Psihoset TIM
Description
PsihoSET Tim se bavi psihološkim Savetovanjem, Edukacijom i Terapijom . Oblasti rada:
OČUVANJE MENTALNOG ZDRAVLJA:
Najčešći problemi sa kojima nam se klijenti obraćaju:
-Poremećaji psihofizičkog razvoja dece i mladih
-Razvojni poremećaji školskih veština; ADHD; ADD; Tikovi, strahovi i agresivnost;
Sistemska porodicna terapija
Smetnje u komunikaciji i socijalizaciji; Problemi u učenju; Metode uspešnog učenja i mape uma
RAST I RAZVOJ INDIVIDUALNIH KAPACITETA :
•POSLOVNA PSIHOLOGIJA
-Veštine komunikacije; Javni nastup; Asertivni trening; Team building; PR; Menadžerski paket
•BIOFIDBEK:
-Antistres program
•HOLISTIČKI CENTAR
-Psihološki problemi vezani za ishranu;Zdrava ishrana i saveti nutricioniste
•RADIONICE:
-Kreativne radionica za pravilan rast i razvoj dece i mladih
-Set radionica - Komunikacija, Javni nastup, PR
-Event management
•PROFESIONALNO USAVRŠAVANJE I EDUKACIJA
-Holistički centar PSIHOSET posebnu pažnju posvećuje organizaciji kongresa, seminara i radionica sa ciljem usavršavanja stručnih znanja i profesionalnih veština
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comOli Psihološko Edukativni Centar
Timeline Photos
Kako pisac opisuje celovitost i konstantnost objekta...Bogatstvo i tiha seta. Momo Kapor : PRIJATELJSTVO „Čovek može da nađe koliko god hoće prijatelja sa kojima će da priča, ali malo je onih sa kojim će da ćuti.Godina je sve više – prijatelja sve manje.Prijatelji se gube tako što ih ukradu žene (poslednji put smo ih videli na momačkoj večeri), krade ih posao, kradu ih godine, vreme, krade ih smrt, kradu ih neke druge, strane zemlje, kradu ih nam njihova deca, njihovo ime u novinama, njihovo lice na televiziji, kradu ih nam naše reči o njima koje su čuli od trećih prijatelja. Održavamo panično neka klimava prijateljstva, krijući sopstvenu slabost i strah da ostanemo sami. Najveći broj naših prijateljstava su neka vrsta bednog sporazuma sa savešću, bekstvo od samoće. Kako samo zavidim prijateljstvima starim pedeset godina! Koliko je samo bilo potrebno ljubavi, strpljenja, mirenja sa greškama, pristajanja na slabost; koliko lukavstva da se godinama krade vreme od posla, od ambicija, od porodice i poslepodnevnog sna – koliko mnogo razumevanja da se održi ta slabašna, krhka biljka prijateljstva između dva starca što se duže od jednog ljudskog veka nalaze u "Mažestiku", u podne, posle svih dobrih i loših godina! Dva starca u "Mažestiku", u podne – dva preko noći ostarela dečaka što poznaju neke samo njima znane prolaze kroz zabranjene kapije kojih više nema, rupe u tarabi, i tajanstvene tunele u iščezlim vrtovima, sada posle svega i druže se svakoga dana u podne: jedanput kafu plaća jedan, drugi put – drugi. Zanimljivo, za kraj nekog prijateljstva uvek okrivljujemo druge, nikad sebe. Retko ko od nas pomisli za sebe da ima možda tešku narav ili sklonost ka novim prijateljstvima. Što se mene tiče, stari prijatelji su mi prave dragocenosti u životu. Naravno, kao i ostali, sklapam nova poznanstva ali više od svega čuvam prijateljstva sa onima koji me pamte dok sam još imao tamnu kosu i bio sklon ludorijama."
RECBT Affiliated Training Center of Albert Ellis Institute - Belgrade
Sta je starije - emocije ili misli? Šta je uzrok čega? Kako možemo da utičemo da se ne osećamo loše... Prenosimo vam tumačenje REBT psihološkog pravca o tome kako i koje naše misli utiču na naše negativne emocije. U narednim postovima bavićemo se time kako da utičemo i promenimo ono zbog čega se osećamo loše i kako da nastavimo dalje sa svojim razvojem.
Psihoset TIM's cover photo
Ukoliko želite i imate potrebu da radite na svom ličnom razvoju ili ste odlučili da morate da menjate nešto u svom životu, da podelite i rešavate psihofizičke probleme, kao i loše odnose sa partnerima, u roditeljstvu, sa drugim bliskim ljudima ili poslovnim relacijama, možete da zakažete svoj termin za razgovor sa psihologom . Tel. za zakazivanje 063 297 498. Ukoliko živite u inostranstvu moguć je i razgovor putem skajpa.
Timeline Photos
PSIHiČKO BLAGOSTANJE (Psychological well-being -PWB) obuhvata procenu života kroz zadovoljstvo i ravnotežu pozitivnih i negativnih afekta i aktivnosti u odnosu na egzistencijalne izazove života. Kao što je u medicini pomeren fokus sa bolesti i stava da fizičko zdravlje ne znači samo nedostatak simptoma i odsustvo bolesti, nego da je prevashodno određeno kvalitetom života, tako se i u psihologiji pomera težište sa mentalnog zdravlja ( bez patologije) na psihološko blagostanje. PSIHIČKO BLAGOSTANJE postalo je tema brojnih istraživanja i prema Keyes, Shmotkin & Ryff, 2002. sagledava se kroz : • SAMOPRIHVATANJE - Pozitivan stav prema sebi i u situacijama kada je osoba svesna svojih mana i ograničenja. • SMISAO ŽIVOTA - aktivnosti koje osoba preduzima imaju smisao, a život svrhu. • LIČNI RAST I RAZVOJ -Razvijanje potencijala i talenata kroz prihvatanje i traženje izazova. • OVLADAVANJE OKRUŽENJEM-proaktivan odnos - osoba ume da oblikuje svoje okruženje na način koji omogućava zadovoljenje potreba. • AUTONOMIJA - Motivacija za ponašanje i donošenje odluka je određena sopstvenim, socijalno prihvatljivim standardima. • POZITIVAN ODNOS PREMA DRUGIMA –osoba ostvaruje i održava tople i bliske relacije sa ljudima
Timeline Photos
Timeline Photos
BoliMe
ForensicSoul
Svetski Dan mentalnog zdravlja! Posvetimo paznju onome sto cini dobro nasem psihickom i fizicko zdravlju. U zivotu je vazno ono sto vodi nasem razvoju i rastu kao osobe bez obzira koliko godina imamo, cime se bavimo, sta i koga volimo...Ako biramo laksi a ne pravi put za nas , placamo cenu izbora visokom kamatom koja se meri nasom patnjom. Pricajmo, kada nam je to potrebno, o svojim problemima sa prijateljima, psiholozima i drugim strucnjacima. Reci su lekovite!