Sports Team

Description

ad

Uradna facebook stran NŠ Mura / Official facebook page NŠ Mura. Čeprav se je nogomet v Murski Soboti in Dolnji Lendavi igral že precej časa, je bil v Murski Soboti ustanovljen prvi športni klub v Pomurju šele 16. avgusta 1924. Na ustanovnem občnem zboru, ki je bil v dvorani hotela Dobraj in je bil dobro obiskan, so v okviru športnega kluba Mura ustanovili več odsekov, med njimi tudi nogometnega. Za prvega predsednika je bil izvoljen bančni ravnatelj Franjo Košir, za načelnika nogometnega odseka srezki poglavar Franc Ramovž, za tajnika pa Evgen Farlaš.

Po ustanovitvi kluba so nogometaši Mure odigrali prvo prijateljsko tekmo 31. avgusta 1924 z moštvom SK Maribor. Gostje so bili boljši z 9:6. Za domače so igrali: Čenar, Bencik, Hočevar, Gregorič, Čiček, Norčič, Peterka, Hegedüš, Keresturi, Perkič in Šimon. V letu ustanovitve kluba so nogometaši odigrali še eno tekmo in sicer z moštvom SK Mercur iz Maribora in izgubili s 3:1.

Leta 1925 so se nogometaši Mure vključili v prvenstvo Ljubljanske nogometne podzveze - okrožje Maribor, kjer so še tekmovali: Rapis, ISSK, Svoboda (Maribor) in Mercur (Ptuj). Soboški nogometaši so odigrali le nekaj prvenstvenih tekem, nato pa odstopili. V naslednjih sezonah se nogometaši Mure niso vključili v ligaško tekmovanje, ampak so odigrali le nekaj prijateljskih tekem.

Nogomet je v Murski Soboti začel dobivati večjo veljavo šele po letu 1930, ko je moštvo treniral Milan Ferjan. S prihodom novih nogometašev (Varga, Čagran, Evgen Kardoš in drugi) se je moštvo Mure leta 1932 spet vključilo v tekmovanje Ljubljanske nogometne podzveze - okrožje Maribor in je v drugem razredu zasedlo predzadnje mesto. Leta 1933 je Mura v tej ligi zasedla tetje mesto. Istega leta je bilo ustanovljeno tudi mladinsko moštvo. V naslednji tekmovalni sezoni je Mura postala prvak brez izgubljene tekme.

Leta 1936 se je nogometni klub Mura lotil gradnje novega nogometnega igrišča, ki so ga predali namenu 28. junija 1936. Večino sredstev so zbrali člani kluba z zbiranjem prostovoljnih prispevkov, tombolo, tedenskimi čajanki in drugimi prireditvami.

V sezoni 1936/37 se je Mura uvrstila v prvi razred tekmovanja Ljubljanek podzveze - okrožje Maribor. Leta 1940 je Mura v mariborski podzvezi brez izbubljene tekme osvojila prvo mesto in si tako pridobila pravico do kvalifikacij za vstop v slovensko nogometno ligo, vendar pa do teh leta 1941 zaradi napada na Jugoslavijo ni prišlo. Med drugo svetovno vojno, v sezoni 1941/42, je Mura tekmovala v prvem razredu Szekesfehervarszke nogometne podzveze, kjer so igrali madžarski klubi. Leta 1943 se ji je uspelo uvrstiti v drugo madžarsko ligo, ki je bilo kasneje prekinjeno.

V tekmovalni sezoni 1948/49 je Mura igrala v prvi slovenski nogometni ligi in med osmimi moštvi zasedla predzadnje mesto. Velik uspeh so dosegli v pokalnem tekmovanju, kjer so se srečali s Splitskim Hajdukom in izgubili s 15:0.

Leta 1953 se Mura preimenuje v Soboto. V sezoni 1955/56 je prišlo do reorganizacije nogometnega tekmovanja in tako je Sobota igrala v hrvaško-slovenski ligi. Ta liga je bila čez tri leta ukinjena in Sobota je morala ponovno v slovensko nogometno ligo. V sezoni 1959/60 se je Sobota kar nekaj časa borila za prvo mesto v slovenski nogometni ligi, vendar je v drugem delu igrala slabše ter na koncu zasedla šesto mesto. Feri Maučec je bil ponovno najboljši strelec lige s 26. goli.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

NŠ Mura - Po porazu reprezentančni premor, nato Domžale

Ante Šimundža po prvem porazu: Premor dobrodošel za večjo prilagoditev novincev, nato z dodatno kvaliteto nad Domžale.

Aluminij - Mura 2:0, 8. krog PLTS (31. 8. 2019)

🎥⚽️Prvi poraz v sezoni, Mura klonila v Kidričevem. 🎙Ante Šimundža #PLTS

Tudi včeraj je črno-bele v Kidričevem spremljalo ogromno pristašev Mure, ki so se v "šumo" zgrnili iz vseh koncev Slovenije. Hvala za podporo, kjub porazu! Pred našimi fanti je sedaj reprezentančni premor. V četrtek, 12 septembra 2019 ob 20.10 uri pa bo že na sporedu zaostala tekma proti Domžalam v Domžalah.

