Trzy Znaki Smaku
Description
Kampania Trzy Znaki Smaku promuje POLSKIE produkty z unijnymi znakami jakości: ChNP, ChOG oraz GTS Unia Europejska chroni wspomniane produkty przyznając następujące oznaczenia:
Chroniona Nazwa Pochodzenia (CHNP),
Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG),
Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS).
Inicjatorem kampanii „Trzy znaki smaku” jest Agencja Rynku Rolnego. ARR jest państwową osobą prawną, nad którą nadzór sprawuje minister właściwy do spraw rynków rolnych, a w zakresie gospodarki finansowej – minister właściwy do spraw finansów publicznych. Agencja, posiadając od momentu przystąpienia Polski do UE status unijnej agencji płatniczej, działa na podstawie unijnych aktów prawnych. W świetle przepisów prawa krajowego, od 1 stycznia 2012 r. jest agencją wykonawczą.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comDziękujemy i do zobaczenia!
I tak oto dobiegły końca trzy lata kampanii „Trzy znaki smaku”, poświęcone promocji unijnego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych z oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS. Był to czas bardzo gorący, pracowity, ale i ogromnie satysfakcjonujący. Wiele udało nam się osiągnąć, choć mamy świadomość, że to dopiero początek naszej drogi. Tym bardziej zależy nam na tym, abyście o nas nie zapomnieli. Nasza strona internetowa wciąż będzie aktywna – znajdziecie tu wyczerpujące informacje na temat polskich smakołyków regionalnych i tradycyjnych, kontakty do producentów, smakowite inspiracje kulinarne. Mamy nadzieję, że będziecie tu zaglądać! :)
Mistrzowie sztuki kulinarnej - jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam za aktywny udział w kampanii Trzy Znaki Smaku!
Dobiega koniec 3-letniej kampanii Trzy Znaki Smaku i w związku z tym musimy przyznać, że kończy się również czas naszych wizyt u certyfikowanych producentów produktów regionalnych i tradycyjnych. W ramach ostatniej naszej wizyty zostaliśmy zaproszeni do Zakładów Mięsnych Olewnik z Drobina, w których produkowane są kabanosy GTS oraz kiełbasa myśliwska GTS. Zapraszamy do naszej ostatniej relacji z wizyty u certyfikowanego producenta.
To już ostatnie dni kampanii Trzy Znaki Smaku. Dziękujemy Wam za spędzone wspólnie trzy lata, za celne uwagi, rady i pytania. Mamy nadzieję, że produkty regionalne i tradycyjne z europejskimi oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS na stałe wejdą do waszego menu.
Mamy Tłusty Czwartek, zatem dziś łasuchujemy przez cały dzień! Co proponujecie, poza tradycyjnymi pączkami? Może chrusty poznańskie z wielkopolskim serem smażonym ChOG? A może mini strucle z jabłkami łąckimi ChOG? Jakieś inne pomysły?
Oto zagadka na dziś: kurpiowskie miodobranie czyli święto miodu kurpiowskiego ChOG obchodzimy w ostatnią niedzielę sierpnia nieprzerwanie od: a/ 25 lat b/ 100 lat c/ 40 lat? Prawidłowa odpowiedź do znalezienia na www.trzyznakismaku.pl.
Kto z was jadł krupnioki śląskie (te same, które starają się o przyznanie znaku ChOG), ręka w górę!
Kampania Trzy Znaki Smaku powoli zmierza do końca – przed nami ostatnie dwa tygodnie, a zatem nadszedł czas na krótkie podsumowanie. Oto, co udało nam się w ciągu tych trzech lat osiągnąć. ⬇ Kliknij w obrazek ⬇
Ciekawi nas, który z polskich produktów z europejskimi oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS jest waszym ulubionym? Fasola wrzawską ChNP? Jabłka łąckie ChOG? Kabanosy GTS? A może inny?
Oto pytanie na dziś: na które z produktów musimy czekać do maja? a/ na oscypek ChNP b/ na miód z Sejneńszczyzny /Łoździejszczyzny/Seinų/Lazdijų krašto medus ChNP c/na bryndzę podhalańską ChNP? Podpowiedź, jak zwykle, na www.trzyznakismaku.pl
Mamy karnawał, będziemy przyjmować gości, więc trzeba przygotować coś smacznego i prostego. Może placek z kiełbasą lisiecką ChOG? https://www.trzyznakismaku.pl/przepisy-kulinarne/kruchy-placek