Gabinety Bartler Stomatolog/Ortodonta/Implanty
Description
Gabinety Stomatologiczne BARTLER powstały w 2007 roku jako indywidualna praktyka stomatologiczna. Nasz zespół to 6 lekarzy, higienistka i 5 asystentek . Gabinety Stomatologiczne BARTLER powstały w 2007 roku jako indywidualna praktyka stomatologiczna. W pierwszym okresie gabinet posiadał jedno stanowisko, a zespół liczył dwie osoby.
W ciągu ostatnich lat gabinet został przekwalifikowany do podmiotu wykonującego działalność leczniczą i zarejestrowany w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Umożliwiło to dalszy rozwój i restrukturyzacje gabinetów.
Aktualnie, zespół Gabinetów Stomatologicznych BARTLER liczy sześciu lekarzy, higienistkę oraz pięć osób należących do wsparcia.
W 2010 roku uruchomiono drugie stanowisko w niezależnym pomieszczeniu.
W latach 2012 – 2014 rozszerzono działalność o diagnostykę i leczenie z zakresu ortodoncji i dermatologii. Zakupiono również wiele nowoczesnego sprzętu m.in. do diagnostyki obrazowej, sedacji wziewnej oraz nowoczesnego leczenia kanałowego.
Jednym z głównych założeń Gabinetów Stomatologicznych BARTLER jest stałe doskonalenie, rozwój i dążenie do doskonałości.
Nadrzędnym i najważniejszym celem funkcjonowania Gabinetów Stomatologicznych BARTLER jest zapewnienie szeroko pojętej opieki w profesjonalny i kompleksowy sposób.
Nasz stały rozwój zapewnie przede wszystkim najwyższy standard w leczeniu jak również minimalizację stresu związanego z leczeniem stomatologicznym.
Gabinety Stomatologiczne BARTLER zarejestrowane jako PWDL spełniają wszystkie wymagania krajowe oraz UE.
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
SZCZOTECZKI Z SYNTETYCZNEGO WŁOSIA SĄ LEPSZE NIŻ TE Z NATURALNEGO Stawianie na naturę w tym przypadku może okazać się ryzykowne. Szczoteczki do zębów z naturalnego włosia najczęściej stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju niebezpiecznych bakterii. W kanalikach każdego włosa znajduje się przestrzeń, gdzie mogą się gromadzić. Chciałoby się rzec - idealne mieszkanie, wilgotny klimat. Czegóż więcej mogłyby sobie życzyć drobnoustroje? Stomatolodzy zalecają używanie szczoteczek z syntetycznym włosiem, które w mniejszym stopniu sprzyjają rozwojowi niechcianego życia. To właśnie te, które są dostępne w większości drogerii i te, które całe szczęście zasiedlają większość łazienek. Używając ich, zmniejszamy szansę, że co najmniej dwa razy dziennie wkładamy do ust całe gromady bakterii. Źródło: zdrowie.gazeta.pl
Timeline Photos
Znieczulenie zęba w CIĄŻY- czy to możliwe? Wiele kobiet w ciąży świadomie unika dentysty. Ich zdaniem, każda wizyta w gabinecie jest związana ze stresem i bólem, które mogą szkodzić dziecku. Owszem, leczenie stomatologiczne nie należy może do najprzyjemniejszych doznań, ale nieleczone choroby jamy ustnej u ciężarnych są bardzo groźne dla rozwijającego się płodu. Badania przeprowadzone przez naukowców w USA jednoznacznie udowodniły, ze bakterie będące przyczyną próchnicy mogą powodować przedwczesny poród i wpływać na niską masę urodzeniową dziecka. Dodatkowo, infekcje rozwijające się w jamie ustnej drogą krwionośną przedostają się do macicy i bywają przyczyną powikłań ciąży. Jedną z najczęstszych obaw przyszłych mam przed leczeniem stomatologicznym jest to, że z powodu ich stanu znieczulenie zęba w ciąży nie będzie możliwe. To mit! Współczesna medycyna oferuje wiele leków, które można bezpiecznie stosować u kobiet w ciąży. Oczywiście przedtem należy obowiązkowo poinformować lekarza o swoim stanie. W takiej sytuacji nie on poda standardowego środka zawierającego adrenalinę lub noradrenalinę w dużych stężeniach (powodują one obkurczanie naczyń krwionośnych). Gwarantuje to skuteczność przeciwbólową leku przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla pacjentki oraz jej dziecka. Źródło: dentonet.pl
Timeline Photos
GROŹNE, LEKCEWAŻONE RANY NA ŚLUZÓWCE Niektóre dzieci przygryzają sobie wewnętrzną stronę policzków. Zazwyczaj jest to objaw nerwicowy i opiekunowie powinni zgłosić się z latoroślą do specjalisty zajmującego się leczeniem takich zaburzeń oraz do dentysty. Istotne jest, aby dziecko u stomatologa znalazło się jak najwcześniej, ponieważ ciągle drażniona śluzówka, która nie ma czasu się wygoić, może stać się nawet przyczyną rozwoju nowotworu. Dmuchanie na zimne to w tym przypadku najlepsza profilaktyka.
