Uniwersytet SWPS Poznań
Description
PL: www.swps.pl
ENG: www.swps.pl/english
RU: www.swps.pl/ru
TR: www.swps.pl/tr
Regulamin strony: http://goo.gl/XCK0cl Wydział Zamiejscowy SWPS w Poznaniu został utworzony 26 lutego 2010 r. Działalność dydaktyczną rozpoczyna w roku akademickim 2010/2011.
Oferuje studia na sześciu kierunkach: psychologia (jednolite studia magisterskie), psychologia dla magistrów, prawo (jednolite studia magisterskie), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I stopnia), gospodarka przestrzenna (inżynierskie studia I stopnia) oraz wzornictwo – School of Form (siedmiosemestralne studia stacjonarne I stopnia).
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.com„Pasja – jak ją znaleźć, jak na niej zarobić” - Andrzej Tucholski (audio)
Każdy z nas jako dziecko miał jakieś pasje. Co ciekawe, te pasje nie wybierają się nigdzie! One nadal w nas tkwią. I nigdy nie jest za późno, by je wydobyć na światło dzienne. Tym bardziej, że pasja może stać się źródłem utrzymania. O tym, jak znaleźć swoje powołanie oraz jak i dlaczego przekuć dobry pomysł w biznes, mówi Andrzej Tucholski. Polecamy! :)
Zaburzenia odżywiania – kiedy problemem jest (nie)jedzenie
"Dla mnie, jako psychoterapeutki, kluczowe jest to, co dzieje się w głowie i emocjach osoby chorej. To, co zawsze dostrzegam w czasie pierwszego spotkania z osobą zgłaszającą się konsultację z powodu zaburzeń odżywiania, to cierpienie i smutek. Nawet jeśli jest to osoba, która intensywnie się odchudza lub zdrowo odżywia i osiąga w tym zaplanowane rezultaty, to nie jest z tego powodu szczęśliwa – raczej doświadcza niepewności, lęku, źle siebie ocenia. Z kolei osoby, które czują, że utraciły kontrolę nad jedzeniem, szczególnie silnie doświadczają wstydu i niskiej samooceny. Początkowo w rozmowie dużo miejsca zabiera temat jedzenia, potem zaś okazuje się, że moja klientka lub klient przede wszystkim czuje się samotny lub nierozumiany przez otoczenie, często kłóci się z rodzicami i rodziną, nie ma prawdziwych przyjaciół lub ma trudności ze zbudowaniem trwałego związku z drugą osobą." O zaburzeniach odżywiania przeczytacie na stronie naszych absolwentek Zdrowa Głowa. Polecamy!
Optymista optymiście nie równy
"(...) optymizm może, ale nie musi, wiązać się z tendencją do podejmowania ryzyka, a typowi ryzykanci wcale nie mają generalnie wysokiego poziomu optymizmu. Zaprzecza to powszechnemu przekonaniu, że każdy optymista jest nierozsądny i łatwo podejmuje ryzykowne, nieprzemyślane decyzje." Dr Agnieszka Czerw, w trakcie swoich trwających 10 lat badań, wyodrębniła 5 typów ludzi na skali optymista-pesymista. Zobaczcie komu żyje się najłatwiej :)
Mózg na siłowni - czy neurofitness zrobi z Ciebie Noblistę?
„Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów” – mówił żartobliwie bawiący się gatunkami filmowymi reżyser kina autorskiego Woody Allen. I choć w ostatnich latach dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat jego funkcjonowania, to z pewnością można powiedzieć, że mózg nie przestaje nas fascynować. Już 28 października w ramach kolejnego spotkania w Strefie Psyche odbędzie się wykład Anny Wieczorek-Taraday pt. „Mózg na siłowni – czy neurofitness zrobi z Ciebie Noblistę?”. Zapraszamy! :)
Uniwersytet SWPS Sopot
Warto marzyć :)
Zaburzenia ze spektrum autyzmu a terapia behawioralna - dr Monika Suchowierska-Stephany (audio)
Coraz więcej dzieci otrzymuje diagnozę ASD – grupy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Terapia tych dzieci jest skomplikowanym procesem, który powinien rozpocząć się jak najwcześniej i być jak najbardziej efektywny. W jaki sposób zatem pracować z dziećmi autystycznymi? Na czym polegają trudności w motywowaniu dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)? Jaka terapia ASD jest najbardziej skuteczna? Na pytania poświęcone autyzmowi, zespołowi Aspergera i Całościowym Zaburzeniom Rozwoju odpowiada dr Monika Suchowierska-Stephany. Polecamy! :) #StrefaRodzicaSWPS
Uniwersytet SWPS
"Fantazje seksualne w życiu Polaków, czyli co i dlaczego nas podnieca" - to kolejny nasz wykład, a właściwie tym razem debata, która pojawiła się w Audiotece :) Tym samym przypominamy, że od niedawna możecie słuchać naszych wykładów poprzez aplikację audioteka.pl (znajdziecie je w sekcji Podcasty), co ważne - również w trybie offline, po wcześniejszym pobraniu ich na telefon. Oczywiście zupełnie bezpłatnie! :) Przyjemnego słuchania! :)
Idee na sprzedaż - o marketingu i reklamie społecznej
Czym jest reklama i w jaki sposób na nas działa? Jakie zabiegi stosują twórcy reklam społecznych i komercyjnych, aby przyciągnąć uwagę konsumentów? Czy przekaz reklamowy może skłonić do zmiany postawy lub zachowania? Na te i inne pytania odpowie dr Krzysztof Kuźmicz, pedagog medialny. Zapraszamy! :)
"Kobiece wnętrze oraz sztuka budowania relacji" - dr Joanna Heidtman i Jacek Masłowski (audio)
Czy to, co nazywamy kobiecością istnieje bez tego, co nazywamy męskością we współczesnym świecie? Czy istnieje kobiecość, która jest poza społecznym standardem? Czym ona jest uwarunkowana – biologią, wychowaniem, a może kulturą? Na te i inne pytania odpowiadają dr Joanna Heidtman i Jacek Masłowski. Polecamy! :) #StrefaPsycheSWPS
Kindermarketing, czyli jak reklama wpływa na dzieci - wykład
Dzieci stają się konsumentami na podobieństwo swoich rodziców. Mechanizmy ich funkcjonowania w kulturze konsumpcyjnej są jednak inne niż u dorosłych. Na pewnym etapie rozwoju nie potrafią odróżnić reklamy od rzeczywistości, a gdy rodzice nie zgadzają się na kolejną zachciankę, zaczynają marudzić – a nuż rodzic skruszeje. Czy dziecko ma jednak prawo wydawać pieniądze bez zastanowienia? Jak sobie radzić w sytuacjach, gdy nasza pociecha wymusza zakupy płaczem lub krzykiem? Zapraszamy na październikowy wykład w ramach Strefy Rodzica, podczas którego prof. Aleksandra Jasielska przedstawi psychologiczny portret małego konsumenta.
Timeline Photos
Tak jest :) Za Psychologia na luzie
Burzliwy okres dorastania czy depresja – jak to rozróżnić?
"Przede wszystkim zacznijmy od tego, że depresja to choroba, taka jak każda inna – trzeba ją leczyć, a jej wystąpienie w rodzinie nie powinno być powodem do wstydu. Kiedy boli nas ząb idziemy do dentysty, kiedy jesteśmy przeziębieni - do lekarza pierwszego kontaktu, a kiedy „boli nas życie” powinniśmy udać się do psychiatry i psychologa. Niestety, w wielu środowiskach wizyta u specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym to wciąż temat tabu." Jak pomóc nastolatkowi w depresji? Wyjaśnia psycholog Aleksandra Musielak. Polecamy! #StrefaRodzicaSWPS