Description

ad

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Dana 4.3.2017 u prostorijama KDU Matadura odrzano je 1.kolo ekipnog prvenstva RH u dizanju utega. ŠDK Solin nastupio je u pomladjenom sastavu te je trenutno je 5.mjestu na ljestvici. ŠDK Solin predstavljali su Dino Dale ,Mirko Pejkovic , David Tomic ,Ilija David Plosnic i Josip Daniel Plosnic. Trenutno stanje na tablici 1.Matadura 2.Metalac 3.Slavonija 4.Rijeka 5.Solin 6.Kastela 7.Drazice 8.Vukovar

Timeline Photos

Juniorsko prvenstvo RH 27.11.2016.u Vukovaru je održano juniorsko prvenstvo RH. Šdk Solin su predstavljali Dino Đale,Ilija David Plosnić i Josip Daniel Plosnić u muškoj konkurenciji te Đurđica Mijanović u ženskoj konkurenciji. Dino Đale osvojio je 2 mjesto u trzaju,izbačaju i biatlonu u kategoriji do 69 kg,Ilija David Plosnic osvojio je 2 mjesto u trzaju ,izbacaju i biatlonu u kategoriji do 85 kg,Josip Daniel Plosnic osvojio je zlato u trzaju ,izbacaju i biatlonu u kategoriji do 77 kg te je proglasen najboljim juniorom na prvenstvu,Đurđica Mijanović osvojila je zlato u trzaju ,izbacaju i biatlonu u kategoriji do 53 kg te uz to oborila 3 drzavna rekorda te je proglasena najboljom juniorkom na prvenstvu.

Natjecatelj "ŠDK SOLINA " David Tomić u disciplini nabačaj i izbačaj ,1. pokušaj na težini od 95 kg

Photos from Športski dizački klub "Solin"'s post

POVIJESNI USPJEH "ŠDK" SOLIN Dana 01.10.2016 u sportskom objektu Pampas (Osijek ) održano je treće i posljednje kolo lige ekipnog prvenstva RH za muškarce u dizanju utega. Prvo mjesto osvojila je ekipa" KDU MATADURA" s uvjerljivom prednošću ,te im čestitamo na uspjehu. Borba za drugo mjesto se vodila izmedju "ŠDK SOLIN" i "KDU SLAVONIJA OSIJEK" u kojoj je ipak bio bolji "ŠDK SOLIN" te osvojio po prvi put u povijesti kluba 2.mjesto na ekipnom prvenstvu RH. "ŠDK SOLIN" predstavljali su Ivica Brešković,Karlo Klarić,Mirko Pejković,David Tomić te J.D. Plosnić koji su ujedno najkompletnija ekipa na natjecanju te su u ovom sastavu natjecali se tijekom cijele sezone.

Proslog vikenda se odrzalo kadetsko prvenstvo RH u Drazicama. Svi predstavnici SDK Solina su bili osvajaci medalja pa je tako Nina Gugic osvojila 1.mjesto u izbacaju u kategoriji do 53kg (U-15 i U-17), Dino Dale je osvojio 2.mjesto u trzaju,izbacaju i biatlonu u kategoriji do 69kg (U-15 i U-17) a Ilija David Plosnic je osvojio 1.mjesto u trzaju,izbacaju i biatlonu u kategoriji do 77kg (U-17)

Hrvatska reprezentacija osvojila je 1.mjesto na jednom od najstarijih europskih turnira,Alpe Adria,koji se odrzalo u mjestu Cortina d'Ampezzo ,u Italiji Na poziv izbornika Boska Cavke juniore (U-20) je predstavljao Josip Daniel Plosnic odnosno nas clan koji je nastup obiljezio sa svih 6 uspjesnih pokusaja. Kadete je predstavljao Spiro Skrobica koji je bio i najbolji kadet na natjecanji ,seniore je predstavljao Amar Music koji je bio najbolji senior na natjecanju a zenska predstavnica je bila Tea Sojat.

Solin grad sporta:Dva solinska kluba na prijemu u Gradskoj upravi

Ženska ekipa ŠDK Solina sa trenerom Ivicom Breškovićem i predsjenikom kluba Damirom Plosnićem

Dana 13.5.2016.održano je ekipno prvenstvo za žene RH u olimpijskom dizanju utega. ŠDK Solin predstavljale su Tina Erceg,Tamara Zulim,Anita Buzov i Ružica Buzov. Osvojili su 1.mjesto u tijesnoj borbi sa KDU Slavonija Osijek koju su pobjedili za samo 1 bod. Moramo naglasiti državne rekorde Tine Ercegu trzaju (63,65 kg) i u biatlonu (144kg) . Dana 14. 5.2016. u Osijeku muška ekipa je sudjelovala u 2.kolu ekipnog prvensta RH u olimpijskom dizanju utega i osvojila 2.mjesto i time trenutno drže isto mjesto na tablici. ŠDK Solin su predstavljali Ivica Brešković,Karlo Klarić,Mirko Pejković,David Tomić i Josip Daniel Plosnić.