Paderewskiego, Wroclaw, Poland
Sports/recreation/activities

Description

ad

Jestem czynnym zawodnikiem sklasyfikowanym na listach Polskiego Związku Tenisowego.
Swoją wiedzę i uprawnienia trenerskie zdobywałem w Czechach .
Kamil Kaleta - czynny zawodnik sklasyfikowany na listach Polskiego Związku Tenisowego , oraz na listach rankingowych Czeskiego Związku Tenisowego .

Uprawnienia trenerskie III klasy zdobyte w Czechach.
Tam również zdobywałem doświadczenie u boku trenerów z długoletnim stażem w tym fachu.

Swoje zajęcia prowadzę w grupach jak również indywidualnie , każde zajęcia dostosowane są do potrzeb każdego klienta .

Zachęcam do kontaktu wszystkie osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z pięknym sportem jakim jest tenis.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Photos from Treningi Tenis Ziemny - Kamil Kaleta's post

DRUGI WYGRANY TURNIEJ W TYM ROKU ! Na obiekcie CTS w Sobocie koło Poznania odbył się ogólnopolski turniej mężczyzn i kobiet. W zawodach występowałem w roli faworyta jako rozstawiony z numerem 1 w miesiącu lipcu 18 w Polsce , natomiast numerem 'dwa' był dopiero 30 w Polsce Mruk Adam. W 6 meczach które zagrałem straciłem zaledwie 14 gemów co wskazuje ,że aktualna na listach PZT pozycja nie jest przypadkowa . Z turnieju wróciłem bogatszy o kolejne doświadczenia jako zawodnik i trener, którymi z chęcią będę się dzielił z podopiecznymi .

Timeline Photos

W te wakacje nie ma dla mnie odpoczynku . Praca z zawodnikami a w międzyczasie biorę udział w turniejach ogólnopolskich. Kolejny siódmy w tym roku mój udział w turnieju ogólnopolski tym razem w Częstochowie IX memoriał J.Celta przebiegał następująco : - Jako numer 2 w rozstawieniu miałem tak zwany "bye" czyli automatycznie znalazłem się w "16" turnieju, - w drugiej rundzie czekał na mnie Jakub Jastrzębski niegdyś 15-sty zawodnik w Polsce przegrał ze mną 6;4,6;1 - w meczu o półfinał spotkałem się z Piotrem Gryńkowskim aktualnie 1256 zawodnikiem na świecie w rankingu ATP . Mecz z Piotrem był dla mnie wymagający przegrałem 1 seta 6:0 nie potrafiłem wykorzystać swoich przewag . Z kolei drugi set wygrałem 7;5 . W trzecim secie przy stanie 1;1 Piotr się poddał oddając mecz . - w półfinale jak się później okazało przegrałem ze zwycięzcą turnieju Błażejem Koniuszem najwyżej w karierze był 445 zawodnikiem na świecie w rankingu ATP. W meczu z Błażejem widać było jego doświadczenie tenisowe i mądrość w grze . Mimo tego ,że dwa sety graliśmy ponad półtorej godziny przegrałem wynikiem 6;1,6;0. Zdecydowanie nie potrafiłem wykorzystać swoich przewag w gemie , Błażej potrafił bezwzględnie to wykorzystać i obrócić na swoją stronę . Na pewno mecz z Błażejem pokazał mi jak ciężko jeszcze muszę pracować nad swoją grą , jest to dla mnie cenne doświadczenie ,które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Już od wczesnych godzin porannych Pani Patricia Prezes firmy Clarena spędza czas na korcie. Pierwsza godzina została poświęcona na poprawę techniki w tym slajs, voley przejście z linii końcowej do ataku przy siatce. Druga część treningu to już swobodna wymiana z głębi kortu przez środek. Razem z trenerem Piotrem jesteśmy zadowoleni z owocnej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze turniejowe sukcesy Pani Prezes!

Już od wczesnych godzin porannych Pani Patricia Prezes firmy Clarena spędza czas na korcie.
Pierwsza godzina została poświęcona na poprawę techniki w tym slajs, voley przejście z linii końcowej do ataku przy siatce.
Druga część treningu to już swobodna wymiana z głębi kortu przez środek.
Razem z trenerem Piotrem jesteśmy zadowoleni z owocnej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze turniejowe sukcesy Pani Prezes!

Pomimo dużej ilości pracy staram się znaleźć czas na to aby się przygotować do rywalizacji z najlepszymi tenisistami w Polsce. W miesiącu czerwcu zagrałem dwa turnieje co przełożyło się na awans z 22 miejsca na 18!

Mistrzostwa Polski w Tenisie

W tegorocznych 90 Mistrzostwach Polski w tenisie które odbyły się w Gliwicach pula nagród była rekordowo wysoka bo aż 70 tysięcy złotych. Wysoka pula pieniędzy oraz prestiż tego turnieju przyciągnął 50 najlepszych kobiet i mężczyzn kraju w tym między innymi Michał Przysiężny, Grzegorz Panfil, Andriej Kapaś czy Marcin Gawron. Mój udział w turnieju głównym bez konieczności grania eliminacji zagwarantowałem sobie poprzez aktualną 22 pozycję w rankingu obowiązującą w miesiącu czerwcu. W pierwszej rundzie grałem przeciwko Adrianowi Andrzejczukowi aktualnie sklasyfikowany na 7 miejscu w Polsce. Adrian był bardzo wymagającym przeciwnikiem mimo wygranego przeze mnie 1 seta 6;0 i prowadzenia w drugim secie juz 3;0 Adrian potrafił wrócić do gry ostatecznie wygrywając drugiego seta 6;4 . Prawdziwa gra zaczęła się w 3 secie jednak w tym secie to ja potrafiłem wykorzystać swoje szanse wygrywając cały mecz wynikiem 6;0,4;6 6;4. Po meczu z Adrianem awansowałem do najlepszej 16 turnieju i o awans do najlepszej 8 grałem przeciwko Janowi Zielińskiemu Mistrzowi Polski do lat 18. Tym razem przegrałem mimo wygranego pierwszego seta 6;1 to Jan zagrał ode mnie lepiej w decydujących momentach dlatego drugiego seta wygrał 6;3 a później i w trzecim secie okazał się lepszy 7;5

