Privatna stomatološka ordinacija " Mr. sci. Dr Dejan Stanišić "
Description
ORDINACIJA SE BAVI PRUŽNJEM USLUGA IZ SVIH OBLASTI DENTALNE MEDICINE SA POSEBNIM OSVRTOM NA PRUŽANJU ORALNO-HIRURŠKIH I IMPLANTOLOŠKIH TRETMANA.
Privatna stomatološka ordinacija Mr. sci. DR Dejan Stanišić pruža najrazličitije stomatološke usluge, a naročito se ističu:
ORALNO-HIRURŠKE INTERVENCIJE
IMPLANTOLOGIJA
C-TECH
NOBEL BIOCARE
STRAUMANN
METALO-KERAMIČKE KRUNE
KERAMIČKE FASETE
BEZMETALNA KERAMIKA
E.MAX PRESS KERAMIKA
CIRKONIJUM KERAMIKA
LEČENJE BOLESTI ZUBA
HIRURŠKO LEČENJE PARADONTOPATIJA SA UPOTREBOM ZAMENIKA ZA KOST
SKELETIRANE PROTEZE SA ATEČMENIMA
FIKSNA ORTODONCIJA
ESTETSKI (KERAMIČKI, SAFIR KRISTAL)
LINGVALNA 2D TEHNIKA
LINGVALNA INCOGNITO TEHNIKA
Tell your friends
CONTACT
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Timeline Photos
Jedna od zanimljivosti vezana za zube jeste cinjenica da je kao i kod otiska prsta, otisak jezika drugačiji kod svake osobe i dobar je za pouzdano automatsko prepoznavanje identiteta. Lista psiholoških i bihejvioralnih osobina koje su primenjene u utvrđivanju identiteta uključuje lice, snimak očne dužice, otisak prista, otisak dlana, oblik šake, glas, potpis i hod. Međutim, mnogi od navedenih parametara se mogu lažirati. Zato biometrija neprestano teži da pronađe nove parametre koji bi u potpunosti bili pouzdani,a jedan od njih je upravo jezik.
‼️ NOVO ‼️ ESTETIKA LICA Strucni konsultant: Mr.sci.med.dr Sasa Vukosavljevic specijalista plasticne i rekonstruktivne hirurgije
Timeline Photos
Timeline Photos
Strucni tim
Photos from Privatna stomatološka ordinacija "Stanišić & team"'s post
Timeline Photos
Pranje zuba je proces koji bi trebalo da traje oko 3 minuta. Četkicom treba što temeljnije, pokretima od gingive prema površini zuba, očistiti sve površine zuba,a nemojte zaboraviti da očetkate jezik, na kojem se itekako skupljaju štetne bakterije. Samim korišćenjem četkice,obuhvatamo samo 60% površine zuba,dok su prostori između zuba nedostupni ili teško dostupni za pranje. Zato se preporučuje uključivanje interdentalnih četkica i konca za zube za prostor izmedju zuba,kao i tečnost za ispranje usta. Četkicu za zube treba zameniti novom na 6-8 nedelja.
Timeline Photos
Specijalisti dečje i preventivne stomatologije naše škole smatraju da je period pojave prvih mlečnih zuba, a najkasnije do dve i po godine starosti deteta, najbolji period da se po prvi put dete dovede kod stomatologa. Na taj način je moguće uočiti i lečiti patološke promene koje se javljaju u razvoju zuba i vilice. Ujedno, dete će se na taj način navići na ambijent stomatološke ordinacije i osloboditi se nepotrebnog straha od stomatologa. Psiholozi savetuju da je najbolje dete dovesti po prvi put u stomatološku ordinaciju onda kada problem jos ne postoji, kada dete ništa ne boli, nema otoka i povrede. Suprotno tome, ako se dete dovede pod otokom i sa bolom, sa dijagnozom koja zahteva hitnu intervenciju, dete koje se do tada nije susretalo sa uslovima u ordinaciji, može stvoriti strah i traume od stomatologa, koje mogu da budu doživotne. Jedna od najčešćih grešaka jeste da dete nakon bolne i neprijatne intervencije jedan duži period ne dolazi kod stomatologa. Takva neprijatna poseta se fiksira u pamćenju deteta i postaje izvor trajnog straha. Strah od zubara stručnjaci nazivaju DENTOFOBIJA. Takvi ljudi kasnije teško prihvataju odlazak kod zubara i negiraju simptome zbog patološkog straha.
media.giphy.com
Za zdravlje usta i zuba, adekvatna ishrana i oralna higijena su od izuzetnog značaja. Uz to,redovni kontrolni pregledi omogućavaju otkrivanje promena i njihovu sanaciju u ranoj fazi. Pored statusa zuba,na kontrolnim pregledima se procenjuje stanje desni i stanje oralne sluzokože usana i obraza. Ukoliko se pridržavate pravila i stomatologa posećujete najmanje dva puta godišnje, zubar će sprečiti napredovanje patološke promene i vaši zubi će Vam biti zahvalni. Oralno zdravlje je deo opšteg zdravlja čoveka.
Timeline Photos
''Jutros je nisko Sunce preseklo svilenu traku Dunava i tako svečano otvorilo novi dan, prvi dan nove radne nedelje'' Duško Radović
Dental implant procedure
Na snimku je detaljno predstavljen način ugradnje implantata. Za stomatologiju su zubni implanti kakve danas imamo jedno od najvećih dostignuća. Oni omogućavaju da se postignu odlični rezultati pri nadoknadi i funkciji prirodnog zuba. Nakon vađenja zuba dolazi do procesa resorpcije kosti i povlačenja desni. Protetsko zbrinjavanje mostovima je prihvatljivo rešenje, ali postizanje vrhunskih estetskih i funkcionalnih rezultata je otežano zato što u takvim slučajevima ne postoji zub zamenik koji će održavati tonus viličnog grebena, a samim tim i oblik desni. Prilikom ugradnje implantata nema oštećenja susednih zdravih zuba, koji se moraju brusiti da bi se postavio most i sprečava se resorpcija kosti u predelu izvađenog zuba koja se više ne stimuliše procesom žvakanja. Pre par godina mostovi su bili u prednosti, zbog toga sto se implanti nisu mogli ugrađivati kod pacijenata čije su vilice ostale bez koštane mase. Ali,nove tehnologije u oralnoj hirurgiji su omogućile ugradnju veštačke kosti.
Konac za zube i njegova upotreba
Pravilnom upotrebom zubnog konca uklanja se plak i ostaci hrane sa onih mesta do kojih je teško ili nemoguće dopreti zubnom četkicom – između zuba. Izuzetno je važno koristiti zubni konac svakodnevno, jer nagomilavanje dentalnog plaka dovodi do karijesa i oboljenja desni.
PICTURES BY OTHER USERS ON INSTAGRAM
iTired #vacationplease 🏝🏖👀
I vikendom i praznicima ☝🏻️ #trust
Jedna umorna uspomena sa privremenog rada sa dr.mr.spec Stanisicem,tempo 200 na sat 😷 #dentistrylife with #MyDad