Tudi včeraj je črno-bele v Kidričevem spremljalo ogromno pristašev Mure, ki so se v "šumo" zgrnili iz vseh koncev Slovenije.

Hvala za podporo, kjub porazu! Pred našimi fanti je sedaj reprezentančni premor. V četrtek, 12 septembra 2019 ob 20.10 uri pa bo že na sporedu zaostala tekma proti Domžalam v Domžalah.

Konec tekme v Kidričevem s prvim porazom Mure v letošnji sezoni v Prva liga Telekom Slovenije.

V 91. minuti vodstvo Aluminija z 2:0 po nesrečnem avtogolu v gol Mure. Aluminij : Mura 2:0

Po prvem polčasu minimalno vodstvo domačinov. Ostaja še 45. minut za morebitni preobrat.

V 40. minuti vodstvo Aluminija z 1:0. Zadel je Vrbanec. Aluminij : Mura 1:0

Postava Mure, ki se bo čez eno uro v Kidričevem pomerila z NK Aluminij v 8. krogu Prva liga Telekom Slovenije

Mlajše selekcije so že oddelale svoje današnje tekme. Najuspešnješa je bila selekcija U15, ki je na Fazaneriji z 2:1 ugnala Jarenino. Kadeti in mladinci se iz Domžal vračajo brez točk. Za obe ekipi je bilo usodnih zadnjih 30 minut tekem, ko so Domžalčani prednost Mure z uspešno izvedenima enajstmetrovkoma preobrnili v svojo korist. U15 Mura : Jarenina 2:1 (1:1) Strelca za Muro: Niko Graj in Žiga Ozbetič. U17 Domžale : Mura 4:2 (0:1) Strelec za Muro: Tio Cipot 2x. U19 Domžale : Mura 3:1 (0:1) Strelec za Muro: Kai Cipot.

Mlajše selekcije so že oddelale svoje današnje tekme. Najuspešnješa je bila selekcija U15, ki je na Fazaneriji z 2:1 ugnala Jarenino. Kadeti in mladinci se iz Domžal vračajo brez točk. Za obe ekipi je bilo usodnih zadnjih 30 minut tekem, ko so Domžalčani prednost Mure z uspešno izvedenima enajstmetrovkoma preobrnili v svojo korist.

U15 Mura : Jarenina 2:1 (1:1)
Strelca za Muro: Niko Graj in Žiga Ozbetič.

U17 Domžale : Mura 4:2 (0:1)
Strelec za Muro: Tio Cipot 2x.

U19 Domžale : Mura 3:1 (0:1)
Strelec za Muro: Kai Cipot.

Pester dan danes čaka tudi naše mlajše selekcije. Vse ekipe, ki nastopajo na državnem nivoju bodo namreč odigrale nove prvenstvene tekme. Selekcija U15 na umetni travi v Fazaneriji ob 11. uri gosti Jarenino. Kadeti (ob 11. uri) in mladinci (ob 13. uri) pa danes gostujejo pri lanskoletnih zmagovalcih prvenstva na skupni lestvici - Domžalah. Srečno!

Srečno!

Photos from Nogometna šola MURA's post

V petek, 30. avgusta 2019 je naša selekcija U13 odigrala prijateljsko nogometno tekmo z vrstniki iz NK Aluminij. Igralni čas je trajal 2 x 30 minut. Tekma se je igrala pod reflektorji. Mladi muraši so prikazali všečno, kombinatorno in borbeno igro s polno neizkoriščenih priložnosti, ki se je končala z minimalno zmago 0 : 1. U13 NK ALUMINIJ : NŠ MURA 0:1 (0:1) Strelec zadetka Anej Kerec. Za NŠ Mura U13 so pod vodstvom trenerja Simona Korena igrali: Bor Berlak, Maj Dervarič, Nik Ficko Györek, Kris Horvat, Anej Kerec, Mai Kolbl, Tjan Kuzma, Anej Mihajlović, Blaž Sintič, Maj Škrbić, Bor Vogrin, Vid Vučko in Miha Žekš. Čestitke !

Nogometaši Mure danes gostujejo v Kidričevem pri vodilni ekipi lige. Dvoboj še edinih neporaženih ekip se bo začel ob 20.15 Vstopnice si lahko zagotovite tudi v Murski Soboti v baru na stadionu Fazanerija danes med 9. in 14. uro.

Nogometaši Mure danes gostujejo v Kidričevem pri vodilni ekipi lige. Dvoboj še edinih neporaženih ekip se bo začel ob 20.15

Vstopnice si lahko zagotovite tudi v Murski Soboti v baru na stadionu Fazanerija danes med 9. in 14. uro.