Olof Viktors
Description
ORDINARIE TIDER
Butik 8-17
Café 11-17
Under lågsäsong stänger vi kl 16.
Sommartider v.27-30
Butik 7-18
Café 10-18
23/12 7-15
31/12 8-15
Julafton, Juldagen och Nyårsdagen har vi stängt. Här bakas bröden på gammeldags vis i vedeldad stenugn. Allt göres från grunden utan halvfabrikat eller färdiga mjölmixer. En långsam jäsprocess med surdeg som bidrar till både hälsosammare och definitivt smakrikare bröd. Tävlingen "Skånes godaste tårta" har vi vunnit två år i rad, senast med "Rabarberdröm" och 2006 fick vi utmärkelsen "Årets konditori i Sverige". Vi tar även emot beställningar på bröd, kakor, tårtor och bröllopstårtor.
För en virtuell rundtur till oss - följ länken nedan.
https://www.google.se/maps/@55.434588,14.001749,3a,90y,79h,90t/data=!3m5!1e1!3m3!1sQ2TZs4sj0c8AAAQXMKB1Mg!2e0!3e2!6m1!1e1?hl=sv
Tell your friends
CONTACT
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comVi serverar "Veckans Varma" VARJE dag i vårt café som öppnar kl 11. Butiken öppnar redan kl 8 så du kan köpa ditt frukostbröd. Välkommen ut till oss på landet. Öppet till kl 16.
Kaka till kaffet? Nya mumsiga kanelkakor nu i vår butik.
I helgen så har vi besök av Wiener Semlor! Vi har öppet 8-16, välkomna!
🌽Internationella PoPCorndagen idag🌽 Konditoriet har bakat en smarrig bakelse med mycket choklad, saltade popcorn och kolasås.
☆Missa inte internationella PopCorndagen fredag19 januari☆ Fira med en riktigt god chokladbakelse med popcorn och kolasås från vårt konditori. Guanajachoklad och kakao från Valrhona. Du kan mumsa på den i vårt café eller köpa den med dig hem i vår butik. Välkommen!
Nu har bagarna tagit fram ett nytt bröd för säsongen! Hönsingekubb, ett drav bröd! Det är ett samarbete med Hönsinge Hantwerksbryggeri! O vad är drav? Drav är en biprodukt vid ölframställning, i detta fall korn! Välkomna att testa det! Vi kommer att ha det i vår butik ons-sönd!
Kom och prova bagarens goda semlor i helgen! Vi har öppet mellan kl 08-16!
⚠️NYA ÖPPETTIDER⚠️ BUTIK 8-16 CAfé 11-16
🔔Öppet Nyårsafton mellan 8-15🔔 Cafeet öppnar för servering kl 10. Hjärtligt välkommen till oss✨
✨🍾🥂🍓Vi satsar på Champagne & Jordgubbar!!! Ring och beställ din nyårsbakelse🍾🥂 🍓✨
PICTURES BY OTHER USERS ON INSTAGRAM
Tack för detta året alla gäster, kunder och vänner! Ses nästa år...och det ser vi framemot ☆☆☆ Stängt Nyårsdagen☆☆☆ För mer info om oss: www.olofviktors.se
Champagne bakelse😃
Nyårs baguette med vitlök😍
Nu har vi öppnat caféet för dagen. Hjärtligt välkomna till oss #olofviktors
Godmorgon😃 Gott Nytt År❤
#tasty
Imorgon kan du köpa vår #nyårsbakelse hos oss! Vi har öppet mellan 8-15. Observera att vi har stängt Nyårsdagen. Välkomna! #olofviktors
Dags för en semla? #olofviktors #semla #fastlagsbulle
😋
Beer, cheese and limón.
🦐🦐🦐
😍👍🏻