Top Local Places

Przychodnia Weterynaryjna REX

Leonarda 3A, Lublin, Poland
Health/medical/pharmacy

Description

ad

dr n.wet. Maciej ORZELSKI specjalista chorób psów i kotów  (603 58 49 49) ;   dr n.wet. Dorota RÓŻAŃSKA                                            ( 505 15 32 34) ;  lek.wet Nadia CHLEBICKA (506 14 39 30) Ustawa z 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt w artykule pierwszym zawiera deklarację, że "zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę".

Mając na uwadze dobro Państwa zwierząt nie udzielamy porad lekarskich przez internet. Najlepszym sposobem do tego jest wyłącznie wizyta u lekarza. Z tego powodu wszystkich właścicieli wraz ze swoimi pupilami serdecznie zapraszamy do naszej przychodni.  


RECENT FACEBOOK POSTS

facebook.com

Dzięki uprzejmości naszej klientki (dziękujemy Weronika Migacz!) udostępniamy najbardziej podstawowe i minimalne wymagania bytowe dla naszych najczęstszych małych pacjentów. Niestety poza totalnie złym żywieniem, wielokrotnie spotykamy się z trzymaniem zwierzaków w zdecydowanie za małych klatkach :( świadomość pierwszym kluczem sukcesu! Więc czy Twój zwierz ma odpowiednie warunki? Może czas na zmiany?

facebook.com

zmiany nadchodzą! #dobrazmiana ? ;)

facebook.com

Informujemy, że 01.11.2017 Przychodnia REX będzie nieczynna. Spokojnego i pełnego zadumy Święta Zmarłych.

facebook.com

Szkolimy sie! #KongresPSLWMZ Największy kongres weterynaryjny w Polsce powoli dobiega końca a dr Nadia i dr Asia wracają pełne nowej wiedzy i pomysłów jak jeszce lepiej pomagać naszym pacjentom!

facebook.com

UWAGA!!! 18.10 - środa Ze względu na wylewke asfaltu w dniu dzisiejszym brak jest dojazdu do ul Leonarda!! Najbliższe możliwie miejsca do parkowania znajdują się na ul. Krasińskiego oraz pod CH Leclerc.Jutro sytuacja powinna wrócić do normy.

facebook.com

😍😻😍😍😍

facebook.com

facebook.com

Już 7 lat mamy przyjemność spotykać się z Państwem w Przychodni Weterynaryjnej REX. Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym zostaliśmy obdarowani!! Mamy nadzieję, że kolejne świetlane lata przed nami!!

facebook.com

ZALECENIA ŻYWIENIOWE DLA KRÓLIKÓW 1. Podstawę żywienia królika (ok. 80-90%) powinna stanowić trawa (w postaci suszonej i świeżej), zioła łąkowe (lucerna, babka lancetowata, tymotka, mniszek, nagietek, mięta…) oraz części zielne roślin (natka pietruszki, koperek, natka marchwi, liście buraka, liście malin...). Zwierzę koniecznie musi mieć stały dostęp do siana. 2. Unikamy owoców i roślin korzeniowych, ze względu na zbyt wysoką zawartość cukrów. Kawałek marchewki czy pietruszki należy traktować wyłącznie jako przysmak i podawać nie częściej niż 1x na 2 dni. Owoców lepiej nie podawać w ogóle (kawałek jabłka wielkości uszka królika to odpowiednik paczki chipsów zjedzonej samodzielnie przez człowieka). 3. Zarówno warzywa jak i zioła przed podaniem należy dokładnie umyć z pozostałości trujących środków ochrony roślin, a następnie dokładnie osuszyć. Wilgotne jedzenie zwykle prowadzi do wzdęć. 4. Granulat jest tylko karmą uzupełniającą, mającą dostarczać zwierzęciu niektórych witamin i minerałów. Dlatego powinien stanowić tylko 10-15% dziennej dawki żywieniowej (jeżeli producent nie podaje inaczej króliczek ważący ok. 2-3 kg powinien dostawać łyżkę stołową granulatu na dobę). 5. Kolby, dropsy, ciasteczka itp. to bomby energetyczne, których nie powinno się podawać w ogóle. Są one ekwiwalentem jedzenia typu fast-food. W roli przysmaku można stosować liście roślin wargowych (np. oregano, tymianek, rozmaryn, bazylia, szałwia), bądź pędy zbóż (jęczmień, żyto, pszenica). 6. Nie wolno podawać roślin kapustnych (jak sałata, kapusta, brukselka, jarmuż itp.), ponieważ powodują one wzdęcia i masywne biegunki. Z tego samego powodu należy ostrożnie podawać warzywa „wodniste”, takie jak pomidor, ogórek, papryka. 7. Wapienka nie są zalecane. Zwykle zwierzęta gryzą je niechętnie, a jeśli jednak im one zasmakują – nadmierna podaż wapnia może w pewnych sytuacjach prowadzić do kamicy moczowej. Jeżeli zwierzak ma skłonność do obgryzania twardych przedmiotów, można dostarczyć mu gałązki drzew takich jak jabłoń, grusza czy brzoskwinia (unikamy czereśni i wiśni) pochodzące ze sklepu zoologicznego lub z innego pewnego źródła. Drzewa, z których pozyskiwane są gałązki nie mogą być pryskane – środki ochrony roślin są dla świnek morskich śmiertelnie trujące. 8. Jeżeli króliczkowi nie zasmakują gałązki warto wypróbować suszone korzenie: mniszka, cykorii, pokrzywy. Dobrą alternatywą jest też wiklina (młode, miękkie gałązki wierzby). W sklepach zoologicznych jest ona dostępna w postaci specjalnie przygotowanych jadalnych zabawek. 9. U króliczków z otyłością dobrze jest podawać korzeń topinamburu (słonecznika bulwiastego) w formie świeżej lub suszonej. Zawiera on w swoim składzie inulinę – substancję o słodkim smaku, która jednak jest całkowicie niestrawna i niewchłanialna, a ponadto utrudnia wchłanianie innych cukrów z pokarmu. Nadmiar inuliny może doprowadzać do biegunki – w takim wypadku należy zmniejszyć ilość podawanego topinamburu, a biegunka ustąpi niemal natychmiastowo.

facebook.com

Drodzy Klienci z radością informujemy, że od października dr Dorota Różańska bedzie przyjmowała w Przychodni Weterynaryjnej Rex codziennie! Po blisko 18 latach Pani Doktor zrezygnowała z posady nauczyciela akademickiego w Klinice Chirurgii UP i postanowiła skupić się na tym, co lubi najbardziej - pracy klinicznej. Studentów pragnących utrzymać kontakt z dr Różańską i czerpać z jej wiedzy fachowej zapraszamy na praktyki! :)

facebook.com

Weterynaria idzie z duchem czasu, my również! Dbając o naszych pacjentów zawsze chcemy zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie. Umożliwi nam to nowy sprzęt: Inkubator pozwala na automatyczną kontrolę temperatury w zakresie 20 - 38ºC oraz wilgotności 40 – 60%. Możliwość podłączenia tlenu (tlenoterapia) i nebulizatora (inhalacje/wziewne podanie leków). Dodatkowo możemy aktywować jonizator.

facebook.com

Wizyty u lekarza bywają takie męczce..

facebook.com

Quiz

NEAR Przychodnia Weterynaryjna REX