Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
Description
AH prowadzi studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na 7 wydziałach, studia podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Decyzja o podjęciu studiów i wyborze uczelni jest jedną z najważniejszych w życiu młodego człowieka. Przychodząc do Akademii Humanistycznej w 20-lecie jej istnienia podejmujecie dobrą decyzję.
Nasza oferta nie ogranicza się tylko do studiów pierwszego i drugiego stopnia. Różnorodne studia podyplomowe i seminaria doktorskie (historia, nauki polityczne) pozwalają każdemu kandydatowi wybrać swoją ścieżkę kariery. Znakomita kadra naukowo-dydaktyczna kształci przyszłych nauczycieli, historyków, filologów, pedagogów, logopedów, a także pracowników administracji państwowej, politologów, dziennikarzy, socjologów. Wysoki poziom nauczania w AH potwierdzają przyznawane studentom stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce.
Dzięki stabilnym i niskim opłatom oraz różnorodnej pomocy materialnej, oferowanej w ramach rozbudowanego systemu stypendialnego, studia w Akademii nie są obciążeniem finansowym.
Sale wykładowe, laboratoria językowe, pracownie komputerowe, profesjonalne studia - telewizyjne i radiowe, pracownia prasowa oraz w pełni skomputeryzowana Biblioteka Główna (200 tys. woluminów, dostęp do części zbiorów on-line) spełniają najwyższe oczekiwania naszych studentów. Rozwijają oni swoje pasje, uzdolnienia, torują drogę kariery zawodowej w kołach naukowych, sekcjach sportowych i artystycznych, prowadząc audycje radiowe, organizując konferencje i spotkania z wybitnymi przedstawicielami życia społeczno-politycznego, duchownymi oraz twórcami kultury, a także korzystając z wyjazdów zagranicznych (na Białoruś, Litwę, Ukrainę, do Rosji, USA, do Niemiec czy Mołdawii) na studia i sympozja oferowane przez Uczelnię w ramach wieloletniej współpracy międzynarodowej. Zainicjowany przez naszych studentów Festiwal Teatrów Studenckich „ATENA” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta.
Akademia od lat zajmuje wiodące miejsca w krajowych rankingach wyższych uczelni, organizowanych przez „Perspektywy”, „Rzeczpospolitą”, „Wprost” i „Politykę".
Zapraszamy do podjęcia studiów w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Od 1994 r. ukończyło ją ponad 46 tys. absolwentów, co dowodzi, że nauka w tej Uczelni jest dobrym wyborem. Serdecznie zapraszamy na studia do Pułtuska, miasta nad błękitną Narwią, bogatego tradycjami, przyjaznego młodzieży!
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Miło nam poinformować, że Biuro Promocji i Karier AH, podobnie jak w latach ubiegłych, otrzymało zaświadczenie o wpisie do Mazowieckiej Sieci Biur Karier na rok akademicki 2017/2018.
Lisowczycy - komandosi Zygmunta III Wazy
Wypowiedź Dziekana Wydziału Historycznego w audycji Polskiego Radia
Zakochaj się w Polsce - Pułtusk i Serock
W tym odcinku programu "Zakochaj się w Polsce" poświęconemu naszemu miastu oraz Serockowi, wyemitowanego 11 czerwca na antenie TVP1, wypowiada się nasz profesor, Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Radosław Lolo (od 3m:11s). Zapraszamy do oglądania 👍
TADEUSZ KOŚCIUSZKO - HISTORYCZNY PORTRET JUBILEUSZOWY
TADEUSZ KOŚCIUSZKO - HISTORYCZNY PORTRET JUBILEUSZOWY Pod tym tytułem w dniu 19 czerwca w Centrum Akademickim nr 3, w sali 122, odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Historyczny AH. PROGRAM KONFERENCJI 10.00 - otwarcie obrad 10.15-10.35 - prof. dr hab. Izabella Rusinowa - Tadeusz Kościuszko i Julian Ursyn Niemcewicz 10.35-10.55 - prof. dr hab. Mirosław Nagielski - Tadeusz Kościuszko jako dowódca 10.55-11.15 - prof. dr hab. Romuald Turkowski - Tadeusz Kościuszko w tradycji polskiego ruchu ludowego na obczyźnie 11.15-11.35 - prof. dr hab. Jan Tyszkiewicz - Tatarzy w insurekcji kościuszkowskiej 11.35-12.00 - dyskusja i przerwa kawowa 12.00-12.20 - prof. dr hab. Janusz Szczepański - Insurekcja kościuszkowska na Mazowszu 12.20-12.40 - dr hab. Radosław Lolo - Religijność Tadeusza Kościuszki 12.40-13.00 - mgr Andrzej Biały - Tadeusz Kościuszko na Białorusi 13.00 - dyskusja i podsumowanie obrad
Oferta pracy
Łódzkie/ Nagrody za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze
Nestor polskiej archeologii prof. Jerzy Gąssowski oraz amerykański astronom i historyk nauki prof. Owen Gingerich zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Benedykta Polaka przyznawanej w Łęczycy (Łódzkie) za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze.
Magazyn Studentów Semestr
Timeline Photos
Timeline Photos
Timeline Photos
Timeline Photos
Więcej informacji i regulamin konkursu: http://www.terazpolska.pl/pl/konkurs-teraz-polska-promocja
"Odkrywamy talenty" - wystawa prac studentów
Dnia 27.05.2017 r. na Wydziale Pedagogicznym AH odbyła się wystawa prac plastycznych pt.: "Odkrywamy talenty", której przyświecało motto: Wszystko zależy od sposobu patrzenia na świat. Podczas wernisażu można było podziwiać prace naszych studentów wykonane dowolną technika malarską. Wykładowcy akademiccy i studenci mieli możliwość zagłosowania na najlepszą pracę.