Nasze Słowo
Description
Tygodnik mniejszości ukraińskiej w Polsce, 12 stron, format A3, czarno-biały (dodatkiem błękitu na pierwszej i ostatniej stronie)
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comWieczór Kolęd / Вечір Колядок
Wieczór Kolęd / Вечір Колядок niedz. 17:00 · Białystok, Województwo podlaskie
Українські артисти у Польщі допомагають збирати кошти на лікування дітей - Наш вибір - Інформаційний портал для українських мігрантів
Українські артисти у Польщі допомагають збирати кошти на лікування дітей
ТСН
Про неї пишуть найвідоміші наукові журнали світу. А найсильніші європейські країни запрошують до себе на будь-яких умовах. Але вона лишається вдома. Ольга Броварець - наймолодший в Україні доктор наук. Здобула цей поважний ступінь лише в 29 років. Її відкриття дає надію на цілковите одужання від раку
«Карпатіанське співіснування»
Павло Герчак, Славко Хмарич та Михайло Шиманек з «Карпатіан» розповідають про нову назву гурту, альбом «Співіснування», свою музику і надію.
Пекло на рубежах України
Вони заради Батьківщини жертвували молодим життям, стаючи на боротьбу з ворогом, який розпочав з Україною неоголошену війну. І коли північний аґресор не гребує найсучаснішими здобутками воєнної техніки, вбиваючи і ранячи тисячі українських хлопців, їм практично заборонено боронитися на всю потугу, примушуючи ставати до нерівного поєдинку зі смертю, яка шаленіє в степах України.
«Przepraszam za Wołyń»? – або варіації на тему українсько-польського примирення
У дискусії про історичні польсько-українські взаємини взяли участь: Ігор Саламон – голова вроцлавської ланки ОУП та незмінний каталізатор українсько-польського порозуміння, Артем Зозуля – директор Почесного консульства України у Вроцлаві, голова Фонду «Україна» і представник новітньої української еміґрації у Польщі, а також Томаш Сікора – музикант і філософ, учасник гурту «Карбідо», активний учасник польсько-українського діалогу. Модератором дискусії був Ґжеґож Коваль – координатор Реґіонального осередку міжнародного діалогу у Вроцлаві.
«Лемківські дотації» на 2017 р.
Цьогорічні лемківські проекти, реалізовані також організаціями, які не асоціюються з українством, поки що отримують державну дотацію – 1,767 млн. зл. Теоретично ця загальна сума повинна збільшитися приблизно на 30%. На чому полягають нюанси, пишемо на попередніх сторінках. Варто відзначити, що на 2016 р. на проекти від лемківських організацій було виділених 2,2 млн. зл.
Підляшшя без українських фестивалів?
Значне обмеження дотацій на заходи підляських українців 2017 р. та плани на цей рік – це основні теми засідання Головної ради Союзу українців Підляшшя (СУП), яке відбулося в Більську-Підляському 24 грудня 2016 р.
Зміна правил без консультацій
Планується, що нацменшини у Польщі 2017 р. отримають близько 16,3 млн. зл. Сума співпадає з минулорічною, але Міністерство внутрішніх справ і адміністрації (МВСіА) без консультацій змінило правила розподілу.
Nasze Słowo's cover photo
Сьогодні Новий рік українці Підляшшя найчастіше вітають на «маланкових» забавах, Білосток 2013 р. Фото Людмили Лабович
Новорічні традиції на Підляшші
Випікання кишки, ворожіння, театралізований обряд «гоготання», жарти і забави молоді – саме так на Підляшші вітали в давнину Новий рік. Підляські звичаї барвисті й доволі ориґінальні.
Маланка / Краків
Краківський гурток Об’єднання українців у Польщі запрошує на щорічну забаву – «Маланку», яка відбудеться 28 січня 2017