Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Description
http://poradnia-grojec.edupage.org/
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Timeline Photos
Ćwiczymy "r"
Timeline Photos
Timeline Photos
Timeline Photos
Rodzicu! Zauważyłeś, że Twoje dziecko ma problemy z nawiązywaniem kontaktów społecznych? A może boisz się, że będzie bezradne w sytuacji przemocy rówieśniczej? Chcesz, żeby przeszło trening, nauczyło się jak słuchać i rozumieć innych, odreagowywać stres? Zapraszay na zajęcia TUS już we wrześniu br. Zapisy telefoniczne pod numerem: 504 006 522 Więcej informacji na naszej stronie interentowej www.poradnia-grojec.edupage.org
Co to jest ADD?
"Wydawać by się mogło, że dziecko spokojne i ciche, to dziecko z którym nie ma nigdy problemów. Nie przeszkadza na lekcjach lecz słucha uważnie, z przyjemnością podchodzi do stawianych mu zajęć, ale jednak nauczyciele się na nie skarżą.(...)"
Timeline Photos
Zajęcia z integracji sensorycznej (SI) to zabawa. Jest w tym troszeczkę prawdy, ale tak czy inaczej dzieci naprawdę ciężko pracują. Nazwanie SI zabawą to bardzo duże uproszczenie. Każda terapeutyczna zabawa (zadanie) ma wyznaczony cel. Ma charakter zabawy, bo to jest forma łatwo przyswajalna przez dzieci. Przykład: Dziecko wychodzi po odbyciu zajęć. Mama się pyta: "Co tam robiłeś ciekawego synku?" WOW. mamo! Łapałem bańki mydlane. itd. itd. Przypadkowo słyszy to inna mama czekając z dzieckiem w poczekalni na pierwszy rzut oka jej pociecha boryka się z podobnymi dysfunkcjami. W domu mama robiąc porządki znajduje bańki mydlane i przypomina sobie jak chłopiec, którego widziała łapał bańki mydlane. Mama sobie myśli to ja spróbuję - przywołuje dziecko. Przykładowy obraz jest taki: Mama puszcza bańki a mały biega i je w chaotycznym biegu uderza/klaszcze kręcąc się i biegając w kółko (mając przy tym zbyt dużo uciechy). W końcu upada i się boleśnie przewraca. Fajna zabawa zakończyła się płaczem. Niestety 'zabawa w domu' to nie to samo, co przemyślana terapia. Ruch jest potrzeby dla dzieci z Zaburzeniami Przetwarzania Sensorycznego (potocznie - zaburzenia integracji sensorycznej), ale ten ruch musi być zorganizowany i motywujący dziecko do przełamywania trudności, z jakimi się boryka. Przykładowa zabawa, o której wspominał chłopiec tak entuzjastycznie opowiadający, co robił na zajęciach może wyglądać tak: Chłopiec siedzi na huśtawce (specjalna platforma, na której można siedzieć w siadzie po turecku) i celuje w bańki palcem wskazującym, ale z przekraczaniem linii środkowej ciała. On o tym nie wie, jak ma to robić - ma tylko dotykać palcem prawej ręki a bańki oczywiście 'przypadkowo' spadają po jego lewej stronie (dziecko musi nieświadomie przekroczyć linię środkową). Co pokazuje nam ten przykład?! Czasem chcąc pomóc dziecku kierując się intuicyjnie nieświadomie możemy się przyczynić do powiększenia kłopotów dziecka. Na bazie opisanej historyjki to dziecko pierwsze, któremu bańki mydlane puszczała mama uległo 'dezorganizacji' zakończonej upadkiem. Drugie będące w terapii może mówić, że się dobrze bawiło, ale ta zabawa, czyli ćwiczenie było dopasowane do potrzeb dziecka. Czyli organizowało swoje zmysły i przełamywało odruchy pierwotne.
Timeline Photos
5 sekund dla dziecka👍
Timeline Photos
Nasz ulubiony łamaniec językowy. Czytajcie na głos! 😊
Timeline Photos
Photos from Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna's post
Stymulacja dotyku. 👍 Maluchy tez uwielbiają zajęcia SI😍😘😍