Top Local Places

OdbudowaMotocykli.pl

, Warsaw, Poland
Automotive

Description

ad

Kompleksowa odbudowa i renowacja motocykli klasycznych i zabytkowych

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Rower PWU Łucznik typ XVII lata 30-te XX w.

Moda na "oldskulowe" rowery dotarła do nas już jakiś czas temu, szczególnie za sprawą jednośladów holenderskich. Wyższym poziomem abstrakcji jest posiadanie roweru przedwojennego. Zwykle są to jednak rowery niemieckie, jakich wiele jeszcze można znaleźć w przyzwoitym stanie. Co jednak zrobić , gdy jest się miłośnikiem polskiej myśli technicznej? Naturalnie sięgnąć po rower "naszej" produkcji. Przedwojennych polskich firm wytwarzających rowery było wbrew pozorom bardzo wiele i co chwila pojawiają się rowery z coraz to innymi szyldami wskazującymi na polskie korzenie. Klasyką jednak są rowery "Łucznik" wytwarzane w Radomiu, w Państwowej Wytwórni Uzbrojenia. Na zdjęciach świeżo polakierowany Łucznik typ XVII z ręcznie malowanymi szparunkami.

Rower PWU Łucznik typ XVII lata 30-te XX w.
facebook.com

Warszawa, ul. Mińska 25

Zrobiliśmy sobie dziś rodzinną wycieczkę do Muzeum Neonów. Mieści się ono pod historycznym dla miłośników polskiej motoryzacji adresem, czyli przy ul. Mińskiej 25 na warszawskiej Pradze. . Po starej fabryce WFM została w zasadzie tylko brama i klika zaadaptowanych pod współczesne cele (np. KRUS) budynków. Po krótkiej zabawie z Photoshopem czuję się, jakbym był naocznym świadkiem jazd testowych motocykli SHL M02 w 1948 roku ;)

Warszawa, ul. Mińska 25
facebook.com

Wonderful Woodworking

Iże 49 zawsze miały w sobie to "coś" ale ten jest bajeczny ;)

Wonderful Woodworking
facebook.com

SHL 98 (3KM) nowa rama

Z pustego i Salomon nie naleje. Nie rozumieją tego za bardzo ci, którzy chcieliby mieć SHL 98 zaraz, a najlepiej teraz. Zawsze wychodziłem z założenia, że jak się nie ma co się lubi to... trzeba sobie to zrobić. Tak zatem powstała zupełnie nowa rama do SHL 98. Naturalnie wszystkie wymiary zgodne z oryginałem jako, że mam na czym się wzorować. Reszta to już "drobiazg" ;)

SHL 98 (3KM) nowa rama
facebook.com

SHL M04 1953 r.

Kolejny motocykl ukończony. Tym razem jest to SHL 125 z 1953 roku, popularnie zwany M04. Warto bowiem zauważyć, że oznaczenie M04 pojawiło się na tabliczkach znamionowych dopiero w 1954 roku – w ostatnich egzemplarzach tego modelu, gdzie główka ramy była spawana, a tabliczka montowana na dwa nity. Także skromna dokumentacja tego motocykla określa go zawsze jako model "125". W prezentowanym motocyklu nie przyznaję się tylko do szkła reflektora i aluminiowej tabliczki znamionowej, ale cóż - klient nasz pan ;)

SHL M04 1953 r.
facebook.com

Tabliczki rowerowe PWU Łucznik i Tornedo

Od jakiegoś czasu walczę z odbudową polskiego roweru Łucznik typ XVII z lat '30 XX w. Jedną z bolączek był brak ładnej oryginalnej tabliczki na główce ramy. Generalnie nie powinien to być dla mnie większy problem ale jednak – oryginalna tabliczka jest mosiężna, czyli z metalu, który był dla mnie obcy w kwestii wytwarzania tabliczek. Dla chcącego jednak nic trudnego i po kilku próbach udało się wykonać tabliczkę mosiężną, której moim zdaniem nie powstydziłby się żaden właściciel przedwojennego Łucznika ;) Dostępne były już wcześniej kolorowe repliki (ktoś się napracował i lepszy rydz niż nic) ale nieskromnie uznam, że moje są nieporównywalnie lepsze ;) Przy okazji pochwale się też tabliczkami do przedwojennych rowerów i motocykli Tornedo. Tu już alternatywy nie ma żadnej ;)

Tabliczki rowerowe PWU Łucznik i Tornedo
facebook.com

Sakwy Romet Pegaz i Motorynka M1

Popyt rodzi podaż, zatem skoro pojawiają sie zapytania o przyzwoicie wykonane sakwy do Pegaza i Motorynki M1 więc oto pojawiają się sakwy. Wykonanie ręczne, naturalnie w całkowitej zgodności z oryginałem.

Sakwy Romet Pegaz i Motorynka M1
facebook.com

Sakwy 2016

Sakwy 2016
facebook.com

Tabliczki znamionowe 2016

Zapewne większość z Was wie, że od dłuższego czasu zajmuję się wyrobem tabliczek znamionowych. Jak to najczęściej bywa – wzięło się to z własnej potrzeby zamontowania do motocykla tabliczki, która nie raziłaby w oczy tak, jak ogólnodostępne aluminiowe tabliczki. Po wielu miesiącach prób i chwil zwątpienia udało mi się opracować technologię pozwalającą na wykonanie tabliczki maksymalnie zbliżonej do oryginału pod względem wyglądu ogólnego i materiału. Nie bez znaczenia pozostaje także wzór na tabliczce. Otóż w przypadku każdej tabliczki posiłkuję się oryginałem i odtwarzam każdą literkę osobno tak, żeby wzór był idealny. W przypadku tabliczek aluminiowych trudno mówić o zgodności wzoru z oryginałem bowiem najczęściej nie zgadza się nawet sama treść ;) Na obecną chwilę posiadam opracowanych kilkadziesiąt wzorów do motocykli polskich i zagranicznych. Niemniej jednak jestem w stanie wykonać każdą dowolną tabliczkę według wzoru. Ponadto oferuję nabijanie numerów na tabliczkach. W załączonej galerii prezentuję zaledwie ułamek dostępnych wzorów ;)

Tabliczki znamionowe 2016
facebook.com

Quiz

NEAR OdbudowaMotocykli.pl