Top Local Places

Fizio-centar James

Andrije Hebranga 17/2, Kutina, Croatia
Medical & Health

Description

ad

FIZIOTERAPEUTSKI TRETMANI

MANUALNA - STRUKTURALNA- MIOFASCIJALNA TERAPIJA  OBRAZOVANJE
Rođen sam 29.travnja 1991 godine u Kutini. Nakon završene osnovne škole završio sam srednju fizioterapeutsku školu u Pakracu. Zdravstveno veleučilište u Zagrebu upisao sam 2010. godine, a diplomirao sam 14. siječnja 2014. godine s odličnim uspjehom. Za završni rad odabrao sam temu: „Fizioterapijski postupci u tretmanu poremećaja balansa nakon moždanog udara“.

Nakon završenog studija dodatno sam se educirao iz područja manualnih-strukturalnih-miofascijalnih tehnika fizioterapije(Bowen terapija,Emmett terapija,manualne terapija,neuromusuklarni taping,te niz radionica i seminara poput postizometričke relaksacije,itd).

Trenutno studiram MANUALNU MEDICINU na AKADEMIJI OSTEOPATIJE,sigurno najplemenitiju granu medicine gdje vlastitim rukama poboljšavaš funkciju i zdravlje poštivajući zakone anatomije i fiziologije tijela.

Manualna-strukturalna-miofascijalna terapija je specijalno područje fizioterapije koje uključuje  procjenu i terapiju neuromišićnokoštanih stanja pokretom, baziranu na kliničkom razmišljanju.Terapija  uključuje usklađivanje struktura i funkcija  koje nisu u ravnoteži (mišići,tetive,ligamenti,živci,fascije,zglobovi itd).

Radno i kliničko iskutvo stjecao sam u brojnim ustanovama:
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Lipik
Dom zdravlja Kutina, Fizikalna medicina  i rehabilitacija

Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice
Klinička bolnica Dubrava
Klinička bolnica Sv. Duh
Klinička bolnica Merkur
Klinički bolnički centar "Sestre milosrdnice“
Klinici za ortopediju,Šalata
Zdravstvena ustanova za njegu i rehabilitaciju TOBIA, Zagreb
Dom zdravlja Kutina, Fizikalna Medicina i rehabilitacija.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

HPO :. Novosti - 1. Zimsko bacačko atletsko prvenstvo 2017: Sloup srušio neslužbeni SR

Kapa do poda 💪💪💪💪💪😊😊😊😊😊😊😊😊 Zimsko bacačko atletsko prvenstvo 2017: Sloup srušio neslužbeni svjetski rekord

facebook.com

Timeline Photos

Sve znate, glavu gore 😃

Timeline Photos
facebook.com

Timeline Photos

Sretan Međunarodni dan žena želi vam Fizio-centar James. 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

Timeline Photos
facebook.com

Clinical Media

Rekonstrukcija prednjeg križnog ligamenta Što je prednji križni ligament (acl)? Ligamenti su snopovi čvrstog i elastičnog tkiva koje povezuje i stabilizira krajeve kostiju u zglobu. Ligamenti stabiliziraju i kontroliraju pokrete koljena, ako dođe do njihova pucanja koljeno gubi na stabilnosti i javlja se bol. Postoje dvije osnovne skupine ligamenta koji stabiliziraju zglob koljena. Kolateralni ligamenti se nalaze s vanjske strana zgloba (medijalni i lateralni) te kontroliraju bočne kretnje u koljenu. Križni ligamenti (prednji i stražnji) se nalaze unutar samog zgloba te kontroliraju kretnje prema naprijed i natrag u koljenu. Koja je uloga prednjeg križnog ligamenta (ACL-a)? ACL povezuje stražnju stranu femura (bedrena kost) i prednju stranu tibije (kost potkoljenice). ACL sprječava tibiju da se pomakne previše naprijed, u odnosu na femur, prilikom pokreta. Takvo pomicanje tibije prema naprijed naziva se prednja translacija tibije. ACL osigurava prednju stabilnost koljena, stabilizira i kontrolira pokrete koljena te ako dođe do njegova pucanja, koljeno postaje nestabilno. ACL je potpuno istegnut (napet) kada je koljeno do kraja ispruženo i tada je u većoj opasnosti od ozljede i pucanja. Što je rekonstrukcija ACL-a? Rekonstrukcija ACL-a je operacija kojom se na mjesto ozlijeđenog ligamenta ugrađuje transplantant (dio tetive pojedinih mišića- hamstrings, patelarna tetiva) kako bi se nadomjestio ozlijeđeni ligament i njegova funkcija. Glavni je cilj vratiti stabilnost koljena, odnosno spriječiti prednju translaciju tibije. Tetive su čvrsta i elastična tkiva koja vezuju mišiće za kosti. Što nakon operacije? Nakon operacije slijedi rehabilitacijski proces kojemu je cilj povrat funkcije operiranog koljena. Pacijentima se preporučuje korištenje štaka 2 do 4 tjedna nakon operacije kako ne bi prerano i previše opteretili operirano koljeno. Neposredno nakon operacije vježbe se provode na CPM uređajima. Noga se fiksira za uređaj koji onda kontinuirano i uvijek jednakom brzinom savija i pruža koljeno. Ovaj uređaj pruža siguran način vježbanja kojim se smanjuje ukočenost i bol u koljenu. Terapija započinje izometričnim vježbama jakosti za mišiće koji okružuju koljeno. Izometrične vježbe se još nazivaju i statične vježbe (izdržaji, kod tih vježbi nema pomaka u zglobu). U nastavku tretmana koriste se razne vježbe istezanja i jačanja, kao i proprioceptivne vježbe, vježbe ravnoteže i neuromuskularni trening za povrat jakosti i kontrole mišića koji okružuju koljeno, a time i povrat kontrole i stabilnosti samog koljena. Rehabilitacija u prosijeku traje 4 do 6 mjeseci.

