Top Local Places

Petje in lektoriranje

Bazoviška ulica 11, Tolmin, Slovenia
Education

Description

ad

Lektoriram diplomska in magistrska dela oziroma besedila vseh vrst v slovenskem jeziku.  Nudim lektoriranje besedil vseh vrst v slovenskem jeziku. Prevajam tudi iz angleškega jezika v slovenščino oziroma izvlečke diplomskih del iz slovenščine v angleščino.

Delo opravim kvalitetno, saj vsako besedilo vsaj dvakrat natančno preberem in popravim. Popravljeno različico besedila pošljem avtorju/naročniku v pregled z vidnimi popravki.
Pomagam tudi pri citiranju in navajanju virov ter pri oblikovanju končne literature.

Dosegljiva sem na elektronskem naslovu: nina.mrak@gmail.com. Lahko kličete tudi na telefonsko številko: 00386 41 263 892.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Želim vam vesele praznike in srečno novo leto! :)

facebook.com

!

facebook.com

www.leemeta.si Rabiti ali potrebovati?

facebook.com

Slovarsko spletišče: FRAN

facebook.com

!

facebook.com

Srečno 2017!

facebook.com

Prihajajoči božič in namig pri pisanju voščilnic ;) V slovenščini pišemo posebne datume (praznik dela, materinski dan, dan državnosti) z malo začetnico. Tako se odločajo pravopisci že več generacij, saj je mnogo praznikov v slovenščini poimenovanih opisno in ne s posebnim imenom kot npr. božič, zato je odločitev še toliko bolj smiselna. Enako velja za daljša časovna obdobja (velikonočni prazniki, krompirjeve počitnice).

facebook.com

Nebi ali ne bi? Tako na kratko: ... Narazen pišemo zanikane oblike glagolov: ne vem (in ne nevem), ne želim (in ne neželim), ne bo, ne bi (in ne nebo, nebi)... Izjema so nekateri glagoli, pri katerih je členek ne postal del glagola, npr. nisem, nočem, nimam. Sklope s koli je sicer dovoljeno pisati skupaj ali narazen, vendar Pravopis priporoča pisanje narazen: kadar koli, kjer koli, kdor koli, čigar koli ... Navadno pišemo narazen tudi nekatere stalne besedne zveze: kar se da, kdor si bodi, kdo ve kam, bog si ga vedi kdo ... Narazen pišemo zveze dveh prislovov ali členka in prislova: nič koliko, prav tam, čim bolj, čim več ... ...

facebook.com

Določna in nedoločna oblika pridevnika “brezplačen” | Inštitut za slovenski jezik Frana Ramovša

Brezplačen ali brezplačni? :)

facebook.com

Vejica in veznik »bodisi«

Še eno pojasnilo :)

facebook.com

Vejica za končnim pozdravom?

Ste vedeli? :)

facebook.com

Lektoriranje's cover photo

Lektoriranje's cover photo
facebook.com

Quiz