Apoteka Beolek 1
Description
Uvek sa Vama na putu ka zdravlju... Širok asortiman lekova i medicinskih sredstava, niske cene, kvalitetna usluga, najbolji savet. Apoteka Beolek 1.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comBatajnica Info | Apoteka Beolek 1
http://batajnicainfo.rs/kategorije/zdravlje/apoteka-beolek.html
Photos from Apoteka Beolek 1's post
Stigao Bambo za nas i nase drugare! :)
Batajnica Info | Apoteka Beolek 1
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1075824429202828&id=731729790278962
Photos from Apoteka Beolek 1's post
Timeline Photos
APOTEKA BEOLEK SAVETUJE PREVENCIJU STRESA - POVRATAK SA ODMORA...Da bi se što bezbolnije savladao stres koji se često javlja uoči ponovnog ulaska u radni prostor, potrebno je pripremiti se za obaveze koje predstoje... Mnogima teško pada da se odreknu lepih trenutaka koji prate vreme odsustvovanja s posla radi godišnjeg odmora. Međutim, obaveze čekaju na vas i njihovo odlaganje samo povećava nervozu zbog koje posao može da trpi. Vaše radne zadatke ne možete da prepustite drugima, ne zato što oni to ne bi umeli da urade, već zato što je to vaš posao a ne njihov. Pre nego što ste otišli na odmor postojala je poslovna rutina u vašem preduzeću. Znalo se ko šta radi a dobro ste znali i vi šta sve treba da obavite. Tačno je da za nekoliko dana to ne može da se zaboravi, ali su ipak još tako sveža sećanja na dane bezbrižnosti. Teško vam je da zasučete rukave i odmah prionete na poslovne obaveze, čak i ako za sebe tvrdite da ste najveći radoholičar na svetu. Korisni saveti mogu da vam budu orijentir kako da prevaziđete nelagodnost povratka sa odmora u more poslovnih obaveza. Najbolje je da se obavezama vratite strpljivo i polako. Ne brzajte jer u žurbi mogu da vam promaknu važne stvari zbog kojih ćete se kasnije nervirati. Bilo bi vam od velike koristi da zakažete sastanak sa kolegama da bi vas uputili u najnovija dešavanja u preduzeću (ukoliko ih ima), jer je neminovno da ste ponešto propustili dok ste bili odsutni. Imajte uvek na umu da mnogo toga može da se nadoknadi, mada će vam, prvih dana, izgledati kao da su vam svi konci ispali iz ruku i da nikako ne možete da se uklopite. Kada ste se obavestili o novostima, izdvojite vreme da se organizujete i isplanirate radne zadatke. Sortirajte ih po važnosti. Najhitnije i najbitnije imaće prednost u odnosu na ostale obaveze. Napravite spisak svih obaveza i zadataka – čak i onih koji mogu i da sačekaju. Stručnjaci kažu da mozak voli da registruje celinu, a imaćete i utisak da ste pohvatali one rasute konce – bar na papiru. Kako ih budete rešavali, precrtavajte jednu po jednu stavku sa pripremljenog spiska. Delovaćete sigurni i opušteni, a to su preduslovi za uspeh u poslu kojim se bavite. Imajte na umu i to da treba uvek da budete optimisti, vedri i pozitivni. I kada vam je možda mnogo teško da se skoncentrišete na rad, setite se zašto ste odabrali baš taj posao i koliko vam znači. Takvim pristupom uspećete da obavite i one zadatke koje vam se baš i ne dopadaju. Pozitivne osobe su smirene, spokojne i pune energije što su, svakako, bitni faktori ako želite da izbegnete stres na poslu.
Apoteka Beolek savetuje: ŠTA PONETI NA GODIŠNJI ODMOR? PUTNA APOTEKA TREBA DA SADRŽI: - zdravstvenu knjižicu i uplaćeno osiguranje ukoliko putujete u inostranstvo - tablete protiv mučnine u putu - lek protiv bolova i povišene temperature - lek protiv alergije - probiotik (preparat protiv dijareje) - sredstvo za nadoknadu tečnosti - kapi za oči i rasvor za sočiva ukoliko ih koristite - kapi za nos (u slučaju prehlade) - kapi ili sprej za uši (ako ste skoloni upalama, može biti na bazi hidrogena, borne kiseline ili maslinovog ulja) - pastile protiv bolova u grlu - melem protiv opekotina - mast protiv iritacija i ujeda - sredstvo protiv komaraca - gaza, zavoj, hanzaplast - sredstvo za dezinfekciju i brže zarastanje rana - PREPARAT ZA ZAŠTITU OD SUNCA - preparat za negu kože posle sunčanja (pantenol ili na bazi pantenola). - Ukoliko imate hroničnu terapiju, nikako je ne zaboravite! SREĆAN PUT I LEP ODMOR ŽELIMO!
