OBJEM, pomoč mamicam in nosečnicam v stiskah
Description
Psihološka pomoč in podpora nosečnicam in mamam v obporodnih stiskah -
mag. Radmila Pavlovič Blatnik univ.dipl.psih. - 051/ 245 013, info@objem.org Zavod Objem nudi podporo, namenjeno nosečnicam in predvsem mamicam z dojenčki ter njihovim svojcem.
Z večletnimi izkušnjami in nenehnim izobraževanjem s področja psihologije, starševstva in partnerstva vam zdaj lahko ponudimo zanesljivo podporo na poti do sproščenega in odgovornega starševstva.
Mamice v prvem obdobju po prihodu iz porodnišnice večkrat ne zmorejo sprejeti starševstva tako, kot bi si želele. Srečujejo se s strahom in negotovostjo, ki se lahko stopnjuje v manjše ali večje stiske. Včasih stiskam botruje tudi težja porodna izkušnja, posebnost v otrokovem razvoju, osebna in družinska situacija, najpogosteje pa je stiska čisto naraven telesni in čustveni odziv na nov izziv.
Ko mamica ne zmore več, veliko joka ali obupuje nad svojo novo vlogo, potrebuje več osebne podpore.
Ponujamo vam podporo:
Psihološko svetovanje v primeru stisk v obporodnem obdobju lahko poteka v svetovalnici, doma ali na sprehodu.
Podpora na domu v primeru stiske v obporodnem odobju poteka kot spoznavni obisk, načtovanje in spremljanje izhoda iz krize.
Organiziramo tudi pomoč v gospodinjstvu in varstvo otrok.
Vsak delavnik od 10. do 14. ure pa nas lahko v primeru stisk in izzivov v obdobju zgodnjega materinstva pokličete brezplačno na telefon za kratko podporo v odporodnem obdobju
051 245 013.
Svetovalka mag.soc. kulture Radmila Pavlovič Blatnik, univ. dipl. psihologinja, direktorica zavoda Objem, vodi tudi srečanja za mamice z dojenčki, kjer si mamice izmenjajo izkušnje, izzive in dobijo strokovno podporo za reševanje dilem zgodnjega materinstva.
Tell your friends
KONTAKT
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comČudovit realen zapis!
Pozor!! 🍼Odpoklicano nadomestno mleko Novalac CC (po carskem rezu) in Novalac 1, različna pakiranja.🍼🍼🍼 Delite info z mamicami novorojenčkov.
Hrvatica Kristina Kuzmič pripravlja izjemne video prispevke. Ustvarila je ameriški sen. Eden od prispevkov paše prav na tole stran, pogljete pa si še druge. Ona pravi, da je potrebno svojega notranjega kritika ustaviti in pogledati, kaj dobrega si naredila, četudi tega prej ne vidiš in se pohvaliti za to dejanje. Potem pa naprej vsak dan naprej. DOVOLJ DOBRA MAMA SI!
ZAHTEVNI IDEAL SODOBNE MATERE Je pri poporodni depresiji res "vse samo v glavi"? Kako, da so nekatere nosečnice žalostne? V sobotni prilogi Večera, ki je izšla 6. maja 2017, si lahko nekaj premislekov o zgornjih vprašanjih preberete v pogovoru z našo sodelavko dr. Zalko Drglin. http://www.vecer.com/zahtevni-ideal-sodobne-matere-6261114
Obvestili so me o dogajanjih na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje. Odprite stran. Pohvalno, pripravili so letake, ankete in precej gradiv, sezname izvajalcev pomoči, kjer so omenili tudi Zavod Objem. Obporodne stiske so torej zaznane, opazila sem tudi nekaj raziskav na to temo. Ne tavamo več v temi, stiske niso več tabu. Spregovorimo in poiščimo vir moči v nemoči. http://www.nijz.si/sl/depresija-v-nosecnosti-in-po-porodu
Ne ostajaj sama s svojo nemočjo, ne muči in krivi se sama, če včasih niti sama ne veš kaj potrebuješ, si osamljena in nimaš moči biti mama kot hočeš biti sama. Sprejmi srčno znanje in podporo zase, to ti pripada. Vabljena v dva celostna programa izvrstnih delavnic za srečno materinstvo na Lavrici pri Ljubljani in v Novem mestu. http://www.objem.org/pps-lavrica-2017/ Včeraj me je klicala mamica, ki je imela nekaj težav s svojim fizičnim zdravjem in nemočjo kmalu po porodu, čemur je sledila čustvena stiska in nemoč. Obupovala je, se krivila in iskala pomoč na nepravih mestih, kot pravi sama. Zelo si je želela biti srečna, se pridružiti kakšni skupini mamic, a je predolgo čakala, da bo sama ok, da bo lahko kam šla. Začaran krog se je zapiral. Ne ostajaj predolgo sama sebi v napoto, pokliči psihološko pomoč na 051 245 013, vsak delavnik dopoldne.
