otvaranja izložbe Dragana Šijačkog.

facebook.com

Petak, 19 h, vidimo se. 🙂

facebook.com

facebook.com

Četvrtak, 19.10. Vidimo se.

facebook.com

Izričajno putovanje na koje se Mario Grubišić otisnuo prije nekoliko godina, iako poprilično slično, ponešto se razlikuje od onoga otprije dva desetljeća u smislu reducirane poetike. Minimalistički ciklus stvaran prije dvadeset godina uglavnom je bio orijentiran na urbanističko planiranje, arhitekturu i kulturu grafita. Danas pred sobom imamo isti pristup, dok je spomenuta redukcija ponajviše temporalna te ide ukorak s našim sve prisutnijim osjećajem da vrijeme sve brže prolazi. Promjene nalazimo i u estetici. Naizgled dekorativnija atmosfera ostavlja dojam da su korištene tri ili čak četiri boje, premda su na 'platnu' zapravo tek dvije. Izraz je pojednostavljen, promijenio je oblik i ambalažu, a pristup i odabir materije snažno je minimalistički i sveden na osnovne elemente bez pretjerane potrebe za nadgradnjom ili stvarnom dekoracijom. Svrha ovog procesa jest maksimalna realizacija jezika koji dobiva na formalnosti, a rad sam po sebi postaje produženi komunikacijski kanal. Materijalna nam je istina u doslovnom smislu predočena odabirom medija; platno je namjerno izostavljeno, što bi onom starom-mladom Grubišiću otprije dva desetljeća bilo apsolutno nezamislivo. Umjesto toga, imamo rad unutar rada, medij koji je sam za sebe art trouvé. Odbačeni materijali – karton, plastika i slično – postaju umjetničko sredstvo i tako prolaze (meta)fizičku reciklažu. Krajnji proizvod, iznenađujuće, dobiva klasični okvir. Zamjetne greške, kao što je loše izveden i na mjestima izblijedjeli tisak, ovdje su namjerno i apsolutno su dopuštene; važan je proces koji zahtijeva da se materija secira i nadogradi na alternativan, neočekivan i začudan način. Umjetničko stvaralaštvo Maria Grubišića gotovo je isključivo bazirano na serijama, odnosno ciklusima skica, crteža, kolaža i grafika. Po pitanju jedne odabrane tematike, naprosto mu je nemoguće zaustaviti se, ne širiti se i ne napredovati stvarajući neodređen broj inačica. Ostaje nam za nadati se da će se takva praksa ovog svestranog umjetnika nastaviti i u godinama koje dolaze.

facebook.com

S obzirom na neočekivano velik interes za izložbu Sketching Connections ovaj tjedan - nadamo se da nije samo zbog sunca i lijepog vremena - produžujemo izložbu do četvrtka, 5.10. Vidimo se ! :)

facebook.com

Quiz