Kolejny dobry wynik w turnieju ogólnopolskim który odbył się w Kielcach w dniach 06.16-06.18.2016. W grupie walczącej o 1 miejsce w turnieju Wojtek Lutkowski przegrał z Patrykiem Królikiem 6/4 6/4 Ja natomiast przegrałem z Wojtkiem Lutkowskim wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w singlu i deblu . W pierwszym secie Wojtek grał dobrze pewnie wygrywając seta 6/3. W secie drugim miałem dobry początek wygrywając juz 4/1 ale ostatecznie to Wojtek wygrał tego seta 6/4. W drugim meczu z Patrykiem Królikiem vice Mistrzem Halowych Mistrzostw Polski do lat 21 wygrałem po zaciętym dwu i pół godzinnym meczu wynikiem 6/3 4/6 i 10/6 w super tie breaku/ Każdy z naszej trójki miał po jednym wygranym i przegranym meczu więc o tym kto zajmie 1 miejsce decydował bilans setów . Niestety miałem najgorszy bilans ostatecznie zajmując 3 miejsce. 1 miejsce zajął Patryk Królik .Gratulacje!

Po kilku bezkompromisowych zwycięstwach Jakub Szukała, który poprawia u mnie jakość swojej gry jest w tym momencie najlepszym tenisistą w Dzierzoniowie. Kuba na co dzień prowadzi najlepsza szkółke tenisową " tenisówka ". Zajęcia odbywają się na hali tenisowej w Dzierżoniowie. Życzę utrzymania pozycji lidera w rankingu oraz dalszych sukcesów! 🏆 🏆 🏆

Stawiając sobie coraz to większe cele jako trener i zawodnik wziąłem udział w turnieju organizowanym przez International Tennis Federation ( ITF) . Turniej rangi Futures pula nagród 10 tys $ w Koszalinie w którym brało udział ponad 60 zawodników z całego świata. W 1 rundzie eliminacji wygrałem 7:5,6:2 z Maćkiem Nowakiem z Warszawy na codzień trenujący w Gawlowski Tennis Academy. 2 runda to wygrana po ponad 3,5 godzinnym meczu z Hiszpanem Rafael Hernandez 5-7, 6:4,6:3 który w rankingu ATP najwyżej w karierze był 660 ale na swoim koncie ma wyrównane mecze ze znanymi hiszpańskimi tenisistami takimi jak m.in. Albert Ramos który w tegorocznym Roland Garros pokonał Milosa Raonica. 3 runda to już przegrana z czołowym czeskim juniorem na codzień trenujący w klubie TK Agrofert Prostejov Petrem Hajkem 4:6,4:6. Wygrany mecz trzeciej rundy dałbym mi prawo w rywalizacji o pierwsze punkty do rankingu ATP, jednak tym razem musiałem uznać wyższość młodego Czecha.

Trochę gry na punkty, czyli to co zawodnicy lubią najbardziej!

Spartan WCT2 / Lubińska

Natalia Guszpit wygrała turniej OPEN Kobiet we Wrocławiu ,który odbył się na kortach przy ulicy Lubińskiej. Udział w turnieju był traktowany jako sprawdzenie stanu aktualnej formy. Natalia pewnie i gładko wygrała wszystkie swoje mecze pokazując znaczącą przewagę . Gratulacje ! :)

W turnieju "WTK - PUCHAR FAMILY TENNIS CAMP w grupach" ,którego organizatorem jest UKS Family Tennis Camp Ściegny który odbył się 2016.05.14 -2016.05.16 brali udział moi podopieczni Radek Piłat oraz Tomek Pyzik. Zawodnicy pokazali duże zaangażowanie i potencjał jaki posiadają. Radek jako bardziej doświadczony w turniejach osiągnął plan minimum zajmując 5 miejsce . Tomek natomiast stawia pierwsze kroki w meczach turniejowych. Jest miłym zaskoczeniem ,że w meczu o 6 miejsce broniąc piłek setowych ostatecznie wygrał mecz w dwóch setach.

W dniach 5-6 maja odbył się Ogólnopolski turniej mężczyzn i kobiet w Zabrzu na kortach ziemnych. Faworytem turnieju był rozstawiony z numerem 1 Maciek Kazanowski aktualnie 11 zawodnik w Polsce. Ja natomiast zajmuje w maju 18 pozycje w rankingu PZT. Ze względu na początek sezonu na kortach ziemnych zawodnicy nie byli jeszcze w szczycie formy. Wykorzystując zdobyte doświadczenie z wygranych w sezonie 2015 poradziłem sobie w trudnych chwilach wygrywając 1 Ogólnopolski turniej w roku 2016. 🏆