Pasja - Sport - Marzenia - Połączyły nas i dzięki nim powołaliśmy do życia Uczniowski Klub Żeglarski WIKING - klub którego nadrzędnym celem jest organizacją aktywnego wypoczynku dla młodzieży i dzieci.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Klasach Regatowyc

Z dwoma tytułami Mistrzów Województwa wróciła nasza skromna reprezentacja w składzie Dominika Kęska i Łukasz Urbanowicz.

Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich

Po czterodniowych zmaganiach w Górkach Zachodnich - Gdańsku 25.09.2016.r rozdane zostały medale Mistrzostw Polski w klasach olimpijskich. W mistrzostwach wystartowało 195 zawodników z 40 klubów. Z naszego klubu wystartowało czworo zawodników: Laser Radial – Anna Michalska, Laser Standard – Łukasz Urbanowicz oraz w klasie Fin- Sebastian Kalafarski i Mikołaj Lahn. Najciekawsza walka rozegrała się w klasie Fin, w której walczyli nasi dwaj zawodnicy. Rywalizacja o medale trwała do ostatniego biegu medalowego, w którym Mikołaj Lahn uległ jedynie Piotrowi Kuli (GKŻ Gdańsk). O pechu może mówić Sebastian Kalafarski, który w kwalifikacji generalnej w ostatnim biegu został zepchnięty z najniższego stopnia podium przez Łukasza Lesińskiego (YK Stal Gdynia). Medale Mistrzostw Polski były rozdane również w kategorii "młodzieżowiec", w której pierwsze miejsce zajął Mikołaj, a drugie Sebastian. W klasie Laser Radial Ania Michalska zajęła 19 miejsce, a w klasie Laser Standard Łukasz Urbanowicz był 34.

XVIII Regaty im. Tadeusza Imbierowicza

W dn. 24-25.09.2016r. na jeziorze Rudnik w Grudziądzu zostały rozegrane XVIII Regaty im. Tadeusza Imbierowicza, w którym wystartowała Dominika Kęska w klasie Laser 4.7. Przez dwa dni regat udało się rozegrać tylko cztery biegi, po których Dominika została sklasyfikowana na 2 miejscu.

Timeline Photos

Zadowolony Prezes

Puchar Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W dn. 03-04.09.2016r. w Narodowym Centrum Żeglarskim w Górkach Zachodnich odbył się Puchar Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na starcie zameldowała się Dominika Kęska, która wystartowała w klasie Laser 4.7. Po dwóch dniach walki i rozegraniu 6 wyścigów Dominice udało się zająć 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w kategorii dziewcząt.

XXVI Memoriał im. S. Lewandowskiego

Najmłodsza zawodniczka klasy Laser 4.7 Dominika Kęska wystartowała w dniach 27-28.08.2016r. w XXVI Memoriale im. Stanisława Lewandowskiego w Chełmży. W sobotę z powodu braku wiatru nie odbył się żaden wyścig. W niedzielę trochę się rozwiało i udało się rozegrać 3 wyścigi. Dominika w końcowym rozrachunku zajęła 1 miejsce.

MISTRZOSTWA POLSKI W KLASIE SŁONKA Junior

w dn. 22-23.08.2016 nasza zawodniczka Anna Michalska i Patryk Żeberski z PKM LOK POZNAŃ wywalczyli Mistrzostwo Polski w klasie SŁONKA kat. junior

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - MP Juniorów Młodszych

W dniach 18-21.08.2016 odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w których wystartowały nasze młodsze panie. Przez trzy dnia zmagań w różnych warunkach pogodowych i wietrznych nasze dziewczyny walczyły do ostatniego wyścigu o poprawę swoich pozycji. Dominika Kęska w kategorii wiekowej U16 zajęła 6 miejsce. Dobre wyniki w U18 uzyskały Ania Michalska - 7 miejsce, a Kaja Hanys zajęła 14 miejsce.