Martik rehabilitacja dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży / masaż Shantala
Description
Rehabilitacja dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży.Masaż Shantala dla niemowląt oraz zakochanych. Z dojazdem do domu pacjenta. Otwock / Legionowo Witam uprzejmie,
Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny,
II Wydział Lekarski, specjalizacja: magister fizjoterapii.
Zajmuję się głownie rehabilitacją dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży. Pracuję z pacjentami w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz w prywatnej klinice fizjoterapii.
Ukończyłam w tym kierunku wiele kursów specjalistycznych m. in:
- Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 - 12 miesięcy,
- Terapia manualna w ginekologi, położnictwie i neonatologii oraz kręgosłupa lędźwiowego,
- Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży,
- Fizjoterapia mięśni dna miednicy oraz kresy białej,
- Kinezjotaping itp.
Jestem również terapeutą PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation oraz certyfikowanym instruktorem masażu niemowląt Shantala i osób dorosłych Shantala body touch, który jest formą masażu pogłębiającego więź pomiędzy partnerami.
Doświadczenie zawodowe:
- Klinika Rehabilitacji Pediatrycznej „Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka”, w Warszawie/ Międzylesiu - gdzie od kilku lat prowadzę praktykę
zawodową,
- Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa w Konstancinie,
- Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancin-Jeziorna,
- Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha 1a w Warszawie.
Serdecznie zapraszam do kontaktu.
Na terenie Otwocka / Legionowa i okolic dojeżdżam do domu pacjenta w cenie wizyty.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Dlaczego tak ważne jest wspieranie nieprawidłowo rozwijającego się ruchowo dziecka w pierwszym roku jego życia? Rozwój psychoruchowy dziecka odzwierciedla proces dojrzewania jego struktur mózgowych (Ośrodkowego Układu Nerwowego). Opóźnienie rozwoju motorycznego lub jego nieprawidłowy pod względem jakościowym (np. asymetrycznie wykonywany) przebieg może sygnalizować nieprawidłowości rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego - rozwoju Ośrodkowego Układu Nerwowego(OUN). Rozwój umysłowy, możliwości oraz chęci poznawcze, emocjonalne, a także społeczne szczególnie w pierwszym roku życia ściśle uzależnione są od rozwoju motorycznego oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej (wzajemnie się determinują). Dziecko wykonując daną zdolność motoryczną dostarcza organizmowi szereg bodźców dotykowych, bólowych, kinetycznych itp. Wszystkie one tworzą bogaty zbiór informacji, które odpowiednio wyselekcjonowane tworzą ,,chęci dziecka’’ do kolejnych wzorców ruchowych. Bowiem prawidłowy rozwój ruchowy polega na spodniowym uczeniu się coraz bardziej złożonych czynności ruchowych. Brak odpowiednich bodźców sensorycznych może opóźnić rozwój psychiczny, gdyż dziecko poznaje świat dzięki bogatej gamie bodźców. Maluszek asymetrycznie wykonujący daną czynność motoryczną ,,zapisuje’’ odmienne doświadczenia czuciowo-ruchowe, nieprawidłowe odczucie ułożenia / ruchów ciała jako całości, wszystko to daje nieprawidłowe informacje do ośrodkowego układu nerwowego . Wczesna rehabilitacja pobudza powstawanie nowych połączeń w korze mózgowej. Mózg bowiem ma pewną liczbę komórek, które mogą się różnicować w zależności od potrzeby oraz kompensować pracę tych zniszczonych. U małych dzieci mózg jest znacznie bardziej plastyczny, dlatego tak ważne jest, by rozpocząć rehabilitację jak najwcześniej. Te same ćwiczenia dadzą nieporównanie większe efekty u dziecka trzymiesięcznego, niż u dziecka rocznego. W przeciwnym razie problem, może się powiększyć, a w późniejszym okresie życia utrudnić normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Terapeuta, poprzez odpowiednią stymulację ciała dziecka dostarcza mu prawidłowych doznań czuciowych i ruchowych, powoduje pojawienie się u dziecka fizjologicznych wzorców ruchowych umożliwiających prawidłowy jego rozwój. Terapia podąża za rozwojem i nauką nowych czynności przez maluszka. Zmienia się wraz z pojawieniem się kolejnych umiejętności psychoruchowych. Bardzo ważnym elementem wspierania rozwoju jest także odpowiednia pielęgnacja, sposób karmienia, noszenia, układania oraz zabawy z dzieckiem, odpowiednie wykonywanie czynności które wielokrotnie w ciągu dnia wykonuje każdy rodzic.
Hashem Al-Ghaili
Timeline Photos
⛄❄🏂❄ Umiejętności motoryczne zostają zapisane w naszej podświadomości. Dlatego ważne by dziecko, które asymetrycznie czworakuje lub nieprawidłowo chodzi, jak najszybciej nauczyć prawidłowego wzorca ruchowego. Inaczej nieprawidłowo wykonywana umiejętność utrwali się i trudno będzie jej oduczyć. Naukowo dowiedziono, iż nowy wzorzec ruchowy będzie trzeba wykonać ponad 6000 razy pawidłowo, by nasza podświadomość uznała go za ten właściwy. Przykład z dnia dzisiejszego: Nie jeździłam ponad 3,5 roku na snowboardzie, zastanawiałam się, czy umówić się na lekcje przypominające. Nie poszłam, zaryzykowałam i ruszyłam od razu na stok. W pierwszym zjeździe jechałam bardzo ostrożnie, w drugim czułam się dobrze, po trzecim już pewnie. Jaki wniosek 😝❄🏂 umiejętność została zapisana w mojej podświadomości i wystarczyła chwila, by przypomnieć sobie jak się jeździło.
Timeline Photos
Dziękując serdecznie wszystkim pacjentom za kolejny intensywny, przez co bardzo satysfakcjonujący rok... Pragniemy złożyć życzenia, ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2017 Roku.
Standardów Opieki Okołoporodowej
Razem dla Bielan
Trust me, I'm a Physiotherapist
Rodzicu! Nie używaj fotelika ZAMIAST gondoli
Popularne jedzenie dla niemowląt wycofane. W opakowaniu metal
UWAGA! W platkach dla niemowląt firmy HIPP mogą znajdować się drobinki metalu!
Timeline Photos
TERAPIA MANUALNA I TKANEK MIĘKICH U KOBIET W CIĄŻY! Ułożenie maleństwa w łonie matki odgrywa ważną rolę w jego rozwoju strukturalnym i ustawieniu osiowym ciała. Od koło 6 miesiąca życia płodowego, dziecko zaczyna być uciskane w związku z coraz większym ograniczeniem otaczającej go przestrzeni. Ograniczenia w ruchu powięzi i jej połączeniach, które pojawiają się w miarę rozwoju maluszka w łanie matki mogą być początkiem m. in. spontanicznych skrzywień kręgosłupa u dziecka (skoliozy idiopatycznej).
Amazing Braids and Makeup
Czy Wasze dzieci też uwielbiają masaż? :)
Timeline Photos
Też tak uważacie?