Timeline Photos
ZĘBY MĄDROŚCI- usuwać czy nie? Kontrowersje wokół tematu usuwania ósemek dzielą świat pacjentów i lekarzy. Ekstrakcja zęba mądrości, który nie sprawia kłopotów, powinna być przemyślana zarówno przez pacjenta jak i przez lekarza. Decyzja o usunięciu ósemki zależy od wieku pacjenta i problemów, które ząb sprawia lub sprawić może. Zaleca się usunięcie, gdy: - w pełni wyrośnięty ząb mądrości jest mocno zniszczony przez próchnicę - specyficzne ułożenie ósemek w jamie ustnej zwiększa ryzyko, że podczas ewentualnego zakładania wypełnienia nie zostanie zachowana konieczna w takich przypadkach suchość. To grozi z kolei próchnicą wtórną. Równie trudne jest leczenie kanałowe zębów mądrości. Po pierwsze – ich położenie utrudnia, a nieraz nawet uniemożliwia wgląd w komorę i wykonywanie ruchów narzędziami stomatologicznymi. Po drugie, ósemki są zębami zróżnicowanymi pod względem liczby oraz ułożenia kanałów zębowych. To sprawia, że lekarz w wielu przypadkach nie jest w stanie odpowiednio wypełnić kanałów. Dlatego próchnica zębów mądrości często kończy się ekstrakcją. -ósemki wyrosły krzywo; -zęby mądrości prowadzą do stłoczenia innych zębów i deformują łuk – nieusunięcie ich może doprowadzić do powstania wady zgryzu; -ósemki wrastają w policzek lub powodują częste stany zapalne dziąseł – dzieje się tak w przypadku zębów niecałkowicie wyrżniętych; -ząb mądrości pozostaje niecałkowicie wyrżnięty i z powodu ułożenia korony w stronę siódemki może uciskać korzeń sąsiada lub spychać pozostałe zęby, co prowadzi z czasem do powikłań, kończących się usunięciem również siódemki. Źródła: portaldentystyczny.pl ; dentonet.pl
Uprzejmie informujemy, iż dnia 02.05.2017r., Gabinet Bartler będzie nieczynny. Zapraszamy zaraz po weekendzie majowym, w czwartek 04.05.2017r. :)
Photos from Gabinety Bartler Stomatolog/Ortodonta/Implanty's post
TO JUŻ 10 LAT! Niedawno Gabinety BARTLER, obchodziły dziesięciolecie swojego istnienia. Już od 10 lat dbamy o to, aby uśmiechy gościły na twarzach, naszych wspaniałych pacjentów. Pomimo tego, iż przez ten czas nasz skład ulegał zmianom, to zawsze tworzyły go osoby, które z pasją i zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Dziękujemy, że obdarzacie nas zaufaniem i motywujecie do dalszego rozwoju, Nasz Jubileusz uczciliśmy w malowniczym Kazimierzu Dolnym -w Siedlisko Lubicz, mile spędzając czas przy ognisku. Wznieśliśmy toast za kolejne udane lata i mamy nadzięję służyć naszym pacjentom profesjonalną opieką, jeszcze przez niejedną dekadę. P.S. Podziękowania dla naszej wspaniałej pacjentki Marleny Kocoń, za przepyszny tort.
Timeline Photos
CZY ZDROWE ZĘBY POWINNY BYĆ ŚNIEŻNOBIAŁE? Na barwę zęba ma wpływ skład chemiczny szkliwa, m.in. ilość wapnia i fosforu, jego przejrzystość czy kolor zębiny, która znajduje się pod nim. Zdrowe zęby mogą mieć nie tylko barwę białą, ale i żółtą czy szarą. Wiele zależy po prostu od twoich genów. Nie poszczęściło ci się? Na pocieszenie możemy dodać, że okazuje się, że to zęby kremowe czy lekko żółtawe są najmniej podatne na ubytki próchnicze. Naturalny, odziedziczony kolor zębów to jednak niekoniecznie ten, który rzeczywiście masz w tym momencie. Możliwe, że twoje zęby pokryły przebarwienia. Ich przyczyną może być np. palenie papierosów, żywność i napoje zawierająca barwniki tj. kawa, herbata, czerwone wino, owoce i warzywa o intensywnym, ciemnym zabarwieniu (tj. jagody, marchew czy buraki). Aby zapobiec ich osadzaniu się na zębach, należy usunąć je ze szkliwa jak najszybciej po posiłku. Co jakiś czas warto też skorzystać z zabiegu piaskowania - profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym. Do ciemnienia prowadzi również mechaniczne ścieranie się zębów, nagromadzenie kamienia nazębnego, niektóre antybiotyki, a także po prostu proces starzenia się organizmu (z uwagi na cieńsze, bardziej starte szkliwo). Absolutnie śnieżnobiałe uśmiechy to najczęściej efekt wybielania, a nie dobrego urodzenia czy utrzymywania higieny przez ich posiadaczy. Źródło: zdrowie.gazeta.pl
Timeline Photos
Dla naszej pacjentki niemożliwe stało się możliwym. Przez chwilę wydawałoby się, że śmiało może ona stwierdzić, iż usunięty ząb... może odrosnąć. Otóż w miejsce usuniętej ósemki pojawił się nowy, świeżutko wyrznięty ząbek. Oto i on - piękna dziewiątka, która postanowiła poinformować o swoim istnieniu. Niestety musieliśmy się jej pozbyć, ale rzadko spotykany okaz na pamiątkę oczywiście zachowany.
