Jana Pawła II 20, Radzymin, Poland
Non-governmental organization (ngo)

Description

ad

Pierwsze spotkanie dotyczące możliwości powstania organizacji łuczniczej w Radzyminie odbyło się w listopadzie 2003 r. Dwanaście osób, które wówczas wykazały zainteresowanie stało się trzonem nowej sekcji w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu, by już po kilku latach móc z dumą reprezentować własny klub sportowy „ROKIS”. Początki działania sekcji nie były łatwe. Cały dostępny sprzęt składał się zaledwie z jednego łuku, jednej maty i kilku strzał. Jednak determinacja zafascynowanych łucznictwem uczestników wymusiła na zakup podstawowego wyposażenia łuczniczego. Wkrótce umiejętności wzrosły na tyle by móc wystartować w prawdziwych zawodach stawiając do rozwiązania kolejny problem. Każdy wyjazd wymagał zgody dyrekcji jak i funduszy pokrywających koszty przejazdu i startowego. O ile pozwolenie na start udało się uzyskać dosyć szybko, o tyle większość obciążenia finansowego spadła na samych zawodników, co niestety na wiele lat stało się niemal niepisaną tradycją. Dopiero powołanie do życia KS „ROKIS” Radzymin w 2007roku umożliwiło nam uzyskanie dofinansowania z Urzędu Miasta i Gminy Radzymin. Te fundusze dały nam szansę na zwiększenie liczby startów i zakup nowego sprzętu. Dzięki tym funduszom godnie reprezentujemy barwy naszego miasta. Aż sześcioro naszych łuczników znajduje się w kadrze narodowej co sprawia nam wiele powodów do dumy. KS „ROKIS” Radzymin w rankingu klubów łuczniczych został uznany najlepszym klubem łuczniczym na Mazowszu i czwartym klubem w Polsce! To ogromny sukces całej naszej ekipy.

RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Photos from Klub Łuczniczy "Rokis" Radzymin's post

Zawody o Pietruszkę już trwają w najlepsze. Perfekcyjne wejście serią za 6 x-ów Oleny Borysenko. Wyniki możecie śledzić tutaj: http://ianseo.net/Details.php?toId=1678

Ianseo Net

Bieżące informacje o Zawodach o Pietruszkę! Lista startowa, a w trakcie zawodów wyniki live: http://ianseo.net/Details.php?toId=1678akt

Polskie Łucznictwo Magazyn

Dla przypomnienia.

Timeline Photos

Jak co roku wiosną zapraszamy na Zawody o Pietruszkę! do Radzymina. Strzelamy 30m dla kadetów i OPEN oraz 15m dla Dzieci i Młodzików. W tym roku klasyfikacja wyłącznie indywidualna. Liczba startujących ograniczona w związku z czym czekamy na zgłoszenia. Lista zgłoszonych zostanie opublikowana w weekend i będzie na bieżąco aktualizowana. Komunikat organizacyjny: http://bit.ly/1RNOCz5 Zgłoszenia: biuro@klubluczniczy.pl

Kolejne sukcesy radzymińskich łuczników na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyła drużyna w składzie: Adam Wytrykus, Gołębiewski Paweł, Paweł Paczuski i Maciej Gaczoł. Ponadto brąz zawisnął także na szyi naszego miksta w składzie Adam Wytrykus i Julia Gajda. Indywidualnie Julia zajęła 7 miejsce w kraju, a nasz najlepszy junior Arkadiusz Jeznach zajął wysokie 6 miejsce w kwalifikacjach aby następnie przegrać w 1/16 finału z niżej klasyfikowanym zawodnikiem. Serdecznie gratulujemy! Są to kolejne medale po zeszłotygodniowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

W ostatni weekend w Zamościu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Tytuł Mistrza Polski wywalczył trener i zawodnik ROKISu - Robert Marcinkiewicz! Dodatkowo, w zmaganiach zespołowych, drużyna w składzie Robert, Sławek Michalak i Tomek Chałupka zdobyła brązowy medal. Indywidualnie Sławek zakończył zawody na miejscu 8 przegrywając w 1/4 finału z Robertem. W pierwszej 16 znalazł się jeszcze Konrad Przesmycki. Nasz jedyny zawodnik w konkurencji łuków bloczkowych, Marcin Antosiewicz, zajął ostatecznie 21 miejsce. Już w najbliższy weekend odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, na których też wystąpi kilkuosobowa reprezentacja Klubu.

Julia Gajda zwyciężyła w kat. seniorek w VII Memoriale Hibnera w Teresinie. Wśród seniorów miejsce 3. zajął Sławek Michalak, 4. Robert Marcinkiewicz, 7. Tomek Chałupka, 9. Jan Pstrzoch, a na pozycji 17. zakwalifikowani zostali Gołębiewski Paweł i Maciej Gaczoł. W kategorii juniorów miejsce 8 zajął Patryk Stachyra, a 9. Arkadiusz Jeznach.