Stadnina Koni Kurozwęki specjalizuje się w hodowli koni czystej krwi arabskiej oraz w hodowli bydła mlecznego.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

2017 dzień 7 gonitwa 8

WYŚCIGI Z radością informujemy, że w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1907 m) jako trzeci ukończył bieg nasz ESPINARI (El Omari - Espina/Ekstern). VII Dzień Wyścigowy był bardzo udany dla naszych koni. Serdecznie gratulujemy wyników tr Tadeuszowi Dębowskiemu oraz jego załodze! :) :) :)

2017 dzień 7 gonitwa 4

WYŚCIGI Podczas niedzielnych startów w gonitwie dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy (1600 m) nasza WELETA (Kabsztad - Wentaja/Gaspar) finiszowała jako piąta.

2017 dzień 7 gonitwa 2

WYŚCIGI Podczas VII Dnia Wyścigowego w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, rozegranej na dystansie 1600 m nasz ESPALIER (Esparto - Estrala/Werbum) pewnie minął celownik jako drugi!

Photos from Stadnina Koni Kurozwęki's post

RAJDY W dniach 9-10 VI 2017 r. nasza stadnina po długiej przerwie miała zaszczyt zorganizować I Zawody Regionalne i Towarzyskie w Sportowych Rajdach Konnych na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Do rywalizacji w czterech konkursach przystąpiło blisko 60 par koń-jeździec. W konkursie klasy N rozgrywanym na dystansie 89 km pierwsze miejsce zajęła Barbara Rygoł na wałachu arabskim EL MAHDI (Fedain - El Madżilis/Piaff). Warto dodać, że babką tego konia jest wyhodowana w SK Kurozwęki ELIZMA (Europejczyk - Eleina/Algierczyk). Drugie miejsce na podium przypadło parze Tadeusz Sajdak - CZORT Z GÓR (Eton - Czeczotka z Gór/Czyżyk). Trzecią lokatę zajęła Magdalena Piątek na koniu AGIS (Dahess - Amina/Murat-Gazon). Babka Agisa to kurozwęcka AKTORKA (Embargo - Arena/Gwarny). Z kolei w konkursie klasy P (dystans 46 km) współzawodniczyło 22 pary. Złoty medal zdobył Miłosz Gut i WYKUS (Pegasus - Wizura/Sylwan). Srebro przypadło Barbarze Krywult na koniu NESSTALIA (Ali Gazal LA - Nesstika Bint Nessa/Gips), natomiast brąz należał do pary Piotr Mądel - CZAD (Eblis - Czeczotka z Gór/Czyżyk). W tej klasie nie zabrakło kurozwęckich akcentów. 7 pozycję zajęła Martyna Kot na koniu EUPADO, którego matką jest naszej hodowli EUPATORIA (Sinus - Eubia/Wermut). Na 9 miejscu uplasował się nasz wychowanek WELERO (Alert - Wersja/Poganin) pod Magdaleną Jabłońską. Tuż na nimi na 10 miejscu pojawiła się para Weronika Kot i ZOFIJA - wnuczka kurozwęckiej klaczy ZJAWA (Pepton - Zagadka/Eufrat). W konkursie klasy L (34 km) 1 miejsce ex aequo zajęli PIRUET młp (Wigor - Pawana/Jasyr) pod Jakubem Murawskim oraz SATO (Mu Farriq Tasud - Sarmatka/Borek) pod Edytą Mamontowicz. Udany debiut zaliczyła para Izabella Maj i nasza CERCETA (El Omari - Cetra/Eldon) zajmując trzecią pozycję. Z kolei nasz WIENTO (Alert - Wenta/ Empres) ukończył konkurs na 5 lokacie. Natomiast w konkursie towarzyskim L (22km) złoty medal otrzymała para Grażyna Seweryn i LEYDYS k.mały (Egyptus - Lala/NN). Srebrny medal powędrował do Marii Szyper na klaczy EL-MEDIA (Ganges - El Medina/Gazal Al Shaqab), zaś brązowy medal trafił do Beaty Skowrońskiej, dosiadającej naszego wychowanka - wałacha CAR (Gaspar - Cyrylica/Empres). 4 miejsce zajęła Zuzanna Mieleń na koniu ERUDITO, który jest synem wyhodowanej w naszej stadninie klaczy ELMARA (Monar - Elżbietka/Borek). 14 miejsce należało do Marty Terech na koniu FLIS, u którego w rodowodzie jako babka figuruje urodzona w Kurozwękach FERRADURA (Algomej - Furda/Andrut). Zawody odbyły się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się w rajdowy kalendarz.

2017 dzień 5 gonitwa 3

WYŚCIGI Podczas V Dnia Wyścigowego w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy na dystansie 1600 m nasza CLARISSA (Empire - Cetra/Eldon) ukończyła bieg jako czwarta. Tuż za nią na linii mety pojawił się ESPINARI (El Omari - Espina/Ekstern).

Weronika

Weronika

Hela

Zawody Regionalne i Towarzyskie w Sportowych Rajdach Konnych

2017 dzień 5 gonitwa 6

WYŚCIGI Z kolei w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1600 m) ESPINARI (El Omari - Espina/Ekstern) również ukończył bieg na trzeciej pozycji. To był udany dzień dla naszych koni! 😊😊😊

2017 dzień 5 gonitwa 4

WYŚCIGI Tymczasem w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1400 m) o Puchar Mam z Ołtaszyna nasz WANAD (Esparto - Wersja/Poganin) finiszował jako trzeci.

WYŚCIGI Z radością informujemy, że dzisiaj (28.05.2017) podczas IV dnia wyścigowego na Partynicach nasz ESPALIER (Esparto - Estrala/Werbum) minął celownik jako trzeci w gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1907 m).