Svaki dan Vama na usluzi, sedam dana u nedelji, i nedeljom, od 7:30 do 22:00 h, brine o Vasem zdravlju i kvalitetu zivota, vec dve pune godine farmaceutski tim apoteke Beolek...SRECAN NAM RODJENDAN! :)
Timeline Photos
AKO NISTE ZNALI O INSULINU... Prvi put je upotrebljen 11.januara 1922. godine u Opštoj bolnici u Torontu, četrnaestogodišnjem dečaku dijabetičaru, Leonardu Tompsonu, Dr Kempbel je dao prvu inekciju insulina. Prvi pokušaj, spašavanja dečakovog života, koji je zapao u tešku ketoacidoznu komu bio je neuspešan. Hemičar Džejms Kolip, koji je iz ekstrakta pankreasa izdvojio insulin u takvom obliku da se mogao ubrizgati čoveku, nastavio je danonoćno da radi na daljem prečišćavanju. I konačno, drugi pokušaj, 23.januara urodio je plodom. Insulin je Leonardu Tompsonu spasao život i iz temelja promenio tok i prognozu šećerne bolesti. Za epohalno otkriće i izolovanje hormona insulina, Nobelovu nagradu za fiziologiju i medicinu su dobili Frederik Banting i Ričard Meklud 1923. godine. Doktor Frederik Banting je odbio ponude velikih korporacija koje bi ga učinili bogatim, sto bi značilo da bi insulin mogao doći samo do onih sa malo dubljim džepom. Umesto toga, patent je ostavio na korisćenje svima i rekao da je insulin njegov poklon čovečanstvu. Insulin je polipeptidni hormon koji luči žlezda pankreas, a služi za regulaciju metabolizma ugljenih hidrata i šećera u krvi. Insulin se luči posle obroka i pokreće ćelije da iz krvi uzimaju potrebni šećer (glukozu) ili jetru da ga deponuje. On obezbeđuje rast i obnavljanje ćelija i usmerava energiju metaboličkim putevima celog organizma. Ako hrane nema dovoljno, šećer u krvi opada. Preterani pad šećera može da poremeti rad mozga. Između obroka, glukoza se obnavlja iz jetrenog skroba, a u toku gladovanja prerađuje se iz mišićnih proteina i masti iz masnog tkiva. Nizak šećer u krvi ne podstiče izlučivanje insulina, a mala količina insulina, zatim, omogućava razgrađivanje zaliha. Održavanje ravnoteže između insulina i glukoze je veoma precizno i samo nesmetano funkcionisanje te povratne veze obezbeđuje održavanje energetske ravnoteže i pravilnu ishranjenost organizma.
Dan apotekarstva Srbije obeležava se 30. aprila. Istorija nas obavezuje da čuvamo tradiciju i poštujemo trud svih onih koji su doprineli da apotekarstvo postane grana uglednih zdravstvenih radnika, spremnih da pomognu ljudima u nevolji. Dan apotekarstva koji obeležavamo, veoma je značajan, jer se njime podsećamo koliko dugo postojimo, koliko smo kao sektor važni i koliko smo pomogli da Srbija prođe kroz brojne teške istorijske periode. Uvek sa vama na putu ka zdravlju, farmaceuti, članovi Farmaceutske komore Srbije.
Timeline Photos
STOMAČNI GRČEVI KOD BEBA Treba imati na umu jeste da se radi o fiziološkoj pojavi. A takve pojave se ne leče, već mogu samo da se primene određene mere, koje olakšavaju tegobe. Kada se javljaju stomačni grčevi? Mogu da se jave već od 15. Dana života, a prisutni su najkasnije do devetog meseca. Period u kome se najčešće javljaju i spontano povlače je od drugog do petog meseca. Šta se dešava kod beba kada imaju grčeve? Bebe sisaju osam puta na dan. Količina popijenog mleka, u odnosu na njihovu težinu, odgovara jednom manjem obroku kod odraslog čoveka. Ako bi odrastao čovek imao osam obroka, jasno je da bi organi za varenje obavljali višestruko veći posao nego što je uobičajeno. Rad digestivnih organa karakterišu grčenja (kontrakcije) glatkih mišića želuca i creva. Ukoliko su kontrakcije česte i intenzivne, može da se javi bol. Dakle, svi simptomi koji se javljaju kod bebe zbog stomačnih grčeva, zapravo su reakcija na bol. Koji su simptomi stomačnih grčeva? Roditelji najčešće primećuju plač bebe i ritanje nožicama. Ovo su, u stvari, glavni simptomi, a dominiranje nekog drugog simptoma navodi na pomisao da se ne radi o grčevima. Plač zbog grčeva je povremen i ne traje vise sati. Kod bebe koja ima samo stomačne grčeve, postoje periodi kada je mirna ili zadovoljno spava. Koji simptomi se ne javljaju kod stomačnih grčeva? Povraćanje svakako nije simptom stomačnih grčeva. Sumnju da se ne radi o grčevima, već o drugom poremećaju, pobuđuje i nadimanje trbuha, proliv, krv u stolici, povišena telesna temperatura… Ako beba ima samo stomačne grčeve, nikada neće značajnije da poremeti ritam hranjenja ili da odbija obrok. Koje mere treba primenjivati za olakšavanje tegoba kod stomačnih grčeva? Zabranjeno je davati blage analgetike (Paracetamol) – koji bi mogli da suzbiju bol i tako maskiraju eventualno hirurško oboljenje Čajevi: preporučuju se čajevi koji sadrže ekstrakte kima, komorača i anisa. Najbolje je dati čaj originalno proizveden i upakovan. Ljuljanje: blago ljuljuškanje može da bude od koristi za bebe koje je pedijatar pregledao i konstatovao da se radi o grčevima. Masiranje stomaka: ranije je ova mera bila više primenjivana. Veoma je važno znati da stomačni grčevi nisu obavezna faza u odrastanju vašeg deteta.
Ovo o bebama sigurno niste znali
http://www.bebac.com/vesti/zanimljivosti-o-bebama