Wydział Biologii UG
Description
Oficjalny profil Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Strona Wydziału: http://www.biology.ug.edu.pl ZAPRASZAMY!
Tell your friends
RECENT FACEBOOK POSTS
facebook.comTimeline Photos
Płatny staż w Lidze Ochrony Przyrody Liga Ochrony Przyrody, Okręg w Gdańsku, poszukuje Absolwenta na płatny staż w ramach konkursu „Praktyczna Edukacja Ekologiczna Absolwentów” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać: • w siedzibie LOP, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 59, • telefonicznie: (58) 341 43 76, 698 796 612, • mailowo: lopgda@poczta.onet.pl.
Timeline Photos
Stacja Biologiczna Wydziału Biologii UG, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na III piknik „Wyspa Przyrodników”, który odbędzie się już 9 lipca (sobota) w godzinach 10.00-14.00. Wstęp wolny, zapraszamy! :) Więcej: http://biology.ug.edu.pl/media/promowane/57899/iii_piknik_wyspa_przyrodnikow https://www.facebook.com/events/249275048780669/ https://www.facebook.com/stacjaug/?fref=ts
Wyróżnienie dla „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”!
Miło nam poinformować, że projekt promocyjno-edukacyjny „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”, realizowany w ramach Światowego Tygodnia Mózgu przez Wydział Biologii UG, otrzymał wyróżnienie w konkursie ProMYK 2016. Nagrodę przyznano w kategorii „najlepszy projekt promujący naukę i uczelnię”. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego za akcję promującą 200-lecie uczelni. Więcej: http://biology.ug.edu.pl/media/aktualnosci/57767/wyroznienie_dla_dni_mozgu_2016_w_trojmiescie
A tymczasem... trwa ankietyzacja zajęć. Powiedz nam co myślisz o zajęciach, które się właśnie skończyły. Co było dobre? Co trzeba jeszcze poprawić?
Timeline Photos
Polecamy uwadze publikację "W dziką stronę. Rozmowy o edukacji w przyrodzie", która jest owocem projektu edukacyjnego "W dziką stronę". Obejmował on m.in. szkolenie nauczycieli i edukatorów ekologicznych do prowadzenia zajęć przyrodniczych w terenie, przy użyciu metod eksperymentalnych, doświadczalnych, edukacji leśnej i outdoor education. Bezpłatny egzemplarz książki można otrzymać wpisując się w formularz z poniższego linku. http://goo.gl/forms/KBGey7pweRRJ5cXk1 Więcej o inicjatywie: www.eko.edu.pl/projekt/ Publikacja w wersji pdf: http://www.eko.edu.pl/pliki/w-dzika-strone.pdf
Timeline Photos
Lost & Found! W poniedziałek na Kampusie Oliwskim złapaliśmy uciekającą przed kawkami i wronami papużkę o roboczym imieniu Lemoniada. Wcześniej tego samego dnia była widziana na ul. Polanki, co może wskazywać kierunek z którego zbiegła/zgubiła się. Ktokolwiek zna prawowitych właścicieli proszony jest o przekazanie informacji - papużka czeka na Wydziale Biologii UG w Sekretariacie Stacji Badania Wędrówek Ptaków (pokój C/302).
Timeline Photos
Sezon na zielniki w pełni! :)
Timeline Photos
Ślimaki szukają domu! Pani mgr Marta Gwizdalska-Kentzer z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii poszukuje osób zainteresowanych "przygarnięciem" afrykańskich ślimaków z rodzaju Achatina. To wdzięczne zwierzę hodowlane w warunkach domowych może dożyć nawet do 8-9 lat. W tej chwili są do oddania w dobre ręce 5-miesięczne "maluchy" o długości ok. 5 cm. Istnieje też możliwość dostarczania jaj, które pojawiają się systematycznie. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Panią Gwizdalską-Kentzer: e-mail: marta.gwizdalska-kentzer@biol.ug.edu.pl
BIOLOGIA WSPÓŁCZESNA W najbliższy poniedziałek, 6 czerwca, o godz. 10:00 zapraszamy na wykład pt. „Ewolucja człowieka i człowieczeństwa”, który wygłosi prof. dr hab. Jerzy Dzik (Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk). Tego samego dnia o godz. 11:45 zapraszamy take kolejny wykład pt. „Białko indukowane prolaktyną (PIP) - nowy marker predykcyjny w raku gruczołu piersiowego” - prof. dr hab. Piotr Dzięgiel (Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu). Wykłady mają charakter otwarty. Miejsce: Wydział Biologii, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, ul. Wita Stwosza 59, Auditorium Biologicum, skrzydło C, parter. ZAPRASZAMY!
Wykład otwarty o ewolucji chloroplastów - ZMIANA DNIA: ŚRODA 1 czerwca, godz. 10.00, sala C-403. Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników na wykład w języku angielskim prof. Any Sampaio z Portugalii pt. "The intriguing evolutionary process of chloroplasts in algae". ŚRODA, 1 czerwca o godz. 10.00, zielone skrzydło, C-403, na przeciwko wyjścia z windy na 3 pietrze. Doktoranci mogą zaliczyć wykład do cyklu zajęć Biologia Współczesna. ZAPRASZAMY!
Wykład otwarty o ewolucji chloroplastów. Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników 1 czerwca, w srode, o godz. 10.00 na wykład w języku angielskim prof. Any Sampaio z Portugalii pt. "The intriguing evolutionary process of chloroplasts in algae". SRODA, 1 czerwca, o godz. 10.00, zielone skrzydło, C-403, na przeciwko wyjścia z windy na 3 pietrze. Doktoranci mogą zaliczyć wykład do cyklu zajęć Biologia Współczesna. ZAPRASZAMY!
Photos from Wydział Biologii UG's post
Dwa miejsca dla doktorantów w projekcie ORCHIDOMICS! (ze stypendium) Zespół prof. Marc-André Selosse oferuje dwa miejsca dla doktorantów w projekcie "ORCHIDOMICS - Zrozumienie metabolizmu storczyków w ich naturalnym środowisku - metody omiczne w badaniach adaptacji i symbiozy u storczyków". Jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat rozwojowej i ewolucyjnej plastyczności strategii odżywiania roślin, zarówno w odniesieniu do interakcji z grzybami jak i przemian fizjologicznych zachodzących w roślinach. PhD #1: Badania fizjologii zmian strategii odżywiania w ciągu całego cyklu rozwojowego badanych gatunków storczyków i pod wpływem różnych warunków abiotycznych siedliska (in situ). PhD # 2: Badania ewolucji metabolizmu u taksonów, u których pojawił się mykoheterotrofizm jako strategia odżywiania. Wnioski przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2016 r.