Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności
Description
Rozwiązanie problemu bezdomności jest możliwe! Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności to związek stowarzyszeń zrzeszający podmioty działające w obszarze przeciwdziałania zjawisku bezdomności oraz wspierania partycypacji osób bezdomnych w życiu społecznym.
***UWAGA! Federacja znajduje się w fazie formowania (rejestracja, poszukiwanie siedziby). Organizacje i instytucje zainteresowane członkostwem w Federacji zapraszamy do polubienia naszej strony i kontaktu mailowego z administratorem***
Członkowie-założyciele Federacji:
- Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
- Caritas Diecezji Kieleckiej
- Fundacja Chrześcijańska Adullam
- Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności
- Stowarzyszenie Monar
- Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne Prometeusz
- Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
- Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Agape
- Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Grudziądzkie
- Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Zarząd Główny
- Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.com"Kiedy ogłoszona zostanie najbliższa edycja Funduszu Inicjatyw Obywatelskich? Wojciech Kaczmarczyk odpowiedział, że konkursy w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ruszą nie wcześniej niż w połowie 2018 r. To oznacza, że środki FIO 2018 trafią do organizacji pozarządowych najpewniej pod koniec 2018 r."
Agresja skierowana wobec osób bezdomnym nie jest niczym nowym. Niektórym wydaje się, że bezdomnego można pobić, skopać, czy wypchnąć z autobusu, bo to bezdomny i nikt za nim się nie wstawi. Kierowca autobusu ZTM, o którym mowa w artykule prawdopodobnie będzie miał w związku z tym zdarzeniem kłopoty w pracy, ale czy poniesie odpowiedzialność karną za swoje zachowanie?
"Oficjalnie mówi się o 5 tysiącach bezdomnych Polaków w Berlinie, nieoficjalnie – o tym, że w stolicy Niemiec Polakiem jest nawet co drugi bezdomny."
"[Schroniska] są po prostu zapchane, ludzie bytują w placówkach zbiorowego zamieszkania po 6, 7 lat i te placówki ich psują, wyrabiają w nich zupełnie nienaturalne zachowania związane z funkcjonowaniem sztucznej dla nich rzeczywistości (...) Trzeba przywrócić schroniskom interwencyjną funkcję, natomiast dać możliwość w miarę szerokiej liczbie osób bezdomnych reintegracji już w mieszkaniach"
Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności organizuje szkolenie z zakresu streetworkingu. Polecamy!
Robicie już szkolenia specjalizacyjne?
Publikujemy uwagi Federacji do przedstawionego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projektu nowelizacji ustawy o pomocy społecznej poświęconego w całości kwestiom związanym z rozwiązywaniem problemu bezdomności. Zgłoszone uwagi obejmują dodanie możliwości zgłoszenia placówki dla osób bezdomnych do rejestru wojewody przez podmiot niepubliczny prowadzący placówkę oraz wykreślenie zapisu mówiącego że schronisko dla osób bezdomnych bez usług opiekuńczych stanowi ośrodek wsparcia.
Na stronach RCL pojawił się projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej obejmujący m.in. wprowadzenie schronisk dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi oraz wydłużenie terminu na wdrożenie standardów... aż o 28 miesięcy zamiast zapowiadanych 12 (do 31.12.2020) Zachęcamy do lektury projektu i podzielenia się spostrzeżeniami w komentarzach. Termin na zgłaszanie uwag w trybie konsultacji publicznych to ok. 2 tygodnie.
Ada Porowska o potrzebie poważnego traktowania partnerów społecznych - w końcu od tego zależy niejednokrotnie życie osób, którym pomagamy.
Długo oczekiwane wyniki dogrywki programu Bezdomność. Zwycięzcom gratulujemy :)
Dobre wieści - będzie 12 miesięcy więcej na dostosowanie placówek do standardów. Do ustawy wchodzą także schroniska z usługami opiekuńczymi oraz uszczegółowienia dot. rejestru wojewody. https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r38714742588789,Projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-pomocy-spolecznej-oraz-ustawy-o-zmianie-ustawy.html