Delim zanimiva samospoznaja neke mamice. Objem vsem.
Poslušajte kaj sem povedala o OBPORODNIH STISKAH. S podporo mamicam se ukvarjam že od leta 2003. Pravzaprav sva s podporo začeli v Združenju Naravni začetki s kolegico dr. Zalko Drglin in takrat ustvarile to novo ime. Prej se je vedno govorilo samo o POPORODNI DEPRESIJE, kar je seveda čisto psihiatričen termin. Danes je dan ZDRAVJA in naj bi bil namenjen predvsem ozaveščanju o DEPRESIJI. Kot specialist na področju DUŠEVNEGA ZDRAVJA opažam, da se premalo pozornosti posveča preventivnim dejavnostim, razen, da se natiska veliko letakov, morda pripravi okrogla miza in pokliče medije, da poveda, da se ozaveščamo javnost o neki bolezni. Takšno okroglo mizo financira saj veste kdo, za ljudi pa ni napredka, ni povezovalnih preventivnih programov. Premalo jih je, to je dejstvo. Sama tudi od leta 2003 dalje redno vodim podporne skupine za starše predvsem v osrednji Sloveniji. Premalo, žal.
Zadnjič je ena mamica spraševala, kako se spočiti, izčrpanost se kar vleče. Inštitut Varna baza je objavila nekaj idej, vi dodajte še kakšno in poiskušajte vsak dan narediti kaj, četudi niste izčrpana. Preventivno sproščanje je pametna poteza, če ste mamica doma, mamica in delate, če ste nosečnica, vedno!
Mamice se po porodu pogosto srečajo s svojimi izzivi iz preteklosti, ki jih imajo zdaj priložnost predeleti. Naloga vsakega odraslega, ki postane starš je, da uvidi, kaj je njegov izziv, kakšna prepričanja, predstave in predsodke, je prinesel s seboj v to novo družino. Naše lastne izkušnje iz otroštva nas prisilijo, da si oblikujemo določena prepričanja o življenju, ki nam takrat koristijo, da lahko razumemo in sprejmemo, kar se nam dogaja. Takšna prepričanja in morda obrambni mehanizmi, pa v novi družini niso več potrebna in niso več funcionalna. Dobimo priložnost, da opustimo stare vzorce in stara prepričanja, ter sprejmemo novo realnost v ljubečih odnosih, ki jih gradimo v svoji novi družini. In to ni lahko, saj smo sveto prpričani, da je tisto, kar smo se naučili v naši primarni družini drži in je sveta resnica. Pokukajte kaj o tem meni terapevtka Ana Bešter Bertoncelj v oddaji Dobro jutro - Nasveti staršem.
Preventiva in intervizija za vse dileme in izzive v obporodnem obdobju so seveda mamice vrstnice - torej tiste mamice, ki so v približno istem obdobju otrokovega odraščanja. Berite spodaj. Je pa res, da pri težjih stiskah tudi prijateljice ne morejo pomagati, lahko pa vsaj pokličejo na pomoč oz usmerijo mamico k strokovnjaku oz. opozorijo partnerja. Priporočam najprej podporo in razbremenitev v družini, potem pa psihološko pomoč. V Zavodu Objem nudimo obisk psihologinje na domu in kasneje redno svetovanje po telefonu. Pokličite na 051 245 013, vsak delavnik dopoldne.
Pogosto si mamice same zmorejo pomagati pri obporodnih stiskah, čeprav jih imenujejo poporodna depresija. Poglejte si prav lušten zapis mame, kako je zmogla čez obdobje, ko ji ni bilo lahko. Seveda s pomočjo bližnjih in njenih prijateljic. Zmoreš tudi ti? Sama, si dovoliš prejeti podporo, daješ znake, da ne zmoreš več? Zakaj pa bi vse zmogla sama, zakaj ne bi pokazala svoje ranljivosti, sprejela podporo, opustila nepomembne opravke in skrbi, zamahnila z roko in jo ponudila življenju z več radosti in smeha. Samopomoč za mamice - Zavod Objem - http://www.objem.org/samopomoc/za-mamico/.