E: info@scsl.si

KONTAKT

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Woch se je predstavil tudi v Loških novicah (str. 14). Prispevek si lahko preberete na povezavi: http://www.gorenjskiglas.si/supplement/l5z2c4x26484v243s243036494y2z203l564r2q244x234443474v2z2c434v274o2g3q484r254a4u264y234l3a3c3n2r2/Loske_novice_20170411_04.pdf http://www.gorenjskiglas.si/priloge

Photos from Šolski center Škofja Loka's post

V četrtek, 6. 4. 2017, je v Radovljici potekalo področno prvenstvo Gorenjske v dvoranskem hokeju za dijake. Tekmovanja se je udeležilo osem šolskih ekip, ki so v predtekmovanju igrali v dveh skupinah po štiri, po sistemu vsak z vsakim. Ekipa dijakov Srednje šole za strojništvo je dosegla odlično tretje mesto!

Šolskega tekmovanja v projekcijah in kotiranju PIKO se je udeležilo 53 tekmovalcev. Bronasta priznanja so dosegli: Pogačnik Tilen SSI, strojni tehnik 1.As Jeraša Miha SSI, strojni tehnik 1.As Ambrožič Andraž SSI, strojni tehnik 2.As Mentor: Iztok Basaj Ržen Grega SSI, strojni tehnik 3.As Anderle Rok SSI, strojni tehnik 4.Bs Galjot Adrijan SSI, strojni tehnik 4.Bs Mentor: Gorazd Jelenc Habjan Matej SSI, strojni tehnik 2. Bs Mesarič Matic SSI, strojni tehnik 1. Cs Mentor: Matej Praprotnik Na državno tekmovanje so se uvrstili: Pogačnik Tilen SSI, strojni tehnik 1. Mentor: Iztok Basaj Ržen Grega SSI, strojni tehnik 3. Mentor: Gorazd Jelenc Habjan Matej SSI, strojni tehnik 2. Mentor: Matej Praprotnik Dobitnikom priznanj čestitamo za dosežen uspeh. Vsem tekmovalcem pa se zahvaljujemo za udeležbo in trud. Državno tekmovanje bo potekalo v sredo 19.4. v Krškem.

Državno prvenstvo strojnih šol v nogometu! V četrtek, 6. 4. 2017, smo v Novem mestu igrali mali nogomet. V predtekmovanju smo igrali s Šolskim centrom Trbovlje in zmagali 7:1, v drugi tekmi pa smo igrali s Srednjo strojno in kemijsko šolo ŠC Ljubljana, kjer smo po neodločenem izidu 2:2 izgubili po streljanju šestmetrovk. V tekmi za 3. mesto smo premagali ŠC PTUJ 6:0 in tako osvojili odlično 3. mesto!!! Čestitamo, po mnenju vseh trenerjev, najboljši ekipi turnirja!!!

V soboto, 1. 4. 2017, je na Šolskem Centru Velenje potekalo 8. državno tekmovanje iz angleščine Poliglot 3. Državnega tekmovanja iz angleščine sta se v spremstvu mentorice Adrijane Dimitrovske udeležila tudi 2 dijaka Srednje šole za strojništvo in sicer, Martin Ropret iz 1.F ter Ana Glastovec iz 1. H. Martin Ropret se je uvrstil na 2. mesto in prejel zlato priznanje, Ana Glastovec pa je prejela bronasto priznanje za sodelovanje.

Leseni izdelek omogoča brezžično polnjenje

Dijaško podjetje Pedpac se je z izdelkom WOCH, lesenim brezžičnim polnilcem za mobitel, predstavilo tudi na televiziji. Prispevek je dostopen na naslednji povezavi. http://4d.rtvslo.si/arhiv/slovenska-kronika/174464073

Dijaki 3. Ea, 3. Do in 3. Di razreda so v četrtek, 24. 3. 2017, odšli na ekskurzijo v München. Ogledali so si muzej prevoznih sredstev, se sprehodili po mestu in nato obiskali še salon BMW vozil.

Dijaki Srednje šole za strojništvo so se pod mentorstvom Tamare Jensterle ter Krištofa Debeljaka 17.03.2017 udeležili tekmovanja Lego Masters 2017, ki je potekalo na Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo v Ljubljani. Izmed 20 ekip s področja celotne Slovenije, se je ena ekipa prebila v izločilne boje, druga, v sestavi Mark Gregorc ter Matjaž Hriberšek, pa uvrstila v četrtfinale. Vsem čestitamo za dosežene rezultate. Nekaj o dogodku boste našli na spodnjih povezavah. http://lego-masters.si/ http://lego-masters.si/naloga-2017-za-dijake/

V ponedeljek, 20. 2. 2017, je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v streljanju z zračno puško za srednje šole, ki ga je organizirala Strelska zveza Slovenije. S 371 krogi je bil najboljši Luka Ušeničnik iz Šolskega centra Škofja Loka – Srednje šole za strojništvo, ekipno pa je prvo mesto prav tako dosegla ekipa naše Srednje šole za strojništvo. Ekipo sta poleg Luka Ušeničnika sestavljala še Celec Domen in Škrabec Jan.

Delavnice za prijavo na razpis štipendij Ad futura za študij v tujini | Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije

Ad futura od leta 2002 vsako leto razpiše štipendije za dodiplomski ali podiplomski študij v tujini. Te zanima več? Pohiti s prijavo in obišči delavnico! LINK: http://bit.ly/delavniceAdfutura2017

V ponedeljek, 20.03.2017, so nas obiskali predstavniki strojne fakultete ter dveh srednjih tehniških šol iz Tuzle v Bosni in Hercegovini. Pripravili smo jim podrobnejšo predstavitev izobraževanja s področja mehatronike, ogledali so si tudi celoten MIC in se sprehodili po Škofji Loki. Nato so odšli še na obisk v podjetje SMC v Trebnjem. Nekaj slik z obiska najdete v galeriji.

V četrtek, 16. 3. 2017, je na Rogli potekalo državno prvenstvo v veleslalomu za smučarje in deskarje. Maloštevilna ekipa Srednje šole za strojništvo je bila zelo uspešna. Med deskarji je drugo mesto osvojil dijak 3. As Rudi Pintar. Premagal ga je samo kategoriziran evropski prvak iz Šolskega centra Celje. Med smučarji pa je osvojil drugo mesto Gašper Kemperle iz 1. Bs, ki je bil najmlajši med konkurenti in si zato zasluži posebno pohvalo. Stopničke je za las zgrešil Anže Kavčič iz 4. Ns, lanskoletni državni prvak.Vsem skupaj čestitamo!