Timeline Photos
Z okazji dnia dentysty wszystkim naszym lekarzom życzymy słonecznej , spokojnej niedzieli i utrzymania w sobie pasji z jaką pracują.
Timeline Photos
CZY MLECZAKI TRZEBA LECZYĆ? Jednym z najpopularniejszych stereotypów pokutujących wśród Polaków jest przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo przecież prędzej czy później i tak wypadną. To błędne myślenie! Stan zdrowia zębów mlecznych u dziecka ma wpływ na rozwój kości żuchwy i szczęki, a także pojawiające się później zęby stałe. Co więcej, mleczaki są z reguły słabiej zmineralizowane, więc próchnica atakuje je szybciej i może prowadzić do niebezpiecznych powikłań, takich jak ropne zakażenia czy konieczność przyjmowania antybiotyków. Przedwczesna utrata choćby jednego zęba mlecznego nie pozostaje też bez wpływu na tworzenie się wad zgryzu, które wymagają później długotrwałego leczenia ortodontycznego. Nie można również zapominać, że w okresie, gdy w buzi dziecka zaczynają pojawiać się już zęby stałe, próchnica z mleczaków może je szybko zaatakować. Źródło: dentonet.pl
Timeline Photos
DLACZEGO TRZEBA CZYŚCIĆ JĘZYK? Od najmłodszych lat wpaja się nam, że powinniśmy co najmniej dwa razy dziennie myć zęby. Niektórzy pamiętają również o nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych i stosowaniu płukanek do ust. Dla pełnej higieny jamy ustnej należy do codziennych rytuałów włączyć jeszcze jedną czynność – czyszczenie języka. Odpowiadające za próchnicę i inne choroby jamy ustnej drobnoustroje bytują nie tylko na zębach. Bakterie i grzyby osadzają się również na dziąsłach, błonach śluzowych, a także języku. Zwłaszcza ten ostatni – ze względu na swoją nierówną, chropowatą powierzchnię – sprzyja zaleganiu mikroorganizmów. Dlatego codziennym rytuałem higienicznym powinno być także czyszczenie języka. Czynność ta nie wymaga wielkiego wysiłku ani wprawy, a może przynieść wiele dobrego dla zdrowia zarówno jamy ustnej, jak i całego organizmu. W pierwszej kolejności regularne czyszczenie języka ogranicza ryzyko występowania próchnicy, chorób dziąseł i błon śluzowych. Dzieje się tak z prostej przyczyny – jego higiena najzwyczajniej w świecie usuwa wywołujące je bakterie. Co więcej, na języku szczególnie chętnie bytują drobnoustroje, których efektem metabolizmu są lotne związki siarki o nieprzyjemnym zapachu. Stąd bierze się problem wielu osób z nieświeżym oddechem. Aby go zwalczyć, wystarczy więc pamiętać również o systematycznym czyszczeniu języka. Źródło: dentonet.pl
Timeline Photos
FAKTY I MITY NA TEMAT ZĘBÓW Toffi i krówki szkodzą bardziej niż czekolada - FAKT Najbardziej szkodliwe dla zębów są tzw. produkty kleiste, które przylegają do zębów. Bardziej istotne od zawartości cukru w słodyczach jest to, jak długo zalega on na zębach. Dlatego niewłaściwe jest np. jedzenie słodyczy czy picie słodkich napojów przed snem (jeśli nie umyjemy potem zębów). Czekolada natomiast, szczególnie gorzka, ma zalety – zawiera mniej cukru oraz działające bakteriobójczo garbniki. Lepiej zjeść pudełko czekoladek naraz, niż delektować się nimi przez cały dzień - FAKT Dla zdrowia zębów ważniejsze jest, jak często w ciągu dnia sięgamy po słodycze, a nie jak dużo jemy ich za jednym razem. Tak więc aby mieć piękny uśmiech i zdrowe zęby nie należy podjadać słodyczy między posiłkami, a tym bardziej objadać się nimi przed snem. Po zjedzeniu słodyczy trzeba zawsze pamiętać o dokładnym umyciu zębów. Źródło: medonet.pl