Zero Waste Slovenija
Description
Društvo Ekologi brez meja je član mreže Zero Waste Europe in s tem nacionalna organizacija za Slovenijo preko programa Zero Waste Slovenija. Društvo Ekologi brez meja je nacionalna Zero Waste organizacija za Slovenijo ter eden izmed ustanoviteljev in članov mreže Zero Waste Europe. Vzpostavlja in koordinira nacionalno mrežo Zero Waste občin in potrjuje ter spremlja njihov napredek v okviru občinskih Zero Waste zavez. Društvo sodeluje pri uvajanju ukrepov za pridobitev certifikata Zero Waste za hotele, restavracije in prireditve. Na različne načine sodeluje in podpira tudi gibanja posameznikov in družin, ki so se odločili živeti brez odpadkov.
“Zero Waste je etičen, ekonomski, učinkovit in vizionarski cilj, ki vodi družbo v spremembo življenjskega stila in navad ter k posnemanju trajnostnih naravnih ciklov, kjer so vsi odpadni materiali surovina za nekoga drugega. Zero Waste pomeni oblikovanje in upravljanje izdelkov in procesov tako, da se zmanjša volumen in toksičnost odpadkov, ohranja ter predela vse materiale in se jih ne sežiga ali odlaga. Implementacija Zero Waste bo preprečila vsakršne izpuste v zemljo, vodo ali zrak, ki bi lahko ogrozili zdravje ekosistemov, ljudi, živali ali planeta.”
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comOrganizacija Zero Waste Europe objavila Zero Waste Masterplan – modularni vodnik postopnih korakov do družbe brez odpadkov na ravni občine.
Zero Waste Europe je danes objavil Zero Waste Masterplan, vodnik za mesta na poti do družbe brez odpadkov! Obiščite zerowastecities.eu
Ustvarjenih je bilo tudi nekaj novih delovnih mest, najprej šest, po koncu financiranja projekta pa je številka zaposlenih še narasla.
Od leta 1970 je industrija plastike vedela, da onesnažuje oceane. In naslednja desetletja namenila zanikanju odgovornosti ter nasprotovanju pravni ureditvi problema.
Zmanjšajte količine odpadkov in prenehajte z onesnaževanjem, je civilna družba v Nairobiju sporočila Odboru ZN za okolje.
Kako (ne)aktivna je slovenska politika pri oblikovanju politik na evropski ravni, kako jih prenaša na nacionalno in lokalno raven in kako bi lahko učinkovito zmanjšala razkorak med zeleno teorijo in prakso? Vabljeni na zanimivo debato. Vstop je prost.
Poslanci so s pozivom komisijo opozorili na okoljske in zdravstvene težave Soške doline, ki so povezane s sosežiganjem odpadkov v cementarni Salonit Anhovo.
Študentka Barbara raziskuje zakaj bi podjetje odločilo, da postane Zero Waste. Rešite in/ali razširite besedo med slovenske podjetnike. Nas že zelo zanimajo rezultati. :)
Brez ambiciozne EU direktive o odpadkih prehod v krožno gospodarstvo ne bo mogoč. Delite in zahtevajte od vlade, da podpre predloge za manj odpadkov v morjih, manj zavržene hrane in več recikliranja. Preberite pismo NVO: http://bit.ly/2zImm30