facebook.com

Fisio-Notizie

BOL U PETI? Petni trn (Plantarni fascitis) Sama plantarna fascija u stvari je široki ligament koji se pruža sa donje strane stopala i to od petne kosti, pa sve do prstiju. Njena je funkcija održavanje koštanih svodova stopala. No, kod intenzivnih fizičkih aktivnosti koje uključuju dugo trčanje, dugo hodanje ili kod dužeg stajanja, uz pomoć neadekvatne obuće ili kakve druge predispozicije, može doći i do upale tog istog ligamenta. Češće no drugačije, ta se upala događa na njenom hvatištu za petnu kost, pa je i sama bolnost locirana u predjelu pete, a može plantarna fascija isijavati prema unutarnjoj ili prednjoj strani stopala. Bolovi su najjači ujutro nakon ustajanja i prvi koraci znaju prouzročiti oštru i sijevajuću bol. Nakon nekoliko koraka, bolnost se smanjuje i hodanje biva moguće. Kasnije tijekom dana ili tijekom fizičke aktivnosti, bol se može pojačati, te zahtjevati odmor. U posebno jakih upala bolovi mogu biti intenzivni i cijelo vrijeme, te priječiti normalno hodanje. Kao i kod svake druge ozljede, važno je k liječniku i fizioterapeutu stići na vrijeme. Početne upale liječe se neusporedivo brže, bolje i efikasnije od onih koje su već prešle u kroničnu fazu. Osim toga, a s obzirom na riziko faktore, neophodno je pregledati cijelo stopalo, donje ekstremitete, a ponekad i trup, kako bi se uz liječenje simptoma (bolova i upale), pokušao sanirati i uzrok koji je do njih doveo, te spriječila ponovna pojava istog problema.

facebook.com

The Art and Science of Kinesiology

Jeste li pozitivni? Slump test! Za dokazivanje lumboishialgije!

The Art and Science of Kinesiology
facebook.com

Fisio-Notizie

Poremećaj čeljusnog zgloba

facebook.com

Fisio-Notizie

kretanje kostiju lubanje <3

facebook.com

Fisio-Notizie

Što je fascija? Fascija (ovojnica) je dio vezivnog tkiva koje se proteže i omotava čitavo tijelo, mišiće, kosti, živce, krvne žila i organe, držeći ih odvojenim i dozvoljavajući im da nesmetano i lagano kližu tijekom pokretanja. Fascija je kompleks membrana koje čine trodimenzionalnu mrežu koja prenosi minimalne napetosti i najmanji segmentalni pomak na čitavo tijelo te utječe na način našeg pokretanja. Npr. pomicanjem malog prsta na ruci pomičemo i mišiće u bočnoj strani vrata i glave, spuštena stopala utječu na položaj koljena, zdjelice, cijele kralježnice, ramena i glave. Vezu među svim tim, naoko nevezanim i udaljenim sustavima, predstavlja fascija. U zadnje vrijeme postala je predmetom intenzivnog istraživanja. Studije su pokazale da je fascija najveći osjetilni organ u tijelu koji sadrži veliki broj receptora koji snažno utječu na tjelesnu neuro-mišićnu fiziologiju. U idealnom stanju fascija će biti glatka, mekana i klizat će lagano dozvoljavajući vam da se pokrenete i istežete u punoj dužini, u svakom smjeru i svaki put će se vratiti nazad u normalno stanje. Ona je snažna, kontrahira se neovisno od mišića kojeg okružuje, osjeća, stvara otpor pri istezanju i ponaša se kao anatomska kočnica za uzbunu od oštećenja. Kada ograničenja pređu određeni prag tolerancije zbog manjka aktivnosti, kroničnog stresa, ozljede, loše posture ili manjka fleksibilnosti u kombinaciji sa ponavljajućim pokretima, povlače fascije, promijene svoj elasticitet, postaju krute i mogu negativno utjecati na svaki mišić, živac ili organ u tijelu. Ponekad skupljanje u jednom području može uzrokovati bol u potpuno drugom (tako na primer bol u ramenu može uzrokovati promjena posture vrata, bol u kuku nastati zbog spuštenih stopala…), pa tretiranje samo bolnog područja neće dati rezultate. Fascija je informacijski sistem tijela pa osim fizičkih podražaja skuplja i emocije jer su sve negativne misli, stresovi, povrede zarobljene u fasciji. Kako se tkiva opuste tako se istovremeno opuste i zarobljene energije, koje iskoče na površinu i ulaze u našu svijest za vrijeme ili poslije tretmana.

facebook.com

Fisioterapia Hospitalar

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=781059455377797&id=521959521287793

facebook.com

Schroth metoda za skolioze - Scolio point

Čuješ? 😊😊😊😊😊😊😊

Schroth metoda za skolioze - Scolio point
facebook.com

Timeline Photos

Utjecaj položaja donje čeljusti na posturu (držanje tijela)

Timeline Photos
facebook.com

Quiz